poster

Greyhound

Drama / Historický / Válečný

USA / Čína / Kanada, 2020, 91 min

Komentáře uživatelů k filmu (264)

 • POMO
  ***

  Válečná rychlovka z lodě v Atlantiku se zápletkou středometrážní povídky, kterou drží nad vodou Hanksova osobnost. Prakticky žádné rozkreslení postav a ne zrovna přehledné válečné situace a manévry v nich, ale stejně to drží v napětí a připomíná, jaké peklo muselo být se toho účastnit - nespat, nejíst a velice rychle, intuitivně rozhodovat. Čistě o tom je Greyhound. Patos ano, ale decentní. Na kino by ta stopáž a její náplň byla nedostačující, uvedení na VOD je ideální.(29.7.2020)

 • verbal
  ***

  Tomáš Visý, v další své sériově typové roli sice páprdovitého, ale skrznaskrz správňáckého, slušňáckého a morálně dokonale ukotveného Džona Vejna pro komunisty a křesťanské demokraty, hraje digitální lodě. Probíhá to asi takto: „Bože, ochraň prosím všechny ty dobré muže, vdovy, sirotky, kokakolu, hamburgery a spravedlnost pro všechny! Ámen. Tak třeba D6.“ „Nein! B Drei!“ „Ha, vedle, Bůh je s námi!!!“ (… Bohem poháněný moralizující proslov či mentorující zamyšlení nad osamělosti kapitána, na jehož rozhodnutích visí osud všech těch dobrých mužů - otců, synů, bratrů, bratranců, zeťů, strýců, švagrů, tet a sestřenic - a samozřejmě oddaných křesťanů …) „E4!“ „Einschlag, verdammt!!!“ (Motlitba 2, Proslov 2) „Bože, veď mé kroky v těchto nejtemnějších hodinách! E5!“ „Beim Hitlers Schnurrbart, wieder!“ „Díky, Bože!!! (Modlitba 3, Proslov 3) E6!“ „Einschlag, versenkt. Scheisskerl!!! Tocho snat musi fést sam Buch, oder was. So B Vier!“ „Samice prodejná,“ kurva by Tomáš neřekl, ani kdyby měl v prdeli zaražený rozžhavený pohrabáč, bylo by to totiž nekřesťanské, nemorální a nevýchovné „skotská zásobovací loď v zevním genitálu. Zásah, potopená! Bože, proč jsi se odvrátil, co všichni ti dobří muží???!!! (Motlitba 4, mentorování 4)…“ A tak to jde celých devadesát minut. Nakonec Tomáš borec a jeho torpédoborec s pomocí Boha, Klubíku baptistických matek a neochvějné instinktivní zelenáčské znalosti manévrů německých ponorek ten Atlantik přemodlí, načež za bouřlivého potlesku a hurání všech těch přeživších dobrých mužů, s nadšenou gratulací od Boha a za zvuků opulentní symfonické kantáty pomalu odplouvají k zapadající Anglii. A je z toho takový U-Boot-Dick, patetická pohádka plná křesťanských hodnot a kategorických imperativů, po níž budou dozajista všichni ti urputní honiči nad druhou světovou znechuceně dštít síru nad tím, že se německé ponorky třídy IX přece ve skutečnosti zásadně vynořovaly pouze v úterky a torpédoborce třídy Buckley nikdy nemohly při výtlaku 1100 tun kličkovat před torpédem jako nadopovaný zajíc. Už úplně vidím všechny ty zprávy v mé poště, psané rukou ulepenou od semene: „Verbale, ty debile, každý milovník masturbace nad válečnou námořní technikou přece ví, že to nebyl torpédoborec třídy Buckley, nýbrž fregata třídy Captain, která má výtlak jen 980,6549 tun. Kreténe, kriple, idiote, demente!!!“ No, každopádně já nejsem sexuálně vyšinutý, protože honím výhradně nad obrázky parních lokomotiv, čili ta patetická sračka byla veskrze hezky zdramatizovaná, vcelku zábavná a hodina a půl utekla rychleji než bílá velryba před katolicky nadrženým Achabem. Možná trochu ovlivněn koronovou decimací filmového průmyslu, kdy poslední dobou co zmáčknu Plej, to pak otráveně vyšťourávám z podrážek smrdutou hnědou hmotu, ale nádherné tři.(13.7.2020)

