Bhavesh Joshi Superhero

• Indie भावेश जोशी (více)

xxmurphyxx

Miestami detsky naivné a miestami dospelácky temné, no za každých okolností úprimná akčná dráma so silným sociálno politickým posolstvom o tom, že každý z nás sa môže stať superhrdinom a nepotrebuje k tomu ani uhryznutie rádioaktívneho pavúka ani rodičov z Kryptonu, stačí len neochvejná viera v silu pravdy a zmysel pre spravodlivosť. Normálne moc indickú kinematografiu nesledujem, nakoľko mi dosť vadí to ich povestné tancovanie a spievanie vo filmoch spolu s extrémne prehnanou na efekt hrajúcou akciou. Ani tento film sa tomu tak úplne nevyhol, ale asi prvý krát to malo svoje opodstatnenie v danej scéne a tým pádom to nepôsobilo vôbec rušivo. Hlavne čo sa piesní týka tak musím uznať, že sa naozaj vydarili a pasovali do daných pasáží ako šerbeľ na riť. Veľmi sa mi páčil aj vývoj hlavnej postavy, ktorá sa formou pokus omyl dostane z obyčajného internetového pajáca s taškou na hlave na veľmi solídneho no nie nepremožiteľného bojovníka za správnu vec, čomu predchádzal sled drsných udalostí. Práve jeho zraniteľnosť dáva jeho postave a boju za dobro ďaleko väčší ľudský rozmer ako pri iných superhrdinských filmoch. Akcia je slušná a uveriteľná ale žiadneho kung-fu borca, ktorý sa po dvoch týždňoch tréningu vypracoval na neohrozený stroj na zabíjanie nečakajte. Pocitovo mi tento film asi najviac pripomínal Nolanovho Batmana. ()

sochoking

Treba sa prehrýzť prvou, tak trochu nudnou, polovicou a potom to začne; výborná muzička, karate tréning (na indické pomery nezvyčajný) a hlavne akcia. Avšak pointa je taká trochu naivná, takže tri. Ale silnejšie tri, prosím pekne. P.S. Pekná ženská v hlavnej úlohe, avšak dostala minimum priestoru, takže sa o hlavnej úlohe snád nedá ani hovoriť. Veľká škoda. 60% ()

JASON_X

Bollywoodské filmy jsou občas nevyzpytatelné. Tenhle začíná jako recesistická youtubácká videa kdysi populárního pošuka SuperVáclava (jak se později ukázalo, byl nastrčenou reklamní figurkou, což mě dost zklamalo), aby po chvíli zvážněl a la nevážně vážný Defendor s Harrelsonem, aby poté zvážněl ještě víc a přichystal divákovi nečekaný zvrat, a aby po zdlouhavé a upocené přípravě na vyvrcholení vyvrcholil nemastně, neslaně, narychlo, bez uspokojivé katarze, zato po bollywoodsku pateticky. A taky mě často štvala ruční kamera. Takže z původně zamýšlených pěti jsou jen tak tak čtyři, což je samozřejmě nadprůměr, ale zároveň i trochu zklamání, protože film měl minimálně dvě třetiny našlápnuto ještě o hvězdu výš. ()

Andrea1717

Doslova temný film o hrdinovi bez nadprirodzených schopností, ktorý sa rozhodne bojovať proti korupcii, podvodom, klamstvám a nespravodlivosti. Oceňujem pozitívny záver filmu aj keď sa to chvíľu tak nezdalo. Film o obyčajných ľuďoch. Aj keď väčšinou filmy o bezmoci nemusím, tento dáva aspoň nádej. ()

• Koncept filmu vznikol už v roku 2012, ale kvôli problémom s produkciou sa oneskoril a režisér Vikramaditya Motwane sa ho nakoniec dočkal až o 6 rokov neskôr. (MikaelSVK)
  • Pôvodne sa mal v hlavnej úlohe predstaviť herec Imran Khan, ten však krátko po začatí natáčania nakoniec od projektu odstúpil. (MikaelSVK)
  • Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo v indickom veľkomeste Bombaj. (MikaelSVK)