S chutí Toskánska

(pracovní název)

S chuťou Toskánska

Komedie

Itálie, 2018, 94 min

Oj, tady bych se s dovolením pokusila nesouhlasit s Tawni: film těch filmových klišé má spoustu. V tomto ohledu je nejhorší hudba - ihned vám "říká", jak byste se cca měli cítit, ojoj, pianový pasáže drnkající na strunu soucitu! Trocha spoilerů: dost hot šéfkuchař si pod svá potenciálně agresivní křídla vezme plachého auťáčka, samozřejmě že se ten hot chef pak vyspí s psycholožkou, samozřejmě, že se vrátí, aby klukovi nakonec pomohl, samozřejmě, že do toho musí být nenápadně zavlečená hrozba mafie nebo minimálně něčeho nekalého. Ježiš, předvídatelný to bylo jak sviňa. Ale to pro mě nutně neznamená, že to bylo špatný! Je to něco-jako-komedie o vaření! Nepředpokládám, že by někdo v tomhle žánru očekával něco příliš originálního nebo šokujícího. Ne, není to ani trochu překvapivý: po pár překážkách všechno dobře dopadne. Nicméně mám radost, že se zase někdo po dlouhé době rozhodl v mainstreamu ukázat něco víc něž psychickej normocore, třebaže tvůrce trochu podezřívám z toho, že doufají, že jim hrdina s Aspergerovým syndromem apriori přihraje nějaký plusový body. Meh, I´m not mad about it.(30.11.2019)

Quanto basta je příjemná komedie, člověk se u ní opravdu zasměje. Hlavní myšlenkou filmu však není jen být komedií, u které se diváci potrhají smíchy. Přestože se jedná o odlehčený žánr, Quanto basta se dotýká také citlivější otázky. Dojemný film, který ukazuje sílu netradičního přátelství. Jako klad hodnotím také to, že ačkoliv se několikrát naskytla možnost udělat tradiční filmové klišé, film se tomu většinou vyhnul.(27.6.2018)

• kaliakra

Rain Man na panvici!(28.11.2019)