 • Douglas
  ***

  Naháněčka někoho někým, která je postavená na rozvíjení bezprostřední zkušenosti s děním v extrémních podmínkách? Důraz na opakování, variace a jemné paralely? Silný rytmus? Tenhle film mě měl zákonitě fascinovat! Popravdě, dost dlouho se mu to dařilo. Film nás počátkem čtyřicátých let dostává na otevřené moře, přičemž působivě demonstruje malichernost velkolepých lodí v porovnání se silou vodních mas. Odhaluje taktické možnosti spojeneckých lodí v konfrontaci s německými ponorkami, taktické možnosti ponorek v konfrotnaci s lodí i neopominutelnou sílu psychologické války. Navozuje paradoxní stav souběžné agorafobie z otevřeného moře i klaustrofobie lodní paluby. A pak přijde působivý střet. Jenže ouha, přijde příliš brzy...(12.7.2020)

 • Lima
  ***

  Jakoby Tom Hanks po ´Band of Brothers´ a ´Pacificu´ potřeboval zase produkčně zaštítit další poctu hrdinům v přední linii 2.světové vojny. Tedy nemá to parametry válečného bijáku, který by patřil do kin, je to spíše takový trochu dražší televizák, kde je jedno studio, jedna neúplná maketa lodi, sem tam nějaké fígle s počasím a hodně, hodně greenscreenu. Chvílema je to s tím nepřetržitým sledem rozkazů trochu jednotvárné, ale má to i zajímavé nápady (provokativní rádiové vysílání německých ponorek). Nad hladinou moře to spolehlivě drží Hanks, který má to správné kapitánské charisma, torpéda se postarají o jeden napínavý moment, ale celkově vzato nic, z čeho bych si sedl na zadek. ´Das Boot´nadále sedí na svém trůnu.(2.8.2020)

 • Enšpígl
  ***

  Já nemám prakticky co vyčíst, technický složky jsou na dobrý úrovní, námořní fighty přehledný, vizuálně kvalitní, ale vůbec mě to nepřipomínalo film, spíš opravdu jen podívejte jak umíme natočit bitvu. Ještě jsem teda nepochopil válečnou taktiku němců, třeba v druhou noc a některé jejich manévry.(17.7.2020)

 • Malarkey
  ***

  Oceňuji, že je stále někdo, kdo chce filmařsky brousit vody druhé světové války. Greyhound je ale opravdu jen o tom, že jedna loď pluje přes Atlantský oceán směr Evropa a zaútočí na ni jednotka německých ponorek. Nic víc, nic míň. Některé záběry hezké, některé digitální, emotivně mě to nechávalo naprosto bez zájmu. A ani odulý Tom Hanks to nezachránil.(26.2.2021)

 • T2
  ****

  Rozpočet $50,3milióna║ Na Toma Hanksa sa pri dobrom námete dá vsadiť, dosť to utiahol. Technicky dosť slušné zvládnuté, je jasné že CGI len tak frčalo okolo kulís lode. Príbeh určite pútavý, lebo z tohto uhla vojnové filmy nemajú moc širokú ponuku, naposledy Nolan v Dunkirku čo to pripomenul o takéjto námornej preprave. Veru v kine by to malo o niečo lepšiu razanciu. /70%/(2.8.2020)

