Nebezpečnejšia než fronta Druhej svetovej vojny bola cesta naň. Riziko si uvedomuje aj kapitán amerického konvoja (Tom Hanks), ktorý má dopraviť nové posily a zásoby spojencom do Európy. Počas piatich dní plavby cez rozbúrený Atlantik bez vzdušnej podpory je však konvoj napadnutý nemeckými ponorkami. Kapitán a jeho flotila vedia, že jedinou šancou na dopravenie tisícok vojakov na front je vyhrať nepredvídateľný boj s nepriateľom. (Itafilm)

Lavrinenko

Tom Hanks jako Comander doprovdu několika torpedoborců a korvet bojuje bitvu uprostřed Antlantiku s neměckou vlčí smečkou. Kdo viděl Das Boot( Ponorka) určitě počítal s pohledem spojeneckých námořníků na tento zoufalý boj o náklad, který by pomohl výhrát spojencům druhou světovou válku. Bohužel film se zaměřil pouze na určitý pohled a něměcké ponorky jsou vidět pouze na hladině, kde se nebojí přímého souboje s doprovodem konvoje. Bojové scény jsou plné akce, ale na znalce taktiky nemeckých vlčích směček působí nevěrohodně. A většina ponorek byla stejně potopena hlubinými náložemi s lodí nebo letadel. Tímto připomínám scénu, kdy se něměcký U-Boot vynoří a chce bojovat s torpedoborcem na hladině, kde neměl šanci vyhrát.Tom Hanks jako velitel, je sice velmi dobrá volba režiséra, ale chybí mi postava velitele Vlčí směčky , která stojí proti jeho lodím. A samozřejmě vítěztví na konci, kdy se objeví eskorta s Anglie a vše zachrání, tak to je už standartní konec dnešních válečných filmů.Dal jsem filmu čtyři hvězdy,ale jenom proto, že je to po dlouhé době válečný film, který se zaměřil na tématiku Bitvy o Atlantik. ()

Petrval

Krátkej úvod a hned do akce. Další T. Hanksův kapitán tentokrát nás vezme na loď ve 2WW kdy veze důležité zásoby do Anglie a je napaden houfem ponorek. Pohled na kapitánský můstek, rozkazy, lidské emoce to je plus tohoto filmu. Mínus je odporné CGI. Čekal jsem kravinu do které se mi vůvec nechtělo a nakonec je to za mě 3,5* ()

Ravel

Špička! Jsem rád, že žiju v době, kdy digitální efekty umožní prožít si tu petelici z první řady skoro na živo. Ovšem ve 4DX by to byla pecička! ()

Beliel

Nechápu zdejší komentáře a výtky vůči tomuto filmu. Film jasně ukazuje realitu tehdejších dní na moři. Od první do poslední minuty je pouze akce a krásně je nám ukázáno, jak se tehdy na moři bojovalo. Žádné sladké řeči okolo (jak by zde někteří chtěli), žádný příběh lásky na pozadí (pro boha proč?) a žádné intriky mezi posádkou (proč?). Je to válečný film a zobrazuje jen a jen válku a to je to, co má ve válečném filmu být! Za mě plný počet. Vtáhlo mě to do děje a na konci vyhodilo s titulky. To od filmu chci. ()

stuj

Čtyři lodě mají chránit konvoj ostatních plavidel na cestě přes Atlantik. Cestou samozřejmě narazí na německé ponorky a hon začíná... Je to taková stručná a jasná jednohubka. Docela odsýpá, ale je to spíš pro televizi než pro kina. 4 hvězdy jen tak tak. ()

kacenkin

Mega film pro fanoušky žánru... válečná odysea z konvojového masakru v Atlantiku... dokonalost ...  Jen nechápu, proč exhibové co nenávidí žánr tady zvrací... Je to jako kdybych já, který nesnáším filmy se sportovní tématikou šel onanovat k Hands of Stone ;((( ()

Marrakech86

Na začátku jsem čekal, že se příběh strhne spíše do minulosti a na vzpomínky, to se naštěstí nedělo a hned byl samotný strhující příběh. Moc se mi to líbilo, bylo to dost napínavé. Hanks opět nezklamal. ()

peproch

Nejposlednejší filmová technika a podoby reprodukce záznamu spolu s vyprávěním jednoho hrdinského příběhu pořebijí všecko, takže už není možné hodnotit film, protože mytické a technické charakteristiky přebily dramatické a umělecké ambice. Ámen ()

