Ideální domov

• Nový Zéland

• Nizozemsko

Komedie / Drama

USA / Austrálie / Nový Zéland, 2018, 91 min

Příběh homosexuálního páru, kterému do života nečekaně vpadne dítě, je jasný už od začátku, žádné překvapení se nekoná. Takže na tom film body nezískává. Neboduje ani způsobem vyprávění, které je rutinní. Už od poloviny není co hrát a řídký děj tak často vyplňuje obrazová vata. Humor nepobaví. Snad jen, že ukazuje jako normální a milé rodinné soužití, které stále ještě někdo vnímá jako nepřípustné. A Paulu Ruddovi to opravdu sluší i v hipsterském plnovousu a s řetízkem na boku džín (což je mimochodem oblečení, které ostatním velice nedoporučuji). SHRNUTÍ: Příspěvek k debatě, jestli mají homosexuálové právo vychovávat dítě.(24.8.2018)

Gay filmy nevyhledávam, tenhle byl ale dost dobrý. Paul Rudd i Steve Coogan svoje role zahráli špičkově. Moc se mi líbilo, že o všech tabuizovaných tématech mluvili upřímně a v Paulově případě s velkou nadsázkou a sakrasmem. Hodně jsem se pobavila. Vkusné, lidské, pragmatické. Rudd opravdu moc dobře zahrál a dal celému filmu šťávu. A jak u toho dobře vypadal!(23.8.2018)

Dva gayové....to už samo o sobě může značit cokoliv. Pokud si ale uvědomíte, že je tu hraje Paul Rudd a Steve Coogan, tak vězte, že tahle komedie bude fajn a rozhodně nebude nijak zvlášť poukazovat a ani odkazovat na situace, ve kterých se jiní režiséři s podobným tématem doslova vyžívají. Naopak si tu režisér udělal z obou dvou taková upřímná šprťouchlata, na kterých není vůbec nic špatného a příjemně to šlape. Komediálně je to takové akorát a tak tři hvězdy tento film bez naprostých problému snese.(2.11.2018)

Už len samotný fakt (atén je podľa mňa absolútne evidentný), že to chce primárne šokovať, je zárukou, že to muselo dopadnúť modrým hodnotením (+ samotný názov filmu...). Ale za hlavnú dvojku to u mňa musí ísť kategoricky hore. A ako som to písal už pri pár iných filmoch, táto drzá - skoro až nekorektná - odvaha ma v hlavne amerických filmoch vždy baví a nedokážem jej skrátka nefandiť. Coogen a Rudd u mňa zase išli hore. Titulková scéna... no... to už trochu nasladilo finálny pocit, ale byť tam zrejme musela. Suma sumárum, smial som sa fakt schuti, ale tvorcom išlo zrejme aj o také niečo ako dojať, či u diváka prehodnotiť svoj svätonázor, čo so mnou moc nezatriaslo.(5.11.2018)

Ideální domov nepřináší sice nic extra nového do svého žánru, ať už jde o komedii, drama či LGBT tematiku, nicméně ve výsledku se na to vcelku pěkně dívá, děj odsýpá a herecké obsazení je vesměs (možná tedy až Billa/Angela) sympatické. Tudíž lze překousnout a tolerovat nejednu klišé scénu a okaté moralizační pomrkávání ze stran scenáristů. Zkrátka mile strávená hodina a půl u snímku, který diváka sice nepřekvapí, ale ani neurazí.(1.12.2018)