 • Marigold
  ***

  Krásně naivní old school válečná epika o vojáku Krista, který vzdoruje krautům v papučích. Fajn nápad obrátit procedurální perspektivu a hon na Učka sledovat z druhé strany hladiny. Kdyby se Hanks vykašlal na úplně zbytnou osobní a religiózní omajdu a nechal to jako 91 minut akčního kličkování před ponorkami, mohlo to být vysloveně chytlavé. Takhle je to chytlavé / úsměvné, ale nebudu zastírat, že tu stopáž to v pohodě uhájí. Ideální film pro dědu Simpsona. A pro člověka, co ujížděl na U-571 a ponorkových filmech obecně, vlastně taky.(12.7.2020)

 • MrHlad
  ***

  Tom Hanks a jeho loď doprovázejí spojenecký konvoj přes Atlantik. Pod jeho hladinou ale číhají německé ponorky. Kolik lodí se zásobami nakonec dopluje do cíle? Hanks si natočil poctivý chlapský film, ve kterém není místo na řeči, ale ani na nějakou zásadnější psychologii postav. Víceméně od začátku se jede naplno a víc než hodinu v kuse se tu nahánějí lodě s ponorkami, pořád se střílí nebo torpéduje a i když triky nejsou extra kvalitní a možná by nebylo od věci někdy malinko zpomalit a řešit i jiné věci než boj, je to hodně fajn podívaná. I díky krátké stopáži.(13.7.2020)

 • Fr
  ****

  „KONVOJE VEZOUCÍ VOJÁKY A ZÁSOBY DO VELKÉ BRITÁNIE BYLY PRO SPOJENECKÉ SÍLY ZÁSADNÍ. KONVOJE BYLY NEJVÍCE OHROŽENY PONORKAMI, KDYŽ BYLY MIMO DOSAH LETECKÉ PODPORY UPROSTŘED ATLANTIKU. BYLO TO ÚZEMÍ PŘEZDÍVANÉ JAKO „ČERNÁ DÍRA“....“ /// Mám rád „ponorkový“ filmy. Třeba Ponorka… - to je klasika. A tohle je takovej pohled z druhý strany. Nebo spíš shora... Na filmování v oceánu už se dneska nehraje. I tady to nahrazuje CGI a frajer, kterej cáká Hanksovi vodu do ksichtu. Nevadí to, protože baví děj. Nejde ani tak o příběh, ale o tempo a zábavnost. Při relativně krátký minutáži jdeme za chvilku „do vody“ a hlavně do akce. Kapitán Krause vydává rozkazy, sonar maká na 1000%, digitální vlny bičujou loď, kolem sviští torpéda…Už z toho je jasný, že v hlavní roli je kapitán, na kterým leží osud celýho konvoje. Ovšem lodí ubývá… Dobrý drama plný války a schopností člověka, který se bude dát vidět víckrát. A ten závěrečnej patos promíjím… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „The Good Shepherd“, kterou v roce 1955 napsal C.S.Forester, neznám. 2.) Zajímaj mě všechny černý díry. 3.) Thx za titule „Karel Himmer“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ ***(11.7.2020)

 • tron
  ***

  Krátke, úderné a v akčných scénach prekvapivo dynamické. Dosť tomu pochopiteľne dáva aj Tom Hanks ako „citlivý“ kapitán. Ale keď vezmeme do úvahy kratučkú minutáž, je dosť prekvapivé aj to, že ku koncu už to predsa len troška nudí. Neviem no.(5.10.2020)

 • EvilPhoEniX
  ***

  Tom Hanks opět ve válečném filmu a opět skvělý a díky krátké stopáži je to poměrně svižná napínavá jednohubka, ale boj na moři není pro mne tolik atraktivní jako boj na souši, takže jsem viděl film spíše z povinnosti a zvědavosti. Příběh****, Akce***, Humor>Ne, Násilí>Ne, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra***, Napětí****. 6/10.(19.7.2020)

 • choze
  **

  Film bez příběhu a bez postav, nepočítáme-li Hanksovu oblíbenou škatulku rozvážného a pokorného hrdiny. Dialogy sestávají de facto jen z vojenské hantýrky, kdy se každá informace a rozkaz třikrát zopakuje, což osobně považuju za dost otravné, a zbytek je jen jedna velká honička titulní Hanksovy lodě se skopčáckými ponorkami, kterou si ale bez patřičného scenáristického podloží užijí jen military fans.(11.7.2020)

