Nádherná americká města (TV seriál)

Aerial Cities

Dokumentární

USA, 2018, 5 h 6 min (Minutáž: 51 min)

Toby Beach

Toby Beach

Jim Conrad (vyp.)

Christa Collins

Amazing!(28.3.2020)

Delší dobu jsem zanedbával dokumentární série, které staví na perfektní kameře a panoramatických záběrech, takže si mohu dovolit nadělit Aerial Cities nejvyšší počet hvězdiček. Ještě se mi zkrátka tenhle styl neokoukal. Série je postavená na působivosti a efektnosti, kamera se zálibou spočívá na monumentálních stavbách mrakodrapů, průmyslových celků a technicky důmyslných a odvážných stavebních prvcích. Nechybí ani záběry přírodních krás a na druhou stranu i vojenských komplexů a vůbec všech prvků, které posilují pocit americké výjimečnosti, prosperity a síly. Ukázky úpadku amerických velkoměst, jako je Detroit, tam pochopitelně budete hledat marně, stejně jako jakékoli jiné znepokojující prvky, které by svědčily o problémech nebo nedostatcích. Nicméně v tom, v čem chce být, je série opravdu přesvědčivá, pohledy snímané z dronů nebo vrtulníků jsou fascinující a lákají vás přinejmenším k úvahám o turistické cestě za poznáním. Celkový dojem: 90 %.(30.3.2020)

• Alexis74

Nádherná americká města ? Jak Vám chutná kouřit? Já jen, že jsme údajně lezli kdysi rusákům do zadku, tak si pokládám otázku, jak jste spokojení s obráceným gardem? Ale pořádně obráceným gardem a pěkně s chutí. Už jste někdy viděli hezké americké město? A víte proč ne? Protože jsou všichna z krabic a mrakodrapů. Nic hezkého na tom není, barák na baráku, hlavně velkej humbuk jako u všech cigánských národů a díky tomu, že amerika byla objevena před pár stoletími, nehledejte architekturu, která by byla krásná, tu hledejte tam, kde mají historii a kudy prošly tisíce let dějin. A přestaňte už kouřit nebo jděte do prd*le i s Vaším americkým doutníčkem a neotravujte televizi pořady s názvy krásná americká města a krásná americká příroda a krásní američtí lidé a krásné americké ... .(26.3.2020)

Mám moc ráda takové dokumenty. Jako mladá bych ráda cestovala, ale nešlo to. Dneska by to šlo, ale s ohledem na věk a zdravotní stav si netroufám. O to víc si cením dokumentaristů, kteří s využitím současných technických možností natáčení pomocí dronů mi umožňují vidět státy i města, o kterých jsem dosud jen četla nebo slyšela. Přes obrazovku se mohu seznámit se současností i historií světových metropolí, s jejich architekturou a památkami. Mohu vidět i to, čeho bych si třeba na místě ani nevšimla Jen komentář by mohl být obsažnější.(23.3.2020)

"IT'S THE CITY OF ANGELS AND CONSTANT DANGER." --------------- Dokument som spolu s inými klenotmi našiel vďaka Slasherovi na tomto odkaze. Tento doku mapuje výhradne z vtáčej perspektívy 6 miest (Las Vegas – Chicago – Seattle – Miami – San Francisco – Los Angeles), na chvíľu zablúdi v histórii, prekecne pár všeobecných zaujímavostí, potom niekoľko viet ku všetkému zobrazovanému, ukáže zaujímavé a dôležité spoty a pamiatky, ale najmä potichu obdivuje krásy daných miest. No a potom je po 51 minútach koniec. Vadil mi rozprávač, niežeby bol otravný alebo niečo, skôr štýl a to ako znie mi pripomína lacnú televíznu produkciu nejakého treťoradého kanála, príp. ako uvádzača nejakej vadnej americkej reality show. Tak. A teraz je čas na jeho staršie, ozrutné 67-epizódové dvojča Aerial America.(16.4.2019)