Návrat do Černobylu (TV film)

• Polsko

Powrót do Czarnobyla

Return to Chernobyl

Návrat do Černobyľu

Dokumentární

Polsko, 2017, 53 min (Alternativní: 44 min)

Armin Kurasz

Jacek Podemski

Armin Kurasz

1706. hodnocený film:(3.8.2018)

Už ani nevím, kolik dokumentů o Černobylu jsem viděla. Nedávno jsem byla i na setkání s přímým účastníkem. Některé informace a obrazy se opakují, vždy se najde něco nového. Tady velice zajímavé záběry ze stavby nového sarkofágu.(26.4.2018)

Zajímavý dokument, který skvěle mapuje havárii v Černobylu za užití dobových materiálů a rozhovorů s pamětníky.(10.7.2018)

Ďalší zaujímavý pohľad do zakázanej zóny s takmer nedotknutým skanzenom socialistického mesta. Tentokrát z poľskej dielne a pohľadom dobre zorientovaného turistu. Prezrieme si mesto, kde sa zastavila civilizácia a príroda si berie späť, čo jej vzali. A tiež sa nájde pár technických detailov o sarkofágu a ďalšom konzervovaní elektrárne, pretože nič lepšie s tým ľudstvo urobiť nevie.(25.4.2018)

• Butcher of Blaviken

Dokumente o stavbě sarkofágu. Pár informaci se dozvíte, ale není to nic světoborného. Bude lepší, když se Poláci budou držet toho, co jím jde a to je Zaklínač.(3.10.2018)