Utajený šéf (TV pořad)

Undercover Boss

(festivalový název)

Reality-TV

Česko, 2018, 60 min

Komentáře uživatelů k TV pořadu (45)

• SOLOM.

No nevím, zas taková katastrofa a sračka jak tu někteří popisují, to není. Viděl jsem pár dílů a musím říct, že už jsem viděl mnohem horší televizní pořady (sračky, na které se nedalo dívat) – tady to byla alespoň občas i trochu prdel. Jasně, že si dělají prdel hlavně ze samotného diváka, nicméně jsem se na ty cca 3-4 díly co jsem viděl, dokázal dodívat až do konce a nejotravnější na tom všem byly jen ty pojebané reklamy…Nicméně svého šéfa bych poznal i kdyby si nechal přišít kozy a udělal plastiku, protože většího kokota jsem ještě nepotkal a nepoznal…(28.7.2020)

• Matty

Cílem pořadu je zjevně ukázat lidskou tvář kapitalismu, tj. dobrosrdečnost šéfů velkých firem. Ti se v přestrojení vydávají mezi své nejhůře placené zaměstnance a strašně se diví, v jakých podmínkách, bez základního vybavení typu kladiva (když nemáš kladivo, použij kuchyňský váleček) nebo rukavic, přes které si nepopálí ruce, musejí pracovat a kolik toho zvládají. Situace je na konci „vyřešena“ tím, že jsou dotyční odměněni za kreativitu a výkonnost. Veškeré rozhovory namaskovaného šéfa se zaměstnanci přitom probíhají za přítomnosti kamer. Odpověď na otázku „baví tě to?“ je nepřekvapivě vždy pozitivní.___ Šéf se zaměstnanci také často vede hovory o jejich životě, k čemuž hraje strašlivě sladkobolná hudba a zřejmě máme být naměkko společně s „lidsky“ dojatým šéfem. Největší utrpení přitom není vázáno na práci, nýbrž na osobní život, resp. je vytvářena iluze, že myšlenky na sebevraždu a jiné zdravotní problémy nijak nesouvisejí s tím, jakou práci dotyční vykonávají, ale že jde o překážky, které dokázali překonat díky silné vůli a oddanosti práci.___ V závěru se šéf již bez přestrojení setkává s lidmi, s nimiž spolupracoval, a odměňuje je nikoliv ani tolik za vykonávanou práci, nýbrž právě za jejich životní příběhy. Jedna žena dostává prémii 10 tisíc, protože musí držet bezlepkovou dietu (to je skutečně argument, který šéf použije). Jiná pro sebe a své tři děti získává zájezd do Disneylandu. Systémové záležitosti typu nevyhovujících pracovních podmínek (extrémní horko, chybějící prostory, kde by se zaměstnanci mohli najíst), buď vůbec řešeny nejsou, nebo se o jejich řešení pořad nezmiňuje. Maximálně je plošně zvýšen plat nebo zaměstnanec dostane novou vrtačku, která neprobíjí a je tudíž nižší pravděpodobnost, že ho zabije.___ „Vyvolení“ zaměstnanci, které potkalo štěstí v podobě jejich generálního, se tak v závěru dílu ocitají v pozici těch, kdo jsou šéfovi za obdržený majetek nebo finanční odměnu a projevené porozumění (šéf je tvůj kamarád) neskonale vděční a zavázáni, jejich přimknutí k firmě je posíleno a mohou dál spokojeně makat za 66 korun na hodinu (vlastně za cca 73,-, protože jim byl milostivě zvýšen plat o 10 procent). Nikoliv hranice práce, ale práce bez hranic.___Samozřejmě jde především o show, která má modelové diváky dojmout či pobavit, nikoliv přimět k úvahám nad (sebe)prezentací kapitalismu (a mám podezření, že velká část situací je stejně nahraná). To ovšem neznamená, že by si ji levicoví intelektuálové nemohli vychutnat jako guilty pleasure.(29.11.2018)

• LIVINGDEAD

Utajený šéf pro socky... V USA majitelé firem v tomto pořadu kupují svým dobrým zaměstnancům domy, auta, platí jim hypotéky, cestu kolem světa a u nás? Za odměnu posílá majitel firmy své zaměstnance na školení! OSTUDA! Ale co se dalo čekat od české produkce! Navíc tohle reality show je tak profláknuté po celém světě, že jen zaměstnanec - debil si může myslet, že se opravdu točí dokument o nezaměstnaném.(27.4.2018)

• castor

Češi tyhle formáty milují. Snad víc než u jiných národů k nám patří škodolibost a nepřejícnost, navrch když se to týká kravaťáka, který bere pětkrát vyšší plat a jezdí v luxusním bouráku. Takový boss se umně „předělaný“ vmísí mezi obyčejné zaměstnance, něco si odmaká, leccos zjistí a pak to celé vybalí. A s vlídnou tváří těm pracovitým a zodpovědným rozdá hodnotné odměny v podobě dovolené nebo přispění na svatbu. A slzičky tečou. Je to další exhibice, u které mi navrch chybí důvěryhodnost (á la nějaké povídačky o tematickém dokumentu, kdy se dotyčný stejně tak nějak hlídá a stylizuje, mě moc nepřesvědčily).(24.5.2018)

