poster

Arctic

 • Slovensko

  Ľadové peklo

  (festivalový název)
 • Nizozemsko

  Arctic

Drama

Island, 2018, 97 min

Režie:

Joe Penna

Scénář:

Joe Penna
(další profese)
 • tomycsfd
  *****

  Sledoval som to so zatajenym dychom a zamracenym obocim.. pre niekoho mozno film 127 hodin v zimnom kabatiku, pre mna vsak oproti “konkurencii” nekomercne, s ovela vybicovanejsimi emociami a neporovnatelne lepsim hereckym vykonom. 127 hodin bola pre mna oproti tomuto filmu len rozpravka (pribeh chlapca ktory si zabudol nozik a hrebienok mu spadol az potom co si musel odrezat ruku). Film arctic je emociami uplne inde... za mna 5* a najlepsi film artfilm festivalu.(25.6.2018)

 • Goldbeater
  ***

  Konvenční pomalý survival, kde Mads Mikkelsen přežije pád letadla za severním polárním kruhem a dělá vše pro to, aby se dostal zpět do civilizace. Téměř žádné dialogy, jen čisté herectví - před Mikkelsenem smekám, na jeho výkonu a mimice celý film stojí. Děj ovšem nenabízí nic moc nového, co bychom už neviděli v jiných žánrově podobných filmech, a tak nějak tuším, že mnoho diváků bude Arctic popisovat jako „ten film, kde Mads táhne sáně.“ Po zhlédnutí jsem se cítil stejně vyčerpaný jako hlavní hrdina. [SITGES 2018](7.10.2018)

 • POMO
  ****

  Po pozvolném rozjezdu film nabere dramatičtější ráz beznádějnosti situace, bez thrillerových klišé, se zachováním parametrů minimalistického, uvěřitelného survival dramatu, hodného účasti mého nejoblíbenějšího evropského herce současnosti. Ale nic převratné jako bylo třeba Boylovych 127 hodin nečekejte. [Cannes](12.5.2018)

 • pepo
  ****

  Velke Mikelsenovo solo vo velmi slusnom filme. Keby to malo lepsie vymysleny koniec bol by som spokojnejsi. Takto ide akurat o sviznu a solidne napinavu jednohubku. Ciselne presne medzi 7-8/10(23.6.2018)

 • Filmmaniak
  ****

  Silné survival drama o lidské houževnatosti, odhodlání a síle přežít za každou cenu, jemuž vládnou Mikkelsen svým stoprocentním výkonem a scénář svou schopností využít na pohled beznadějnou situaci, nehostinnost arktického prostředí a úsporné rekvizity na maximum. Konzistentně stupňované napětí a postupné přitvrzování podmínek, jimž musí heroicky schopný, vytrvalý a po všech stránkách kladný hlavní hrdina čelit, dokáže upoutat od začátku do konce, byť se kvůli tomu snímek párkrát ocitne na hranici nevěrohodnosti.(8.10.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace