Štiky (TV pořad)

Reality-TV

Česko, 2018, 50 min

Barbora Adamcová
  • SaNcHeZ_cz

Chápu ten nápad okopírovat tenhle formát populární za oceánem. A koho jiného pro tuhle "radost" vybrat než tuhle (z nějakého mi nepochopitelného důvodu) populární rodinku (když už to Iveta zabalila). Ale tohle je, podobně jako předloha, docela nekoukatelná záležitost, kterou jen podporuje do očí bijící nucenost a snaha o senzaci. Svoje publikum si to čekám podobně jako trampoty Kardashianovic určitě najde (ostatně o to se tu také pokoušíme, že?), já se ostatně budu věnovat ničení mozkových buněk u něčeho kvalitnějšího.(24.4.2018)

• Luk Skywalker

Bulvár tím žije a je toho plný internet, tam jsem se podíval na první díl, co to bude za emocemi nabité divadýlko a bylo - jedna afektované p*ča, řve po svých dcerách, které jsou drzé nebo blbé (nebo obojí), za manžela má podpantofláka, který ale sem tam překvapí jsou účastí a nějakou poznámkou, Kokta je relativně známý, vlastně kvůli němu se bulvární média začala zajímat o rodinu Štikových, ještě tam je jakýsi radoby raper, který chodí s tou druhou Štikovkou. Jestli tohle není hrané pro kamery, tak je podivující, jak hluboko jde s televizní tvorbou klesnout. Tohle dílo má 7% a to ještě hodně, na hodnocení odpadu stačil jeden díl.(27.5.2018)

• kulyk

Blahoslavená Bartoška tam někde na věčnostech jen kulí očka, jak její bulvární trapasy překonává rodina z řádu sudokopytníků, čeledi hrochovitých. Zatímco pan Michal i přes své brýle (dovoz DDR 1976) pomalu již vidí, že manželka je jako oheň (dobrý sluha, ale zlý pán), okolo poskakuje nafetlý syn Tatier, kterému není rozumět ani ň, posedává nepoužitelná juvenilní okrasa s íkvé pětatřicet, marně maskující vanu polštářem, a občas prohučí hyperaktivní Karel Höger, co o sobě tvrdí, že je Monikou. Jistě, peníze se samy neokotí, a tak když se sejde rodinná rada pablbů, co si žili nad poměry a nyní se exekutor neptá, jak to jako srovnají, přichází čas na nový buzinec plán. Nechci nikomu křivdit, ovšem tipnul bych jemně nesoudnou matku rodu, pokud otázka stojí, kdo přišel s nápadem ,,staneme se českou mutací rodin Kardashian-Jennerů". Výsledek nemohu srovnat, neboť neznám zdaleka tak dobře ani ta hovada zaoceánská, ani ta česká, přetékám však podezřením, že kurvičky z USA rejžují na své vytuněné prdele trošku více, než ropuší postavy z pronajaté vilky na periferii. Stejně tak se domnívám, že uječená obluda stojí za vkusným designem obýváku, který připomíná nejvíce albánský bordel z poloviny devadesátek (jasně, byl jsem tam). Kdyby mi někdo řekl, že v jakémsi čemkoliv, kdekoliv i kdykoliv budu považovat paní Koktavou Ornellu za nejsympatičtějšího účastníka (pomíjím to ňuňavé štěňátko a ze slušnosti i dítě s nešťastným jménem, permanentně zaparkované se sluchadly před obrazovkou) a starého Koktu jako vicemistra snesitelnosti, pustil bych překvapením slinu. A hle, je to zde. Nelze hodnotit, odpad není vypovídající kategorie.(29.5.2018)

