Safe (TV seriál)

Velká Británie, 2018, 6 h (Minutáž: 42–48 min)

Bez přestávky to jede až do konce, pořád to odhaluje nové souvislosti a tajemství. Boží! Jinak všechno bylo v posledním díle vysvětleno. Pokud bude 2. série, tak o něčem jiném. A od stejného autora bych uvítal plno dalších věcí, protože Safe je geniální. Určitě by si to zasloužilo větší pozornost. Jsem znusený z toho, že nějaký Most s 90% anebo Killing (který mě bavil) jsou oproti tomuhle roztahované jak kondom a při jejich sledování se furt dívám, kdy konečně skončí díl a tohle je úplně o něčem jiném a hodnocení to má na seriál průměrné :/(13.5.2018)

Zapomeňte na Dextera! Michael C. Hall je zpět v plné parádě v týhle napínavý miniserii od Netflixu, tentokrát v roli starostlivého otce, který se jednoho dne probudí a zjistí že jeho náctiletá dcera, která před 2 lety přišla o matku (jeho manželku) nejen že nespala doma,ale doslova se po ní slehla zem a poslední místo kde byla viděna byla divoká párty se spolužáky, na kterou ani netušil, že šla. Samozřejmě zburcuje policii,ale zároveň pátrá na vlastní pěst, aby zjistil, že svou dceru poslední měsíce ani pořádně neznal a čím víc jejích tajemství odkrývá, tím víc na povrch vyplouvají i tajemství ostatních lidí v sousedství. Protože řekněme si to na rovinu, každý něco skrývá a v tomhle případě to budou nejen mrtvoly v mrazáku. A místo, kde se všichni cítili v bezpečí a vzájemně se znali a viděli si pomalu do talíře najednou tak bezpečně nevypadá. Vlastně vůbec.(16.5.2018)

Látka na rozbor. Na jedný straně neskutečně úchvatnej střih a práce s flashbacky, díky kterejm se divák za a) nenudí, za b) nemusí lovit v paměti každej nepodstatnej ksicht. Na druhý straně bitka seriózního dramatu z ranku The Missing a černý anglický komedie s mrtvolama v mrazáku. Safe namísto nadšení spíš překvapuje. Odsýpá, kupí zvraty a udivuje Hallovou angličtinou. A stačí to. Na ⭐⭐⭐⭐ určitě.(18.5.2018)

aniž by to člověk čekal,kde se vzala tu se vzala jedna ze seriálových událostí roku...Safe je našlapanou a skvěle napsanou záležitostí,která se rozjede v první dílu,aby až do toho osmého sypala zvrat za zvratem a postupně do sebe vše nechala zapadat.Hodně návyková věc,která nutí zhlntnout najednou...100%(1.6.2018)

Všichni mají nějaké tajemství a někteří i "kostlivce ve skříni". A všichni chtějí jen chránit svoje děti. To je moto celé minisérie, která zaujme dobrým výkonem Michaela C. Halla i jiných. Mnoho let stará tragická událost se vrací i do přítomnosti a viníky té události dostihuje. Mám jen dvě připomínky. Moc mi neseděla tragikomická rodina Sii Marshalové a pak nevím, jestli by poměrně subtilní žena (byť policistka) přeprala mladého devatenáctiletého kluka (byť ožralého a zhuleného). Jinak ovšem velká spokojenost a lehce překvapivý zvrat na konci dává tu třešničku nahoru k ještě větší spokojenosti.(31.5.2018)

• - Vetšina scén se natáčela v Manchesteru a jeho blízkém okolí, scény z gated community (tzv. uzavřený rezidenční objekt) však pochází z městečka Alderley Edge v hrabství Cheshire. (jezurka42)

• - Bar „Heaven“, který v seriálu vlastní Bobby (Milo Twomey), se ve skutečnosti jmenuje „Night and Day“ a nachází se v Manchesteru, ve čtvrti Northern Quarter. (jezurka42)

• - Písně použité při úvodních a závěrečných titulcích jsou „Glitter and Gold“ a „Fire“ od Barnse Courtneyho. (jezurka42)