Greyhound

Drama / Historický / Válečný

USA / Čína / Kanada, 2020, 91 min

"Dnes máme zlý deň..." Keď čítam tie priemerné recenzie tak na jednej strane musím dať niektorým za pravdu, zopár chýb tam bolo, ale na strane druhej som zase ja videl vo filme niečo naviac, pretože hviezdu pridávam. Netrebalo veľa a mohol z toho byť fakt bombový film. Mne osobne strašne chýbal pohľad z nemeckej strany, no bol som vďačný aj za to zavíjanie z vysielačky. Neviem či bol problém v peniazoch, ale všetky výbuchy a topenie sa lodí vidíme z veľkého odstupu, no práve ten bližší pohľad by mohol trochu dvihnúť adrenalín ako napr. v Dunkirku. Práve ten Nolanov film mi strašne pripomínala intenzívna hudba, ktorá znie takmer nonstop a musím ju pochváliť, pretože adrenalín a napätie dvíhala fantasticky. Nie som odborník na ponorky, ale niektoré nemecké manévre vyzneli veľmi odvážne, ale neriešil som to a napínavé scény som si užíval. Film je krátky aj keď pôsobí dlhším dojmom, nemá príbeh, čo mne vôbec nevadilo. Je to len výsek akčnej udalosti na bojovej lodi a film veľmi podobný nedávnemu Dunkirku.U mňa spokojnosť 80%.(18.7.2020)

Film z válečný námořní vřavy,skoro bez vřavy.Tom Hanks to utáhnul levou zadní, protože moc náročný to nebylo.Celej film je z můstku, a celej film o pokynech,povelech a manévrech.Tohle mohli natočit i v DisneyTV. Ponorkovejch,a lodních válečnejch filmů sem už viděl dost, tenhle si už ale zítra pamatovat nebudu.50%.(8.8.2020)

(72%) GREYHOUND, coby takový nenápadný válečný počin z 2. světové. Pravda, není to nijak velkolepé, ať už příběhově nebo stopáží. Po shlédnutí jsem ale nakonec ty 4* s radostí udělil. Od začátku se šlo na věc, nenudilo to, akční sekvence (výstřely torpéd, zbraní z lodi atd..) byly super. Hanks zde vypadal tradičně, sehrál solidní výkon jako vždy. Ostatní herci? Prostě 80 minut (bez závěr. titulků) – na to nebyl prostor si jich všímat, tím moc prostoru neměli. Hudba docela ušla ... Škoda, že to nebylo minutáží delší, mohl být i víc rozvinutý děj, více prostoru pro postavy, nějaké dramatické scény navíc atd… Vidět se to dá spíše jednou, ale přesto mě to zabavilo. Někdy to možná ještě jednou dám.(13.7.2020)

• choze

Film bez příběhu a bez postav, nepočítáme-li Hanksovu oblíbenou škatulku rozvážného a pokorného hrdiny. Dialogy sestávají de facto jen z vojenské hantýrky, kdy se každá informace a rozkaz třikrát zopakuje, což osobně považuju za dost otravné, a zbytek je jen jedna velká honička titulní Hanksovy lodě se skopčáckými ponorkami, kterou si ale bez patřičného scenáristického podloží užijí jen military fans.(11.7.2020)

Jako, od velikána jako je Hanks už asi nikdo neočekává, že zahraje srágoru... Tady zahrál jako dycky famózně, jen co je pravda. Bohužel to zdaleka nestačilo k tomu, aby to výrazně vylepšilo tenhle film. Jako je to jednoduchej příběh, to se ani od válečnejch filmů nic jinýho nečeká, ale celou dobu sledovat Hankse jak velí lodi, která se snaží sejmout pár ponorek, to mě po půl hoďce začalo celkem nebavit. Na druhou stranu je to po dlouhý korona pauze, co se dal sosnout nějakej novej film, což je taková první vlaštovka. No, snad jedna vlaštovka jaro nedělá :o))(14.7.2020)

• - Okrem amerického štátu Louisiana, kde vo filmových štúdiách prebiehala väčšina natáčania, pracovali filmári aj v Kanade a takisto aj v severnom Atlantiku. (MikaelSVK)

• - V závěrečných titulcích můžeme vidět některá videa ze 2. světové války. (fanda124)

• - Letadla, která doprovází konvoj, jsou Consolidated PBY Catalina. Zkratka PBY znamená „PB“ pro „Patrol Bomber“ (hlídkový bombardér). (ArthasKarfa)