Ideální domov

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Drama

USA / Austrálie / Nový Zéland, 2018, 91 min

Žádné vnucování jak homosexuální páry jsou pro děti to nejlepší, jak bývá časté u filmů s podobnou tématikou. Naopak je to pohled na dva muže, kteří se snaží starat o dítě, i když sami se chovají jako děti, přestože občanku už mají hodně dlouho. Film hodně táhne dvojice ironický Paul Rudd a sebestředný Steve Coogan.(6.2.2019)

Gay filmy nevyhledávam, tenhle byl ale dost dobrý. Paul Rudd i Steve Coogan svoje role zahráli špičkově. Moc se mi líbilo, že o všech tabuizovaných tématech mluvili upřímně a v Paulově případě s velkou nadsázkou a sakrasmem. Hodně jsem se pobavila. Vkusné, lidské, pragmatické. Rudd opravdu moc dobře zahrál a dal celému filmu šťávu. A jak u toho dobře vypadal!(23.8.2018)

• rotel

Takže za 1. - reklama na Taco Bell, za 2. - nič nie je krajšie, lepšie, normálnejšie ako keď je rodina šťastná, hlavne tá kde je otec, otec a syn. Nič proti homosexuálom, no už toho začína byť veľa. Ale určite sa to bude aj niekomu páčiť, podľa tých reakcií, čo už napísali niektorý predo mnou. A ešte jedno - ten názov filmu - to ako vážne?(8.10.2018)

Příběh homosexuálního páru, kterému do života nečekaně vpadne dítě, je jasný už od začátku, žádné překvapení se nekoná. Takže na tom film body nezískává. Neboduje ani způsobem vyprávění, které je rutinní. Už od poloviny není co hrát a řídký děj tak často vyplňuje obrazová vata. Humor nepobaví. Snad jen, že ukazuje jako normální a milé rodinné soužití, které stále ještě někdo vnímá jako nepřípustné. A Paulu Ruddovi to opravdu sluší i v hipsterském plnovousu a s řetízkem na boku džín (což je mimochodem oblečení, které ostatním velice nedoporučuji). SHRNUTÍ: Příspěvek k debatě, jestli mají homosexuálové právo vychovávat dítě.(24.8.2018)

Dva gayové....to už samo o sobě může značit cokoliv. Pokud si ale uvědomíte, že je tu hraje Paul Rudd a Steve Coogan, tak vězte, že tahle komedie bude fajn a rozhodně nebude nijak zvlášť poukazovat a ani odkazovat na situace, ve kterých se jiní režiséři s podobným tématem doslova vyžívají. Naopak si tu režisér udělal z obou dvou taková upřímná šprťouchlata, na kterých není vůbec nic špatného a příjemně to šlape. Komediálně je to takové akorát a tak tři hvězdy tento film bez naprostých problému snese.(2.11.2018)