Nebezpečnejšia než fronta Druhej svetovej vojny bola cesta naň. Riziko si uvedomuje aj kapitán amerického konvoja (Tom Hanks), ktorý má dopraviť nové posily a zásoby spojencom do Európy. Počas piatich dní plavby cez rozbúrený Atlantik bez vzdušnej podpory je však konvoj napadnutý nemeckými ponorkami. Kapitán a jeho flotila vedia, že jedinou šancou na dopravenie tisícok vojakov na front je vyhrať nepredvídateľný boj s nepriateľom. (Itafilm)

Paxxx.cz

Film na mě působil spíše takovým komornějším dojmem. Hanksovi nicméně svědčí hrát ve filmech ze druhé světové války (Zachraňte vojína Ryana) nebo se podílet na jejich vzniku (Bratrstvo neohrožených a Pacifik). Atmosféra zde měla místy spád, ale upřímně mi vadily některé otravné zvuky v soundtracku a pár scén bylo klasicky přitaženo za vlasy. Na jedno podívání nicméně doporučuji a to především všem jedincům, kteří vyhledávají válečné filmy tohoto období...6/10. ()

Korbitch

Není to nikterak výpravný nebo extra strhující. Místy až povrchně servírovaný, ale atmosféru to má kulervoucí. 7/10 ()

Praxis

Dobrý pastýř Tom Hanks, se kterým byste kdykoliv zašli někam na pivko, zachrání udatně všechny a všechno a pak si půjde se zakrvacenýma nohama konečně lehnout. Má to hrozně divné CGI, na druhou stranu napětí se dá krájet a všechno, o co ve filmu jde, by se dalo zkrátit do následujícího: Hodinu a půl hází Tom Hanks pumy na německé ponorky. Zní to divně, ale ve výsledku to náramně funguje. Možná i díky té střídmé stopáži. Dejte si to a fakt se nudit nebudete. 75% ()

ArsenalEagle

Skvěle vybudovaná atmosféra a prakticky nekončící strhující napětí od začátku až do konce. Fakt, že se vše točí kolem jedné lodi a naprostá většina záběrů je právě z a nebo na Greyhoundovi jen podtrhuje celkový dramatický dojem. Takhle krátká stopáž je u vojenských filmů docela výjimkou, ale v tomto případě ji kvituji, protože film ani na minutu nezačal nudit. Hanks jako vždy výborný. ()

italka63

Koukatelný válečný film, ve kterém tedy triky nebyly na špičkové úrovni, leč akce byla dobrá, děj se odvíjel slušnou formou, Hanky taky a při pohledu do tváře jeho podřízeného jsem radostně zvolala - ha, Al Capone je tady! ()

Helo

Parádní horor (jinak se ta naháněčka neviditelným nepřítelem ani popsat nedá) a jeden z nejvíc nejnapínavějších válečných filmů, co jsem kdy viděl. Jen ty náboženský pindy si mohli odpustit. ()

dom156

Námořní válečná vřava a ještě k tomu s Hanks? Co víc si přát pro mě. Bohužel krom nervy drásajícího střetu, kdy jsem opravdu byl někdy napjatý jak struna, chybí zde hloubka a nějaká dějová událost. Jde čistě jen o válečný střet bez zbytečných keců apod., který mohu doporučit, ale plné hodnocení dát nemohu. ()

Trevor

Podobne ako pri Bitke o Midway sme hzneď v úvode vtiahnutý do deja, iba niekoľko krátkych flashbackov sa zaoberá minulosťou kapitána lode a dej sa sústredí najmä na dianie na palube pod vedením Toma Hanksa. Táto úloha je preňho ako stvorená, ako spomína filmový znalec zo susedného historického mesta v kinách by (vzhľadom k súčasnej situácii) film nepochybne uspel, dĺžka filmu nie je ako pri väčšine vojnových filmov natiahnutá ale je tu jedno veľké ale. Film je až príliš podobný Bitke o Midway a v krátkom čase po tu máme dva takmer identické filmy. To je možno aj dôvod, prečo film nemá o niečo vyššie hodnotenie. ()

Dexter1

Kvalitný vojnový film, kde sa kašle na pátos, heroizmus, či nejaké vykreslenie charakterov. 90 minút napätia o jednom z mnohých konvojov, ktoré sa plavili cez Atlantik. Oceňujem chladnosť, priamočiarosť a celkové vykreslenie toho, že námorníci si nemohli byť istí žiadnou sekundou. A samozrejme Tom Hanks skvelý ako vždy. ()

M.i.k.e

Greyhound je asi první film v rámci "koronakrize",u kterého opravdu lituji,že ho není možné vidět v kině,protože velké plátno by mu vyloženě slušelo.Vizuál je opravdu hodně povedený a celý film si i díky nepřetažené stopáži drží spád,náboj a poměrně hutnou atmosféru.Hlavně oba velké souboje - zvláště pak ten s hlavním záporákem (což je ponorka,nikoliv konkrétní člověk) opravdu stojí za to.S postavami je to sice o něco složitější a většina je buď úplně anonymní,nebo celkem snadno zaměnitelná a jediný kdo tu tak může něco nabídnout je hlavní Hanksův hrdina.Tomu je sice hojně vyčítáno ono pánbíčkářství,ale mě osobně to nijak nevadilo,ani nerušilo.Upřímně bych Hanksovi žádného velkého drsoně stejně nevěřil a věřím,že i podobně smýšlející vojáci/velitelé se v oné době našli...80% ()

