S Jakubem v přírodě (TV pořad)

Dokumentární / Rodinný

Česko, 2015, 13x26 min

Jakub Vágner
  • kingik

Tak nevím, jestli mu to ryby už přestaly brát, poztrácel pruty a návnadou nakrmil na rozloučenou Bučkovou, v každém případě platí, že do přírody s Jakubem Vágnerem nelez. Scénář z jeho kýble žížal je hodně impotentní, sám se pasoval do role průvodce, načež byste po něm hodili udicí s pořádným hákem a odtáhli jej, aby již zmizel z obrazovky. To Pavel Mang ze seriálu Cirkus Humberto je jen o rybí ploutev za ním, pokud jde o maximálně netalentovaný projev. V otřesné intonaci nemá Vágner konkurenci, takže jen těžko se dá vydržet. Naštěstí to jeho plkání s dětmi o ničem má jen v rámci jedné epizody něco k půlhodině. Námět má sice určitý vzdělávací ráz, ovšem dětičky se mu na ty jeho přírodní toulky vykvajznou a pálí to na herních konzolích a tabletech ostošest dál. Takže jen tak dál. Jak jste si je vychovaly, takové je máte. 2/10(14.4.2019)

Závidím dětem, která zažívají dobrodružství se svým průvodcem. Vadí mi ale příliš okatý a mnohokráte zmiňovaný "antipočítačismus", protože podle mého lze najít vyváženost mezi vztahem k přírodě a užíváním moderní techniky. Jinak je hezké, že existují lidé, milující přírodu a snažící vylepšit vztah k přírodě u dnešních dětí.(13.10.2015)

Je to takový skvělý pořad pro děti, které většinou jen sedí u počítačů. Jakub jim ukazuje různé věci z přírody a k té dnešní děti, přiznejme si, moc vztah nemají. My jsme jako děti bývali pořád venku a dnes vede net.(11.7.2016)

Pan Jakub Vágner intonací hlasu a celkově mluveným projevem nesedí. Seriál je ovšem (nejen) pro děti báječnou televizní zábavou, která přináší informace, zajímavosti, přírodu a krásu v takové míře, že mu nemohu nepodlehnout. Na TV se díváme doma minimálně, říkám si, že je fajn, že koncesionářské poplatky jdou i na takový projekt...(21.7.2018)

• Nerhinn

Nesympatický necharismatický Jakub když neví, co říct, začne se vozit po děckách. Moudra typu "jó, hele, mladej, to by sis ucvrnknul do kalhot" bych čekala spíš od protivného šedesátiletého dědka, ne od kluka, co vypadá, že je o deset let starší než oni.(27.7.2018)