• bila.tecka

Sledování tohoto dílka je možné jen kvůli studijním účelům, kam se ubírá současný bulvár a co je ochotná soukromá televizní stanice vyprodukovat. Jistě, slavné či trochu slavné osobnosti budou lákat plebs proniknout do jejich soukromí. Bahnité metody bulváru končící nezřídka u soudu produkci této reality show nemusí trápit. Dehonestace probíhá zcela dobrovolně mezi všemi účastníky na obrazovce. Uječení a uřvaní nýmandi s nulovou šancí stát se "celebritou" se vlastně snaží zaujmout svými hádkami podobné nuly na druhé straně skla. Záchranou mohl být ironický nadhled, pomrkávání do kamery, že přece tohle není myšleno vážně. Přitom některé výkřiky vytržené z kontextu by dokázaly přitáhnout pozornost: "Pindo!". "Ve středu tam (fb) dám bobra." "Hrozně ráda zpívám." "Jsem hrozně moudrá a mazaná." "Monika rozpoutala mediální peklo." "Nekoukej se mi na pekáč." "Nemáš odstáté uši a máš hezkou duši." "Neříkej to slovo mega, to nesnáším." "Takhle mi tluče srdce." Diváka pak napadají otázky typu: Proč tak koulíš očima Ornello? Kde máš zuby Kokto? Jako, jakoby, viď a prostě jsou slůvka, bez kterých se neobejdete?(14.6.2018)

• Ainy

Já bych ani netušila, že nějaká reality šou o životě Štikových a Koktových existuje. Díky svému oblíbenému uživateli, se kterým musím názorově souhlasit, ale už ne tak hodnocením, se mi normálně otevřely obzory! Jsem si jistá, že si tento druh "zábavy" svého diváka najde, bohužel. Tady bychom vůbec neměli hodnotit práci televizního štábu, ale odpady házet na hlavu toho, kdo s tímto nápadem přišel. Jsem si jistá, že se celý štáb musel po každém natáčení nejméně dvakrát vyzvracet a každý z nich má již svého psychiatra! Musím souhlasit, že je většina natočeného materiálu opravdu k smíchu. V žádném případě ne k pobavenému smíchu, ale ke smíchu z trapnosti a z pocitu, že opravdu existují lidé, nýmandi, kteří pro své zviditelnění, jsou schopni skutečně obětovat všechno. Když to shrnu, tak si Pepa Kokta v minulosti Gábinu Partyšovou stoprocentně nezasloužil. Je to neuvěřitelný buran, neváhající před kamerami fyzicky napadat a titulovat vulgaritami ženu, ať už je to sebevětší piča a to Monika není. Je totiž od narození tuplovaná piča, ale je to žena a to jako fakt ne! Hloupá nána Šarlot nabrnknuvší si ještě hloupějšího íkváče se sice moc nevyjadřuje a asi ví proč, stačí, když se národ dozvěděl, že Ludvík XIV. byl nejvýznamnějším českým panovníkem. No a Ornela se sice snaží tvářit, že je cool a nad věcí a všichni jsou magoři, jen já mluvím pravdu, přitom kvůli natáčení opustila výšku, je schopná se s manželem dohadovat a skákat mu do řeči přesně jako její matka jí. Nikomu například nevadí, že se před malým chlapcem vzájemně urážejí, pro sprosté slovo nejde nikdo z nich daleko, v jednom kuse po sobě ječí (hlavně teda psychopatka Monika), mlátí se a malý pláče ... Ornela si ale naivně myslí, že to malý nevnímá ... co na tohle říct. Trapná žumpa televizního vysílání, dno odporného lidského sajrajtu, ubohost, nevkus všeho, co jsem kdy viděla, psychopati bez studu a bez obalu předvádí, kam až sahá touha zvrácené zábavy za peníze.(10.5.2018)

• - Na premiérový díl se 23. 4. 2018 dívalo 298 000 diváků ve věku 15-69 let. O týden později sledovanost poklesla na 241 000, 7. 5 .2018 se na třetí díl dívalo 262 000 diváků. S ohledem na pokročilou hodinu začátku pořadu (21:30) představuje share přes 11% pro komerční televizi solidní výsledek. Share prime timeového Modrého kódu (od r. 2017) se pohybuje okolo 20 procent. (klukluka)