• kingik

Jsem tvůj Táta v sukni. Tvůj ukrutný šéf se v rámci úžasné rea(b)lity show změní na člověka s vlídnou tváří, s nímž je jeho zaměstnancům teple a mile. Škrábe brambory, smejčí a koná dobro. Vyžaduje jen loajalitu. Pak zvedne gáži a nepožaduje složité úkony, jako je třeba felace. Opravdu už s ním středy trávit nemíním. Velký šéf má nakročeno velmi rychle opustit svůj privilegovaný vysílací čas. Něco tak nudného se jen tak nevidí. Nova nabízí smrtící duchaplné večery, přičemž tenhle může na leckoho působit zábavně, protkaný inteligentním humorem. Snad jsem jen nedokázal ten "horníčkovský" humor svými závity zpracovat, tudíž šéf pro mě zůstává zbytečnou břečkou. 1/10(26.4.2018)

viděl jsem 1 díl (s1e06) s ředitelem petcentra, dokument se za každou cenu snaží nás přesvědčit, že jsou tam 100% reálné situace, že to není fingované, přesto zákaznice která přišla do jedné pobočky a ptala se po zboží uvedené na létaku (ptala se v klidu) a bylo jí vysvětleno že zboží už je vyprodáno, se v dalším záběru o pár minut později ptala na to samé, tentokrát vytočená a teatrálně požadalovala vysvětlení (jen aby se v TV něco dělo) "JAKTOŽE TO NEMAJÍ, KDYŽ JE TO V LÉTAKU!!" v dalším skeči pak ředitel jede busem, poté co vystoupí osloví náhodného člověka, jestli neví kde je tady někde poblíž petcenter, a ten mu nabídne, že ho tam vezme, protože (jaká náhoda) on tam jede taky, jelikož tam pracuje, a ještě špatně zahraně dodá: "jé a nejste vy ten novej? to já vás budu nejspíš zaučovat.." a taky že jo, je to obří hala kde dělá stovky zaměstnanců, a on zrovna narazí v praze na někoho kdo tam dělá, kdo je zrovna tím koho bude zaučovat, a kterej už ví předem že zrovna on tam má dnes přijít...jaká náhoda..a tento zaučovatel pak neznámému člověku (řediteli inkognito) kterého zná sotva deset minut začne vyprávět o tom, jak bral drogy, jak byl závislý na automatech, jak nadělal obrovské dluhy... ředitel se v každé prodejně znovu a znovu autisticky diví, jaktože každému zákazníkovi co přijde nedávají pochovat morčátko, zhoupnout sklípkana nebo pohladit rybičku..samozřejmě že všichni z vedoucích všech 5ti poboček petcentru hned uvěřili "Honzově" příběhu o smyšleném dokumentu o týpkovi s náušničkou, co se rozhodne změnit kariéru a to tím způsobem, že dá výpověď ve firmě kde pracuje jako IT specialista a vezme brigádu ve zverimexu, a nikomu z nich také v žádným případě nevadilo že se v jejich obchodě bude celý den natáčet kamerou...nakonec nás pak čeká definitivní bilancování face to face řediteli, už bez číra a brýlí v jeho kanclu, kde jim říká jak si jich váží a že se postará aby měli to co potřebují, že je s nima spokojenej, a že tohle a tamto, a nakonec se dozvídáme že po měsíci 3 ze 4 posuzovaných zaměstnanců už zaměstnanci nejsou... cituji ze závěrečných titulků: "IVO: ....Nyní je na úřadě práce a konečně má dost času, aby se mohl věnovat 300 zvířatům které má doma." :-D :-D sranda..(9.6.2018)

Podle zahraničního formátu Undercover Boss, vysílaném po celém světě. Vypadá to zábavně a užitečně, šéf mezi lidma žasne nad nedostatky. Ale nebude se až se z podivína stane zase kravaťák a odejdou kamery po pár měsících mstít? Nevýhoda je, že zaměstnancům je řečeno, že se o ovém zaměstnanci točí dokument o nezaměstnanosti, ale přesto se před kamerou stylizují.(20.6.2018)

Pre mna oproti nikdy nevidenej americkej verzii zaujimave prave tym, ze su tam firmy z ktorych mnohe poznam, ceski manazeri, cesky pristup k praci. Iste, ta realicnost pritomnostou kamery a cudzich ludi a smerovanim na zaujimavost pre masy v telke silne trpi, ale pripada mi, ze mnohi si na kameru skutocne pocas dna zvykli a sami povedali aj veci, za ktore by ich sefovia nepochvalili ani kebyze sa objavia "len" v dokumente o nezamestnanosti, pricom kazdemu je hadam jasne, ze by si tam manazment kamery nepustil len tak z dobroty srdca a zabudol na ne. Mozno som naivna. Ako celok pre mna kazdopadne zaujimave.(4.6.2018)