Adam94

super film s rychlym tempem, dobrou kamerou a tak nějak divně strašidelnou hudbou podtrhující hutnou atmosférou. Dobré vylíčení krutosti války na moři ()

karyon

Výbornej válečnej film, který vás udrží v pozoru od začátku do konce. Nechápu zdejší recenzenty. Dlouho jsem neviděl takhle fajn válečňák. Přehledný, jednoduchý, akce, napětí a hlavně Tom Hanks, který napsal i scénář. Za mě velmi povedený film. Na to, co se točí poslední dva roky za totální shity, tohle je perla. ()

megacik

Vo filme bola veľmi živo a drsným spôsobom stvárnená atmosféra na korvetách, pri ochrane konvojov v Atlantiku počas druhej svetovej vojny, konečne som to videl aj z tej druhej strany....nie iba zo strany ponoriek. Bolo to vynikajúce, a veľmi záživné od začiatku až do konca,  a ako bonus - vynikajúci kapitán, od filmu som vôbec nemohol odtrhnúť zrak. Oproti prašivému psycho Dunkirku je tento film o niekoľko levelov vyššie, a aj tak má horšie hodnotenie ako Dunkirk, to je úplne nepochopiteľné, ako sa uprednostňuje psycho dráma pred kvalitou a akciou. Ľuďom to už z tej samoty musí úplne hrabkať. ()

Phosphorus

Asi mi dáte za pravdu, keď poviem, že Tom Hanks je skúsenejší herec ako scenárista. Napriek tomu však uviedol snímok, za ktorý sa netreba hanbiť. Pre tých, ktorý čakajú blockbuster, môže hlavne prvá polovica filmu pripadať pomaly, priam nudne. Keďže je tento vojnový film zameraný hlavne na detaily, je potrebné sa doňho aspoň trocha zahĺbiť. Možno by nezaškodila vedľajšia dejová línia pre odľahčenie, nakoľko sa veľká časť filmu sa odohráva na lodi, prípadne trocha dynamickejší dej. Takže pre tých, ktorý si film plánujú pozrieť, netreba čakať extra strhujúci a sofistikovaný scenár, no napriek tomu zaujímavý a realistický priebeh udalostí. ()

hypnos11

Na to, že ve filmu Tom Hanks nejenom hraje, ale i si ho sám napsal, v něm toho správného starého amerického patosu není tak moc. Na nervy mi trochu lezlo to Hanksovo věčné modlení a chvílemi zoufale unylá hudba, ale jinak to byl dobrý film, který zpracoval téma, jež se ve filmech neobjevuje často. ()

Elles

Trochu zapomenutá část druhé světové války. Příběh je jednoduše stavěný, ale o žádnou složitou zápletku film ani neusiluje. Chce zobrazit hrůzy, strach a nejistotu, kterou musely posádky konvojů prožívat a to se snímku podařilo velice dobře. Třeba se tedy jednou dočkáme dalších snímků z pohledu i ostatních neprávem opomíjených hrdinů, například posádek strategických bombardérů. ()

Mike_Doe

T. Hanks a téma WWII idú jednoducho dokopy. Všetky projekty na ktorých spolupracoval od SPR, BoB a Pacific, patria medzi moje obľúbené vojnové drámy. Tento pre mňa neznámy film som náhodou našiel tu v databáze. Dal som tomu šancu a dobre som spravil. Nie až tak známe námorné boje o zásobovacie trasy počas WWII, sú tuná zobrazené s celkom slušne gradujúcou atmosférou. Scénami, výpravou a akciou mi to pripomínalo U-571. ()

Tristan_nsc

Další válečné drama, akorát na lodi, a takových tolik není. Námořní tematika je (alespoň za mě) vynikající volba spolu s, výborně fungující, 91 minutovou stopáží. Stane se to co se má stát a není to zbytečně natahované na na dvě hodiny. Z nabídky produkce Apple TV to rozhodně stojí za shlédnutí. Myslím si, že nebudete litovat. ()

Tom Hanks plánuje pokračování Greyhound

Tom Hanks plánuje pokračování Greyhound

13.04.2022

Herec Tom Hanks (Most špiónů, Sully: Zázrak na řece Hudson) a jeho produkční partner Gary Goetzman (Zprávy ze světa, Soukromá válka pana Wilsona) si zřejmě našli nový domov na streamovací službě od… (více)

Greyhound nejúspěšnějším filmem na Apple TV+

Greyhound nejúspěšnějším filmem na Apple TV+

16.07.2020

Válečný snímek Greyhound s Tomem Hanksem se stal nejúspěšnějším titulem na streamovací službě Apple TV+. Film režiséra Aarona Schneidera, k němuž Hanks napsal i scénář, zaznamenal rekordní čísla… (více)

Sony vše odsouvá na rok 2021

Sony vše odsouvá na rok 2021

31.03.2020

Ačkoliv se americký prezident nechal slyšet, že by rád měl koronavirus za sebou už do Velikonoc, realita se zatím zdá být poněkud jiná, a ve studiu Sony si to uvědomili v podstatě jako první. Místo… (více)