Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V poklidném domě usedlé anglické rodiny se tak jako každý rok na Štědrý večer scházejí vážení hosté a jeden krvelačný duch. (oficiální text distributora)

Recenze (8)

gjjm 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)
Asi vůbec nejlepší díl. Jak vidno, to, že někdo napsal jednu z nejhorších sraček české kinematografie neznamená, že tentýž člověk nemůže napsat i kvalitní scénář. ()

Reklama

Oskar 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)
Jedna z největších záhad vesmíru ("Jsou vůbec sestry Bártů, autorky "komediálního seriálu" Bazén, schopny humoru?) je vyřešena. Jsou. Duch modrého pokoje zachovává nejlepší tradice anglického humoru, precizně vypointované dialogy dokonale prezentují přesně obsazení herci. Malý klenot televizního humoru, stylově zapadající někam mezi Jak je důležité míti Filipa a britcom Haló, haló! 100% ()

Marthos 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)
"Tchán vešel na palubu...vlastně na zahradu a vytáhl pistoli! Ale ta tam nebyla. Načež Scrogins pravil, že tomu nevěří. - Čemu nevěří a kdo je Scrogins? - No přece ten, co měl ztvrdlá játra a jeho manželka potom uvařila ten ledvinkový puding, načež začalo pršet." Zdá se, že druhou polovinu devatenáctého a počátek dvacátého století bychom mohli právem nazývat zlatou kolébkou literárního humoru, neboť v té době vedle sebe existovalo několik vynikajících autorů: O'Henry, Guy de Maupassant, u nás například Jaroslav Hašek, ale pomyslný triumf nad nimi drží anglický humorista Jerome Klapka Jerome. Ironie, sarkasmus, groteskní podtext, ale především typický černý humor naplňují jeho tvorbu zcela osobitým a na první pohled identifikovatelným přístupem. Ti, kteří znají stejnojmennou epizodu z povídkového cyklu Hovory po večeři také vědí, že JKJ si liboval v absurdních dialozích (viz. úvodní citace mého komentáře). Patrně nejvýraznějším překvapením se zdá být precizní scénář sester Bártových, jejichž renomé se jinak pohybuje ve zcela odlišné dimenzi. Je nasnadě, že zklamat tu nemohou ani herečtí představitelé; zejména Nárožný, Poloczek, Vízner a Lipský v rolích starých přátel se několikrát pokoušejí roztrhat divákovu bránici, ale totéž platí i o Adamové, Schmitzerovi a Rašilovovi. DUCH bezpochyby náleží mezi nejzdařilější epizody volného cyklu Nadměrných maličkostí a lze jen litovat, že podobných klenotů nenabízí obrazovka více. ()

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele
Aj keď de o klasickú malú inscenáciu a o takmer nulovej duchárskej atmosfére je teda zbytočné polemizovať, aspoň herecké výkony si viem predstaviť aj lepšie - v tomto prípade najmä Sašu Rašilova. Naopak, pozitívne najviac vyniká Petr Nárožný, u ktorého je herecká bravúra už rutinou. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama