Štiky (TV pořad)

Reality-TV

Česko, 2018, 50 min

Barbora Adamcová
  • Ondr4H

Prima prostě jede!Plnou rychlostí do žumpy shnilých hoven...Další veledílo, které zaujme jedině kolotočáře a milovníky kýče.Nenacházím na tomhle nic pozitivního, opravdu zábava rovna roku 2018.Aktéry pořadu(Sakumprásk všechny i kameramana) bych poslal do dolu, udělali by aspoň v životě něco smysluplného.Verdikt, sračka májová!(25.4.2018)

• SaNcHeZ_cz

Chápu ten nápad okopírovat tenhle formát populární za oceánem. A koho jiného pro tuhle "radost" vybrat než tuhle (z nějakého mi nepochopitelného důvodu) populární rodinku (když už to Iveta zabalila). Ale tohle je, podobně jako předloha, docela nekoukatelná záležitost, kterou jen podporuje do očí bijící nucenost a snaha o senzaci. Svoje publikum si to čekám podobně jako trampoty Kardashianovic určitě najde (ostatně o to se tu také pokoušíme, že?), já se ostatně budu věnovat ničení mozkových buněk u něčeho kvalitnějšího.(24.4.2018)

• Ainy

Já bych ani netušila, že nějaká reality šou o životě Štikových a Koktových existuje. Díky svému oblíbenému uživateli, se kterým musím názorově souhlasit, ale už ne tak hodnocením, se mi normálně otevřely obzory! Jsem si jistá, že si tento druh "zábavy" svého diváka najde, bohužel. Tady bychom vůbec neměli hodnotit práci televizního štábu, ale odpady házet na hlavu toho, kdo s tímto nápadem přišel. Jsem si jistá, že se celý štáb musel po každém natáčení nejméně dvakrát vyzvracet a každý z nich má již svého psychiatra! Musím souhlasit, že je většina natočeného materiálu opravdu k smíchu. V žádném případě ne k pobavenému smíchu, ale ke smíchu z trapnosti a z pocitu, že opravdu existují lidé, nýmandi, kteří pro své zviditelnění, jsou schopni skutečně obětovat všechno. Když to shrnu, tak si Pepa Kokta v minulosti Gábinu Partyšovou stoprocentně nezasloužil. Je to neuvěřitelný buran, neváhající před kamerami fyzicky napadat a titulovat vulgaritami ženu, ať už je to sebevětší piča a to Monika není. Je totiž od narození tuplovaná piča, ale je to žena a to jako fakt ne! Hloupá nána Šarlot nabrnknuvší si ještě hloupějšího íkváče se sice moc nevyjadřuje a asi ví proč, stačí, když se národ dozvěděl, že Ludvík XIV. byl nejvýznamnějším českým panovníkem. No a Ornela se sice snaží tvářit, že je cool a nad věcí a všichni jsou magoři, jen já mluvím pravdu, přitom kvůli natáčení opustila výšku, je schopná se s manželem dohadovat a skákat mu do řeči přesně jako její matka jí. Nikomu například nevadí, že se před malým chlapcem vzájemně urážejí, pro sprosté slovo nejde nikdo z nich daleko, v jednom kuse po sobě ječí (hlavně teda psychopatka Monika), mlátí se a malý pláče ... Ornela si ale naivně myslí, že to malý nevnímá ... co na tohle říct. Trapná žumpa televizního vysílání, dno odporného lidského sajrajtu, ubohost, nevkus všeho, co jsem kdy viděla, psychopati bez studu a bez obalu předvádí, kam až sahá touha zvrácené zábavy za peníze.(10.5.2018)

• sofiapetra

Hodnotit to nebudu, to je asi zbytečné. Ale ani se nebudu tvářit, že jsem viděla náhodně jen jednu ukázku. Viděla jsem tři celé díly - a musím říct, že to za ztrátu času nepovažuji. Je to opravdu fascinující projekt, minimálně z psychologického hlediska. Moc sice nechápu pana Koktu, proč ten se do toho nechal zatáhnout, ale asi mladá naléhavá manželka a nedostatek financí rozhodly. Suma sumárum: jeden, maximálně dva díly by pro ilustraci lidské tuposti (a vybičovaného narcismu - matka rodu) bohatě stačily, dále to jen ředění polévky - protože dech tomu došel záhy; střídání uječených večeří a obědů a plánování jen dalších oslav na udržení zájmu voyaerů jakékokoliv zrna prostě stačit nemůže. A také je dosti chucpe se na jedné straně tvářit, že jde o něco autentického a na druhé dát do titulků jméno toho, kdo napsal scénář. Berme to ale tak, že bulvár bude mít na chvilku o obživu postaráno (a aspoň chvíli se třeba nebudou navážet do lidí, kteří o to opravdu nestojí). A počítám, že na konci se stejně všichni obejmou a všechny nechutnosti, kterými se hojně a nevybíravě po celou dobu častovali, budou slavnostně odpuštěny. Ámen.(20.5.2018)

• Olík

V našem zatuchlém rybníčku se potuluje pěkná řádka vypečených vodních obratlovců…..ovšem tyhle Štiky jsou opravdu extra materiálek. Chápu, peníze nečpí a kaviár je třeba za něco kupovat, každopádně, čeho je moc, až se oko utrhne. A to, kdo mne zná tak ví, že se žádné reality show nebráním a žádný bizárd mi nepřijde až tak bizardní…….ruku na srdce, já se vyloženě těšil. No, už jsem se dotěšil. Nemám problém s tím, že Kokta si potřebuje vydělat na nové zuby – že Charlotte má IQ zlomeného pravítka – že ten její nesrozumitelně mluvící nabíječ snad musí být najatej herec - že „Pornele“ by měli odebrat psa i syna – že stará Štika je exot, kterému se rovná v této republice snad už jenom Vlasta Plamínek – že otec si dělá z ostudy kabát. Je mi to šumák, nakonec o tom to je. Ale tohle je každou minutou stejné, uřvané nic, nic a nic. A když tohle říkám já, tak mi to NIC zatraceně věřte.(19.9.2018)

• - Na premiérový díl se 23. 4. 2018 dívalo 298 000 diváků ve věku 15-69 let. O týden později sledovanost poklesla na 241 000, 7. 5 .2018 se na třetí díl dívalo 262 000 diváků. S ohledem na pokročilou hodinu začátku pořadu (21:30) představuje share přes 11% pro komerční televizi solidní výsledek. Share prime timeového Modrého kódu (od r. 2017) se pohybuje okolo 20 procent. (klukluka)