Safe (TV seriál)

Velká Británie, 2018, 6 h (Minutáž: 42–48 min)

Zajímavý příspěvek do diskuze dramatických krimi příběhů. Zvláště od Netflixu. Objevujeme se v příběhu, který nejdříve vypadá v celku nijak, ale poté dostane svůj charakter. Udrží si ho? Jak kdy a jak v čem. Je to napsáno velmi zvláštním způsobem, kdy vlastně všechny postavy kolem lžou té hlavní a ve výsledku se vždycky ukáže, že vždycky mu nakonec někdo lhal. Ani bych neřekl, že se postavy chovali jako bezmozci jak se někdy stává, ale spíše zde byl problém onoho lhaní, které se už během pár epizod stalo notorické. To ani nepočítám to, že celé to působí lehce tuctově. Trochu mi to v tomto připomínalo American Gothic. Je zde vidět myšlenka, která umí být dobře zpracovaná, ale je vidět, že kdyby v tom bylo trochu více práce, tak by to třeba i v něčem vyznělo lépe. Samotné rozuzlení je zajímavé, ale zbytek se dá nějak předpokládat. Alespoň z mého úhlu pohledu. Nicméně nemohu popřít, že jsem se na nové díly netěšil a toto celé jsem dokázal nějak v pohodě přemaratonovat. Nadprůměrně dobré. Se zbytečnou tuctovkou.(20.9.2018)

Látka na rozbor. Na jedný straně neskutečně úchvatnej střih a práce s flashbacky, díky kterejm se divák za a) nenudí, za b) nemusí lovit v paměti každej nepodstatnej ksicht. Na druhý straně bitka seriózního dramatu z ranku The Missing a černý anglický komedie s mrtvolama v mrazáku. Safe namísto nadšení spíš překvapuje. Odsýpá, kupí zvraty a udivuje Hallovou angličtinou. A stačí to. Na ⭐⭐⭐⭐ určitě.(18.5.2018)

V Michaelovi pořád vidím Dextra, jen čekám kdy už někoho sejme. Ale docela dobry, napětí mohlo být lepší a ne všechno mi tam sedělo - především holka uteče z domu, při vyšetřování se zjistí že si i sháněla falešné doklady apod. očividně tedy chtěla utéct, nebyl to žádný únos, tak pro ji všichni hledají? Životnost staré kazety do videa podle mě bude těžko 30 let a i kdyby tak záznam bude tak mizerný to nemůže jako důkaz obstát. No některé věci nedávaly úplně smysl.(9.7.2018)

Náhodou jsem na Safe narazila a nemohla jsem se odtrhnout. Skvělá titulní písnička od Barnse Courtneyho dává dojem, že se vydáváte na výlet do bezstarostného městečka někde v centrální Americe, místo toho jste v soukromé komunitě, která se snaží chránit před vnějším světem, i když je vlastně nebezpečí dávno uvnitř. Skvěle natočené, skvěle vyprávěné, skvěle odmluvené (anglickou angličtinou).(22.5.2018)

Tak a je tady další minisérie z mého oblíbeného Netflixu a opět jsem nebyla zklamaná. Ne, že by to byla nějaká oskarovka, ale Safe má říz a jede takovým tempem, že jsem pomalu ani nejedla, jak jsem byla zvědavá co a jak se vyvrbí. Mně sympatický M. Hall v jiné poloze než je Dexter a vida, také to jde. Totéž platí o M. Warrenovi, kterého mám zafixovaného z Podfukářů a tady si zahrál prima kámoše do deště a ještě navíc mu přihodili jeden příjemný bonus. Co mně ale iritovalo, tak to byla Sia včetně své povedené rodinky. Tam jsem přemýšlela o tom, jestli se nejedná o komedii. Překvapivých zvratů tam je celý kýbl, včetně konce takže to vážně žádná nuda není.(8.6.2018)

• - Vetšina scén se natáčela v Manchesteru a jeho blízkém okolí, scény z gated community (tzv. uzavřený rezidenční objekt) však pochází z městečka Alderley Edge v hrabství Cheshire. (jezurka42)

• - Bar „Heaven“, který v seriálu vlastní Bobby (Milo Twomey), se ve skutečnosti jmenuje „Night and Day“ a nachází se v Manchesteru, ve čtvrti Northern Quarter. (jezurka42)

• - Písně použité při úvodních a závěrečných titulcích jsou „Glitter and Gold“ a „Fire“ od Barnse Courtneyho. (jezurka42)