MANŽEL CELOU DOBU TVRDIL, ŽE JE TO NAHRANÉ. TAK NEVÍM.(26.4.2018)

Je to sranda. 1) Mám rád pohádky a tak mě představa, jak se moudrý král Václav prochází mezi poddanými za doprovodu kouzelníka Žita baví. Jak vidět, nápad tedy není ani z Anglie, ani ze Států, ale z mytologie království českého. 2) Nabízí se domněnka, že zaměstnanci se před kamerou stylizují a nechovají přirozeně. Něco na tom bude. 3) Na druhé straně je zřejmé, že někteří dělníci mají kamery silně na háku anebo to jsou exhibicionisté. I na tom něco bude. 4) Zajímala by mě konkrétní opatření, která manažeři udělali ke zlepšení zjištěného stavu. Ta moc zábavná nejsou (jsou-li vůbec jaká) a tudíž se do záběrů až na vzácné výjimky prakticky nedostala.(27.6.2018)

• dragon94

Mohlo to být o tolik lepší....(14.6.2018)

Dobry.(13.5.2018)

Nečekal jsem to, ale kupodivu i dobré... A řekl bych, že to může být časem i solidní bič na všechny zaměstnavatele!(25.4.2018)

zajetý formát překlopený do českých reálií působí jako extrémně chudý příbuzný,ale ve výsledku a vzhledem k faktu že jde o produkci TV Nova to není až takový průser.Od začátku bylo jasné,že u nás se nebudou kupovat domy a platit hypotéky.Holt nejsme v jůesandej...50%(24.5.2018)

• Soweek

Co mě na tom štve nejvíc je, že se pořad ani nesnaží, aby to vypadalo opravdově. "Ahoj, já jsem tvůj nový kolega prodavač, zaškolíš mě?" , říká majitel Pet centra ( mistrně maskovaný dioptrickými brýlemi, aby nebyl poznat ) obestoupen kameramanem a pravděpodobně dalšími lidmi ze štábu. Lidé si neuvědomují, že celou dobu koukají jenom na hodinovou reklamu na daný obchod a ne na žádnou reality show.(1.6.2018)

• ac3r

Celý mi to přijde jako taková nahraná komedie. Štáb tam běhá s kamerou za nějakým nýmandem celou dobu a vůbec to nikomu nepřijde divný a i kdyby jim každej sežral tu výmluvu o dokumentu, tak to chování před kamerou bude stejně úplně jiný než ve skutečnosti. O trošku míň přeslazený jak Mise nový domov, ale pořád taková směšná slátanina pro nenáročný, kterou bych nikomu jistě nedoporučil. Pro Michal118: Pytloun hotely mají do luxusních hotelů hodně daleko.(25.4.2018)

Je to stopro nahrané, ale jako nahlédnutí do zákoutí různých profesí zábavnou formou to bohatě stačí.(26.5.2018)

• Yokolobuna

Když už dělají pitomci dotáčky, mohli by ty šašky alespoň shodně namaskovat. Epizoda z Petcentra, kdy má šéf během minuty občas vlasy odbarvené a v dalším záběru jen ledabyle přestříknuté ukazuje, o jak velkou habaďůru jde.(23.7.2020)

Ale jo, tohle není úplně marná reality show. Určitě má něco do sebe. Snad bych jen trochu ubral z té klasické novácké emoční ždímačky v závěru.(25.4.2018)

Příjemnej pořad, zdařilej formát. Sice nevím, jak moc je co nahrané nebo ne, ale člověka to docela baví na to koukat, a že to já moc na TV pořady nekoukám. Samozřejmě ten emoční konec je pěkný, ale trochu jsem po všech těch snahách TV Nova člověka dohnat k slzám poněkud emočně otupělý. Ale jak říkám, příjemné překvapení! Jen mi přijde dost směšné, že tu někdo vytýká, že americká verze je lepší v tom, že se tam rozdávají domy a kdo ví co ještě...vážně? "Jak si dovoluje nás někdo urážet nějakými dary, když nemají alespoň milionovou hodnotu?"... To bohužel vypovídá o smutné a nevděčné povaze dotyčného. Trocha rozumu a sebereflexe by neuškodila!(3.5.2018)

• Snake.Charmer

To je zase něco. Nezáživná "doku" reality show, která spíše než cokoli jiného připomíná reklamu na firmu "utajeného šéfa". Nova opět dělá úspěšně z diváků blbce a do toho přidává oblíbenou nováckou ingredienci, tedy deset kilo patosu za minutu. Jednu hvězdičku dávám za to, že to není na úplném dně žumpy, které se v posledních dnech opět prohloubilo. [Hodnocení se vztahuje k 2. dílu, ale nedělám si iluze, že by se další díly nevezly na stejné vlně...](6.5.2018)

<< předchozí 1 2 3