Meridius

Jakmile začly německý ponorky běžně útočit během dne, tak to mě to přestalo zajímat. Kdyby z toho tvůrci nedělali sci-fi, tak by to byl fajn film. ()

Nach

Námořních válečných filmů je jako šafránu. A dobrých námořních válečných filmů je ještě méně. Do té druhé kategorie se bohužel Greyhound nezařadí. Ovšem rozhodně ani nejde o velký průser. Greyhound je béčkovým dramatem s průměrnými počítačovými efekty i průměrným Hanksem, který tu opět hraje kapitána, tentokrát ale na plavidle v rozbouřeném moři a rozbouřených časech druhé světové války. Sekundují mu různí herci, které si není potřeba pamatovat, protože nejsou pro děj důležití a ani scénář se jimi do hloubky nezabývá. Středobodem je Hanks, akce, Hanks, kterému někdo přinese jídlo a opět akce. Nic více a nic méně. Celé to má pouze hodinu a půl, takže to rychle uteče. A po konci ve vás žádný výrazný pocit nerezonuje. Jen jsem si řekl: "Ok, dobrá jednohubka a teď jdu na večeři." Takže jednohubkové bude i toto hodnocení a za pět let ani nebudu vědět, že jsem tento snímek kdy zhlédl. 60% ()

bourec

Film z válečný námořní vřavy,skoro bez vřavy.Tom Hanks to utáhnul levou zadní, protože moc náročný to nebylo.Celej film je z můstku, a celej film o pokynech,povelech a manévrech.Tohle mohli natočit i v DisneyTV. Ponorkovejch,a lodních válečnejch filmů sem už viděl dost, tenhle si už ale zítra pamatovat nebudu.50%. ()

Rocky88

Našláplý film, hlavně díky stopáži. Od prvního kontaktu film defacto nezastaví až do konce. Místy si ale divák kvůli tomu ani nestačí uvědomit, že posádka ani nestačí spát, jíst, jít na záchod. A trpí kvůli tomu i vyprávění nebo postavy, jejichž osobnosti tu vůbec nikdo nepředstaví. Hanks to samozřejmě táhne silou ledoborce. Chutná jednohubka,kterou ale asi už nikdy neokusím. ()

Streeper

Říkala jsem si, že je zvláštní, že válečný film s Tomem Hanksem, který i sám napsal má jen jednu nominaci na Oscara. Ale po shlédnutí to docela chápu. Není to špatné, myslím si, že pro milovníky válečných filmů a válečných lodí je to skvělý film, který krásně ukazuje jak za války takové lodě fungovali a co všechno museli udělat pro to, aby na vodě přežili. Ani nemáte moc času se nudit, protože pořád se tam něco děje. Co mě ale mrzí nejvíce je to, že se tvůrci totálně vyprdli na představení postav. To znamená, že mi bylo úplně jedno, když někdo zemřel, vůbec mě to nezasáhlo, nijak to se mnou emočně neotřáslo, což je škoda. Kdyby se tomu věnovali více a ukázali nám trochu i background postav bylo by to o dost lepší a více emotivnější. ()

C0r0ner

Nic jsem nečekal a dostal jsem celkem strhující jízdu po moři i pod ním, torpéda, kulomety, děla, další torpéda, efektní bojové sekvence, parádní tempo... Podobný kousek jako Memphiská kráska a za mě velmi příjemné překvapení. Pokud by se Apple prezentoval takhle, tak proč ne. 85% ()

Tom Hanks plánuje pokračování Greyhound

Tom Hanks plánuje pokračování Greyhound

13.04.2022

Herec Tom Hanks (Most špiónů, Sully: Zázrak na řece Hudson) a jeho produkční partner Gary Goetzman (Zprávy ze světa, Soukromá válka pana Wilsona) si zřejmě našli nový domov na streamovací službě od… (více)

Greyhound nejúspěšnějším filmem na Apple TV+

Greyhound nejúspěšnějším filmem na Apple TV+

16.07.2020

Válečný snímek Greyhound s Tomem Hanksem se stal nejúspěšnějším titulem na streamovací službě Apple TV+. Film režiséra Aarona Schneidera, k němuž Hanks napsal i scénář, zaznamenal rekordní čísla… (více)

Sony vše odsouvá na rok 2021

Sony vše odsouvá na rok 2021

31.03.2020

Ačkoliv se americký prezident nechal slyšet, že by rád měl koronavirus za sebou už do Velikonoc, realita se zatím zdá být poněkud jiná, a ve studiu Sony si to uvědomili v podstatě jako první. Místo… (více)