Andílek (festivalový název)

El Ángel

El Angel

Krimi / Drama / Životopisný

Argentina / Španělsko, 2018, 114 min

El Ángel je příběh mladíka s andělskou tváří, pro nějž majetek, peníze, city a později i životy ostatních neměly žádnou váhu, a tak si je bral, jak se mu zachtělo. A dost dlouho mu to v Argentině 70. let procházelo. Obsazení je přesné, režie stylová - i když si to chvílemi až dost okatě hraje na Scorseseho v plenkách - a přiměřený černý humor funguje. Ve finále dostáváme bezpečně natočený životopisný snímek, který baví a má příjemnou retro atmosféru (zejména díky dobře zvolenému soundtracku), což naplnilo očekávání, jaká jsem od tohoto filmu měl. [Sitges 2018](22.10.2018)

Vizuálně hezký a vyprávěním svižný (fajn retro hudba) portrét bezcharakterního adolescenta s andělskou tvářičkou a jeho kriminálního vyčínání. Film je zábavný, z loupeží ani vražd si nedělá těžkou hlavu, všechno vnímá ignorantsky bezstarostně jako hlavní postava. Vlastně je to pro oba taková nezávazná šou bez pravidel. Lorenzo Ferro v hlavní roli sedí vizáží a je správně flegmatický, ale je to jenom spratek, který neví co dělá, má spíše štěstí než um, a proto nevzbuzuje žádný respekt ani není nijakým způsobem cool. Kvůli čemu ani tento film není žádná scorseseovka. [Sitges FF](12.10.2018)

Solidní španělská gangsterka! Příběh dle skutečných událostí se zaměřuje na 17 letého teenejždra s andělskou tváří i vlasy, který má na svědomí přes 40 loupeží a 11 vražd. Skvělá retro atmosféra, svižné tempo, slušné herecké výkony a dostatek napětí dělá z Andílka další Španělský trumf, který by si neměli nechat ujít fanoušci gangsterek i Španělů. 75%(25.6.2019)