Toulky divočinou s Rayem Mearsem

• Velká Británie Wilderness Walks with Ray Mears
Velká Británie, 2014, 6x23 min

Ray Mears

Dobrodruh Ray Mears se vydává na toulky divočinou. Poznejte spolu s ním okolí řeky Temže, waleský národní park Snowdonia či kouzelný ostrov Skye... Expert na divokou přírodu Ray Mears se po třech úspěšných dokumentárních seriálech vrací s novinkou, ve které se rozhodl prozkoumat nejkrásnější místa v Británii a seznámit se s jejich fascinujícími obyvateli. V seriálu Toulky divočinou s Rayem Mearsem vyráží hlavní hrdina po šesti stezkách vedoucích půvabnou anglickou krajinou. Je na cestě od úsvitu do soumraku, aby mu nic neušlo. Jeho výprava vede po březích řek, skrz lesy a přes hory a potkává během ní mnoho britských přírodních pokladů. (TV Prima)

filmmovier

Viděl jsem čtyři díly ze šesti. Ačkoliv mi chvíli trvalo, než jsem si Raye Mearse s jeho neustálým "ano" oblíbil, dokument se mi zalíbil prakticky hned. Epizoda 3 je sice slabší, ale ta poslední, z ostrova Skye je nádherná a celý dokument opět ukazuje v Anglii v celé její majestátní a jedinečné kráse. Nádherná příroda, úžasná fauna (i flóra, ale na tu já moc nejsem), co víc si přát? 75%. ()