poster

Andílek (festivalový název)

 • Argentina

  El Ángel

 • Španělsko

  El Ángel

 • USA

  El Angel

Krimi / Drama / Životopisný

Argentina / Španělsko, 2018, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • POMO
  ***

  Vizuálně hezký a vyprávěním svižný (fajn retro hudba) portrét bezcharakterního adolescenta s andělskou tvářičkou a jeho kriminálního vyčínání. Film je zábavný, z loupeží ani vražd si nedělá těžkou hlavu, všechno vnímá ignorantsky bezstarostně jako hlavní postava. Vlastně je to pro oba taková nezávazná šou bez pravidel. Lorenzo Ferro v hlavní roli sedí vizáží a je správně flegmatický, ale je to jenom spratek, který neví co dělá, má spíše štěstí než um, a proto nevzbuzuje žádný respekt ani není nijakým způsobem cool. Kvůli čemu ani tento film není žádná scorseseovka. [Sitges FF](12.10.2018)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Solidní španělská gangsterka! Příběh dle skutečných událostí se zaměřuje na 17 letého teenejždra s andělskou tváří i vlasy, který má na svědomí přes 40 loupeží a 11 vražd. Skvělá retro atmosféra, svižné tempo, slušné herecké výkony a dostatek napětí dělá z Andílka další Španělský trumf, který by si neměli nechat ujít fanoušci gangsterek i Španělů. 75%(25.6.2019)

 • mira007
  ***

  Buenos Aires 1971 -Carlos Eduardo Robledo Puch ( dnes 68 let, furt v krimu ) byl subtilní sedmnáctiletý středoškolák s velkýma očima a kudrnatýma vlasama, no prostě andílek, ale taky to byl gauner, který se přiznal ke čtyřiceti loupežím a jedenácti vraždám. Tento film o něm produkoval slavný Almodóvar a řemeslná kvalita je zatraceně vidět - parádní bohaté retro do posledního detailu, skvělá kamera a výborné herecké výkony, jenže výsledkem celkem slabá podívaná. Měla to být strhující jízda sex, drugs and rocknroll, jenže to prostě nemělo šťávu a utápělo se to ve vlastních uměleckých ambicích.(12.3.2020)

 • Issaden
  ****

  Krásný film s poutavým příběhem, pěknou kamerou, výpravou, hudbou a Lorenzo na neherce podal přesvědčivý výkon. Trochu mě napadlo, že bych byla ráda, kdyby s nimi tohle dělal Tarantino. Ne, že by to měl celé dělat on, ale bylo by skvělé, kdyby tam byl i kousek jeho humoru a bylo to říznější. Ale nesměly by tam chybět ty vztahy. Hlavně Carlosito vs. matka, nebo úžasná chemie nejasného vztahu mezi hlavními hrdiny. Tohle by Tarantino určitě ošidil. Každopádně to není výtka tomuto krásnému filmu, jen můj prvoplánový nápad těsně po shlédnutí :)(6.3.2020)

 • Goldbeater
  ****

  El Ángel je příběh mladíka s andělskou tváří, pro nějž majetek, peníze, city a později i životy ostatních neměly žádnou váhu, a tak si je bral, jak se mu zachtělo. A dost dlouho mu to v Argentině 70. let procházelo. Obsazení je přesné, režie stylová - i když si to chvílemi až dost okatě hraje na Scorseseho v plenkách - a přiměřený černý humor funguje. Ve finále dostáváme bezpečně natočený životopisný snímek, který baví a má příjemnou retro atmosféru (zejména díky dobře zvolenému soundtracku), což naplnilo očekávání, jaká jsem od tohoto filmu měl. [Sitges 2018](22.10.2018)