 • Gilmour93
  ****

  Tom Hanks jako dobrý pastýř, co mezi slovy „Dear Lord“ a „Amen“ vyvede statečné z atlantického údolí temnot. Pokorně a přitom dynamicky podaná válečná vřava, které lze snadno odpustit ten religiózní háv, mnohdy poslední to věc, co ve chvílích krize a strachu drží nad vodou. Než stravu odmítající kapitán Krause natáhne bačkory, potěší i drobné nuance jako třeba „velrybí“ motiv U-Bootů, nahlodávání psychiky přes rádiové vlny či záběr na nadpozemskou auroru borealis, která přes mračna netečně sleduje to tragické divadlo nezbytné zbytečnosti..(22.7.2020)

 • johnn333
  **

  Tom Hanks: Dad Movie. Osmdesátiminutová nekonečná variace jedné situace se stejnými replikami, při níž se mi nejvíce tajil dech ve chvílích, když ten námořník kýchnul, a když to mrtvé tělo nechtělo sklouznout do moře.(12.7.2020)

 • Hitman_47
  ****

  Je celkem škoda, že většina filmu se i přesto, že se odehrává na vodě, točila očividně na souši ... nicméně narozdíl od příšerného Midwaye, který na tom byl, co se digibordelu týče, plus-mínus stejně, má Greyhound jenom 90 minut a vztahy se tu fakt neřeší, jde se tady po akci ... a to tak nějak od válečného filmu čekáte, že jo.(24.1.2021)

 • 3DD!3
  ****

  Dynamicky natočená adaptace knihy o doprovázení obchodních lodí přes Atlantik za druhé světové války na území, kam ledadla z břehu nedoletí. Místy až nervy drásající manévry kovových kolosů výtečně podporuje Neelyho hudební složka s mrazivým velrybím motivem. Posmívající se smečka skopových hlav proti zástupci Krista - pravému Američanovi - nepůsobí tak legračně jak by se mohlo zdát. Tom "Covid Survivor" Hanks si znovu vychutnává roli skrz na skrz profesionálního, logického kapitána, který dělá co je třeba, pak skromně požmoulá Bibli a jde spát. Velký důraz na detail, příjemná délka. Malinko nevyrovnané triky.(14.7.2020)

 • Kaka
  ***

  Sympatičtější a střídmější alternativa emmerichovské Bitvy o Midway. S kratší stopáží, lepší strukturou formální stylizace a více přímočarým tahem na branku. Hanks se toho jako Captain torpédoborce ujal (ne)překvapivě s velkou parádou. Paradoxem filmu je to, že ač se jedná o válečný, tak mnohem zajímavější, než místy značně digitální boje je především precizně detailní vyobrazení fungování posádky a jejich postupy a úkony které plní v rámci své pracovní rutiny. Žádná díra do světa, ale alespoň si to nechce mermomocí držet pozici megalomanského velkolepého válečného spektáklu.(13.7.2020)

 • Radko
  *

  Oveľa väčšia zábava je hrať lodičky na štvorčekovom papieri ako sledovať túto donekonečna sa opakujúcu lodnú naháňačku.(28.7.2020)

 • Spiker01
  ***

  90ti minutová mořská digitální jednohubka s nikdy nezklamávajícím Tomem Hanksem, co si to dokonce sám napsal. Rozhodně ale nic, co bychom několikrát neviděli už dávno před tím. Do kina bych na to nešel (jedno Do posledního dechu stačilo), ale výborná akvizice pro Apple tv+, kde se dostavil zasloužený úspěch. Ale kdo ví, v době mimořádně chudé kino-nabídky by nejspíš lidé přišli i na toto drama...6/10(25.7.2020)

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14