Epizody(8)

Když se ovdovělému chirurgovi ztratí dospívající dcera, začne odkrývat temná tajemství sousedů z bohaté čtvrti, kde žije. (Netflix)

Recenze uživatele Anderton k tomuto seriálu (9)

V bezpečí (2018)

Na konci tak divného roku nebude hriechom prihodiť zopár percent aj poslednému seriálu, ktorý som si pred finálnym odpočítaním desaťročia pozrel. Napínavé od, no povedzme že druhej epizódy až do konca. Množstvo zvratov, ale aj slepých uličiek a nakoniec aj viac vrstevnaté rozuzlenie. Perfektní herci, kde úplne zabudnete, že sledujete Dextera a manželku Watsona, minimálne títo dvaja herci sa do svojich úloh absolútne položili a povedal by som, že svoj tieň vrhnutý spomínanými ikonickými postavami možno aj prekročili. Možno je problém práve s tými slepými uličkami, ale minimálne tematicky, keď už nie dejovo, majú s hlavným prípadom niečo spoločné. Skrátka minulosť sa poprieť nedá, niekde tam stále drieme a čím skôr sa s ňou vyrovnáme, tým menej budeme trpieť jej následkami. ()

Epizoda 1 (2018) (E01)

Dexter začína pohrešovať dcéru a navštevuje susedov, popritom spáva s Hobitovou ženou, ktorá začína vyšetrovať prípad učiteľky ulietajúcej na mladom mäsku. K tomu niekoľko klasických anglických ksichtov, pričom sa nedá tvrdiť, že by niekto z nich bol dvakrát sympatický. Slušný rozbeh, len ma zarazil posledný záber, ktorý toho akoby prezradil až príliš, ale nechajme sa prekvapiť, čím všetkým nás tvorcovia ešte prekvapia. ()

Epizoda 2 (2018) (E02)

Druhou epizódou sa seriál naplno rozbehol. Dostaneme niektoré zásadné odpovede, zároveň sa ale objavujú nové postavy a s nimi aj nové otázky. A nie je vôbec jasné, kto z najdôležitejších postáv seriálu hovorí pravdu a kto nie. Čiže pilot bol len taký menší rozbeh predtým, čo nás malo čakať o pár minút neskôr a zároveň cítiť, že to budú mať tvorcovia riadne premyslené. No a rovnako dôležité je aj to, že úplne si prestanete Michaela C. Halla spájať s jeho ikonickou postavou. Už je to len zúfalý chlapík pátrajúci po svojej dcére. ()

Epizoda 3 (2018) (E03)

Seriál pokračuje vo vysokom tempe nastavenom v druhej epizóde. Prekvapenia ale nie sú až tak prekvapivé ako naposledy, čo však neznamená, že by sa dej neposúval vpred rýchlym tempom. Až si poviete, ako je možné, že pátranie po jednom dievčati môže bez problémov zabrať celých osem epizód. Ale ako sa ukazuje, Safe je najmä o odkrývaní minulosti a tajomstiev pomaly všetkých zúčastnených postáv. ()

Epizoda 4 (2018) (E04)

Podobne našľapaný diel ako druhá epizóda. Začína nálezom mŕtvoly a končí tak, ako sme si možno mysleli, že bude končiť celý seriál. Ale asi nás čaká ešte zopár prekvapení. A je tu prekvapivo aj dosť akcie, také naháňačky v londýnskych ghettách majú vždy niečo do seba a miestni chlapci majú vždy poriadne nabrúsené nožíky... A Marschallovci sú vyrušení počas barbeque, táto rodinka dokáže skvele pobaviť. ()

Epizoda 5 (2018) (E05)

Opäť nás čaká zopár prekvapení, len je otázne, či už toho nie je až príliš veľa, viď "vaderovksé" odhalenia, kto je koho otec. Ale možno to celé do seba pekne zaklapne. Čaká nás pohreb Chrisa, Peter v nemocnici, tajomné správy z domácej siete a záverečný požiar. Čiže opäť nuda nehrozí, len naposledy to bolo ešte o chlp lepšie a napínavejšie. ()

Epizoda 6 (2018) (E06)

Opäť nás čaká zopár prekvapení, ale najmä sa začínajú postavy priznávať k hriechom a nielen k tým z minulosti, ale aj priamo súvisiacich s prípadom, teda aspoň podľa predpokladu. No dochádza aj ku konfrontáciám a niet sa čo čudovať, každému už tečú nervy a potrebuje si svoj stres a strach na niekom vybiť a občas možno nie bezdôvodne. No a keď sme pri tom "opäť", tak opäť záverečný záber dáva epizóde namiesto bodky na záver otáznik. ()

Epizoda 7 (2018) (E07)

Všetko začína do seba zapadať, dáva to zmysel a je to napínavé ako kšandy. A taktiež prekvapivé. Viac pred finále netreba prezrádzať, ale je už takmer isté, že všetko do seba perfektne zaklapne, keďže všetko bolo rozohraté prehľadne a vidno, že sa smeruje od začiatku k jasnému cieľu. ()

Epizoda 8 (2018) (E08)

Takže áno, tvorcovia to mali dopodrobna premyslené od začiatku a finále to dokonale potvrdilo. Samozrejme za to môže aj predloha, ale aj pri prevode na obrazovku sa môže čo-to pokaziť. Takže finále zhŕňa vlastne všetko, čo nám bolo od konca siedmej epizódy viac menej zrejmé, ale dáva tomu tvar a nakoniec ešte aj čerešničku na torte v podobe prekvapivej pointy, ktoré sú tak vlastne dve. Emócie taktiež fungujú dokonale, ale osobne by som asi napísal a nakrútil to koncové rozuzlenie trochu depresívnejšie, nie úplne jednoznačným odhalením pravdy do posledného detailu, ale to je len detail... ()