Nick Tschiller sa snaží spamätať z tragickej smrti svojej bývalej manželky Isabelly. Keď sa však jeho úhlavný nepriateľ Firat Astan pokúsi o únik z väzenia, spolu s kolegom Yalcinom Guemerom sa obaja vracajú k prípadu, ktorý ich už stál tak veľa síl i osobných obetí... (STV)

joelly01

Zaverecny Tatort, vyvrcholeni Serie o Nick Tschiller a zle kurdske mafii. Zde bych Rada prednesla jednu zajimavost: Tenhle Tatort mel mit puvodne premieru 15.11., ale protoze 13.11. v Parizi multikulturne obohacovali muslimove tak se premiera odlozila, protoze pry tento dil by nebyl vhodny. V zaverecnem dile se jedna o tom, ze cecensti ozbrojenci prepadnou redakci televize a v primem prenosu pozaduji vydani "bratra" Astana (hlavni zloun). Ale cele je to komplikovanejsi nez se zda, neb cecensti ozbrojenci jsou ve skutecnosti ruska mafie a Astana nechteji protoze je to jejich "bratr v boji", alebrz konkurent v privatizacnim byznyse a chteji ho mucit a zabit. A to se zase nelibi Tschillerovi, neb tomu Astan v minulem dile velmi hrubym zpusobem slapl na kuri oko a chce si Astana pomucit a zabit sam. Procez Astana unese a pak spolu unikaji a dokonce i spoji sily proti ruske mafii a cele je to velmi zmatecne a vubec to neni jako Tatort a me se tento dil libil nejmene. UPDATE: Zajimave, tak to vypada ze tohle NENI zaverecny dil Serie s Nick Tschiller. Vcera jsem byla v kine a tam byl Trailer na film Tatort: Off Duty, coz by mel byt teda ten zaverecny dil. No cucela jsem jak cincila! Tatort v kine! A Klenot spatne skryval skodolibost a radost v hlase kdyz mi sdeloval: "Ty, takovy fanousek, jsi nevedela ze posledni dil bude v kine? JA to vim uz tak dva mesice!" ()

mira007

Čtvrté Místo činu s komisařem Tschilerem pokračuje přesně v momentu předchozího dílu. Nick osvobodí kurdského ( v tomto dílu dokonce nové info, že to není zlý muslim, ale jezíd ) mafiána Astana, kterého chce zároveň osvobodit jakési ruské komando, které obsadí televizi a zajme nějaká rukojmí. Asi nejakčnější a nejlepší díl s Tilem Schweigerem, bez něhož by to bylo poloviční. ()

TonyHawk94

Bezprostredné pokračovanie Nickovej bolesti, ktoré začína presne tam, kde predošlý film skončil. To režisér Alvart vymyslel výborne - tým pádom mohol dať vzniknúť tomuto (v podstate) dokončeniu tejto mini-série, kde Nick s vypätím všetkých síl nestráca pôdu pod nohami a stále si dokáže držať dostatočný odstup a nenechať zvíťaziť subjektívne pocty. Opäť skvelý Schweiger nesklamal, akcia v tomto filme porovnateľná s tou z Nickovej pomsty (na veľmi vysokej úrovni), príbeh tentokrát zaujímavejší a originálnejší, ako v Nickovej bolesti. Ako vyvrcholenie a finále tejto TV série výborné (s veľkou dávkou skvelej hudby od Todsharowa, s vynikajúcim Fahri Yardimom v postave Yalcina). Celkovo táto epizóda jedna z tých lepších (ba skoro až najlepšia z celej série) ()