S chutí Toskánska

• Itálie Quanto basta (více)
Trailer 1

Arturo byl uznávaný michelinský šéfkuchař, dokud pro problémy s ovládáním hněvu neskončil ve vězení. Po propuštění musí dělat veřejně prospěšné práce, a tak učí vařit skupinku lidí s Aspergerovým syndromem. Ačkoli jejich způsob myšlení je mu vzdálený, v jednom ze svých studentů objeví kulinářského génia a rozhodne se mu pomoci vyhrát kuchařskou soutěž. Temperamentní kuchař a jeho znevýhodněný student tak vytvoří originální dvojici, pro kterou žádný sen není nesplnitelný. (Mirius FD)

Trailer 1

Tawni

Quanto basta je příjemná komedie, člověk se u ní opravdu zasměje. Hlavní myšlenkou filmu však není jen být komedií, u které se diváci potrhají smíchy. Přestože se jedná o odlehčený žánr, Quanto basta se dotýká také citlivější otázky. Dojemný film, který ukazuje sílu netradičního přátelství. Jako klad hodnotím také to, že ačkoliv se několikrát naskytla možnost udělat tradiční filmové klišé, film se tomu většinou vyhnul. ()

kolemjdouc

Po slibném začátku to pustili filmaři poslední čtvrthodinu dolů vodou.Totální to zazdili .Připadlo mi, že nevědí jak příběh ukončit.Tak ho slátali co to dalo.Nehledě na to ,že kluka v roli autisty už hraní zřejmě unavilo.Byla to náročná role ale chtělo to obsadit profíkem.Ale finální scéna ,vyvrcholení soutěže byl jeden trapas.Ale technicky vynikající kamera,exteriéry a nedostižný slovenský dabing mi nedovolili abych dala ještě nižší hodnocení.Opravdu jsem zklamaná.Upoutávka na film mě velmi naladila... ()

frantalx odpad!

Bez přehánění jeden z nejhorších filmů, jaké jsem kdy v životě viděl. Nemůžete se ani zasmát tomu jak je to nepovedený, ani to brát jako seriózní film. Úplné každá scéna je mučení tím, jaký je to kýč, příběh dokážete odhadnout tak po prvních dvaceti minutách a každá postava je napsaná jako jedno velký klišé. Aspoň, že měl režisér trochu soudnosti a nenatáhl to na víc než na tu hodinu a půl (která už je i tak daleko za hranou snesitelnosti). Sračka ()

blondboss

Toto je taká klasická talianska feel good komédia, avšak je plná klišé a prakticky od prvého okamihu viete, ako sa celý príbeh skončí, takže predvídateľnosť je maximalistická. Je to trochu škoda, lebo tvorcovia mohli trošku vyjsť zo zaužívanej šablóny a ponúknuť divákovi trochu viac emócií. Na jedno pozretie ale fajn, keďže toskánsku kuchyňu mám rád. 60 % ()