Reklama

Reklama

Soldado Milhões

Trailer 1

Obsahy(1)

Během 1. světové války Portugalsko vyslalo na straně spojenců do Flander expediční sbor o síle více než 75 000 mužů. Toto je příběh několika z nich a především vojína Milhaise.  Nikdo nechápal, proč odplouvají do Francie, když vidí z paluby transportní lodi, že se bojuje i v Lisabonu (zrovna probíhal vojenský puč Sidónio Paise), ale nakonec se dostali až do belgických Flander a postupně zažívají všechny hrůzy války. Střelbu, bombardování, plyn i psychická traumata. Nejtragičtější boje zažili během německé ofenzivy u La Lys v dubnu 1918, kde se mimořádně vyznamenal Aníbal Augusto Milhais. Kryl ústup své jednotky a za projevenou odvahu obdržel nejvyšší vyznamenání, ale hlavně neformální poctu – úctu svých druhů, pro něž už navždy byl jedním z milionu: Soldado Milhões, Voják Milion. (chamonix)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (2)

Ed. 

všechny recenze uživatele

2 max, zásobník kulometu se netočí když se střílí, když se nestřílí je z něho větrník.  Zbraně dost jasné atrapy, uniformy nic extra. Příběh má potenciál, ale byl promrhán. Tuny rušivých nedodělků, prostě jedna blbost za druhou a dost to ruší od sledování. ()

chamonix 

všechny recenze uživatele

Hodnocení dvěma hvězdami je vzhledem k té skutečné historii nezaslouženě kruté, ale mně prostě vadila ta portugalská krajina místo Belgie. ()

Reklama

Galerie (12)

Reklama

Reklama