Štiky (TV pořad)

Reality-TV

Česko, 2018, 50 min

Barbora Adamcová

Podle hodnocení a komentářů tady mám pocit, že jsem asi jediný člověk, který na to vydržel koukat. Po prvním díle jsem si říkala, co to je za blbost a jak se na to vůbec někdo může koukat. Zvědavost mi však nedala a shlédla jsem i druhý díl, kde už začíná i nějaký ten "děj". Po několika epizodách už mi někteří členové rodiny, ani nevím jak, celkem přirostli k srdci a teď už na ty nové díly čekám celkem s nadšením. Přes počáteční odpor a rozpaky jsem si prostě na tuhle praštěnou rodinu zvykla.(29.5.2018)

• sofiapetra

Hodnotit to nebudu, to je asi zbytečné. Ale ani se nebudu tvářit, že jsem viděla náhodně jen jednu ukázku. Viděla jsem tři celé díly - a musím říct, že to za ztrátu času nepovažuji. Je to opravdu fascinující projekt, minimálně z psychologického hlediska. Moc sice nechápu pana Koktu, proč ten se do toho nechal zatáhnout, ale asi mladá naléhavá manželka a nedostatek financí rozhodly. Suma sumárum: jeden, maximálně dva díly by pro ilustraci lidské tuposti (a vybičovaného narcismu - matka rodu) bohatě stačily, dále to jen ředění polévky - protože dech tomu došel záhy; střídání uječených večeří a obědů a plánování jen dalších oslav na udržení zájmu voyaerů jakékokoliv zrna prostě stačit nemůže. A také je dosti chucpe se na jedné straně tvářit, že jde o něco autentického a na druhé dát do titulků jméno toho, kdo napsal scénář. Berme to ale tak, že bulvár bude mít na chvilku o obživu postaráno (a aspoň chvíli se třeba nebudou navážet do lidí, kteří o to opravdu nestojí). A počítám, že na konci se stejně všichni obejmou a všechny nechutnosti, kterými se hojně a nevybíravě po celou dobu častovali, budou slavnostně odpuštěny. Ámen.(20.5.2018)

Nechápu, proč jsou zde skoro všichni tak pohoršení! Vždyť je to reality show proboha, nikdo nečeká, že to bude velkolepé dílo hodno Oskara. Je to reality jako každá jiná, i když tady to má spád a říz a nikdy nevíte, co se bude dít v další minutě :-D! Náhodou je to sranda a člověk si při sledování této rodiny uvědomí, že jeho rodina, ačkoliv se mu to předtím třeba nezdálo, je vlastně úplně normální :-D! Za mě dobré a sledovat se to určitě dá.(23.5.2018)

• SOLOM.

O této nepříliš povedené rodince si myslím svoje a je až k pláči, o kom všem se mluví jako o celebritách – přitom jsou to totálně vypatlaní jedinci. Štikovi se však do této role pasovali sami a především jejich máma, která by měla už konečně dostat od někoho pořádně přes držku. Pár dílů jsem viděl a můžu říci, že nechápu, proč jim Prima podepsala další řadu. Snad jen aby je z lítosti vytáhla z jejich dluhů, protože jinak bych minimálně polovinu z nich zavřel rovnou do blázince…(8.7.2018)

• holka218

Nejhorší pořad, jaký jsem kdy viděla. Jak se mohla vůbec televize Prima k takovému pořadu snížit a už vůbec nechápu, jak se na něj může koukat přes 250 000 lidí. Viděla jsem část prvního dílu, který jsem asi po 5 minutách s hnusením vypnula. Potom jsem o tomhle pořadu četla jen na internetu, ale myslím si, že názor jsem si na něj udělala jasný. Tohle by si zasloužilo ještě mnohem horší hodnocení než je odpad. Štiky jsou odpad odpadů. Tohle je naprosté televizní dno a horší pořad už s nad být ani nemůže.(4.7.2018)

• - Na premiérový díl se 23. 4. 2018 dívalo 298 000 diváků ve věku 15-69 let. O týden později sledovanost poklesla na 241 000, 7. 5 .2018 se na třetí díl dívalo 262 000 diváků. S ohledem na pokročilou hodinu začátku pořadu (21:30) představuje share přes 11% pro komerční televizi solidní výsledek. Share prime timeového Modrého kódu (od r. 2017) se pohybuje okolo 20 procent. (klukluka)