Haneuleseo naelineun ileog gaeui byeol (TV seriál)

• Jižní Korea

하늘에서 내리는 일억 개의 별

The Smile Has Left Your Eyes

Hundred Million Stars From the Sky

Drama / Romantický

Jižní Korea, 2018, 16x60 min

Je-won Yoo
  • Amalberga

Tak nějak jsem "to" ztratila v momentě, kdy "polda" bodl hlavního hrdinu na přechodu. Přestože se sám udá, není potrestán, protože incident nebyl nahlášen (nikdo se neobtěžoval bodnutí nijak vyšetřovat, hledat důkazy nebo tak, vždyt když je někdo pobodán, nic tak hrozného se nestalo, že jo? Proč vykonávat své povolání, vyšetřování zločinů, když můžu v klídku sedět v teple kanceláře a pít kafe a občas vedení předhodit nějakého vraha?) a jeho kolegyně odstranila záběry z kamery, protože chudák "polda", to má těžký a přece to nemyslel nijak zle. Co na tom, že kdysi někoho zabil a je vůči své nevlastní sestře přehnaně ochranářský? Od tohoto momentu mě drama přestalo bavit, jeho pokřivená morálka a zvrácená motivace postav mne odradila od dokoukání do konce (a to mi chybí jen tři epizody). Abych nezapomněla na hlavního hrdinu, dalšího obrovského chudáčka, od dětství traumatizovaného, který se všemi manipuluje a nezajímá se o následky svých činů. Samozřejmě hlavní hrdinku hrozně miluje (asi proto, že ho zdánlivě odmítala a dělala drahoty) a ona (kdo jiný taky, že?) ho z jeho sociopatie vyléčí (k čemu máme vůbec psychiatry a psychology?) a obrátí na dobrou cestu. Škoda, remake japonského originálu měl určitě potenciál, prvních sedm epizod mě bavilo, pak ale náboj pomalu vyšuměl.(25.12.2018)

Korejský remake japonského originálu z roku 2002, scénaristka Song Hye Jin si vybrala silný materiál. Realistické drama, které si pomalu buduje svoji atmosféru, charaktery, zápletka se rozvijí postupně, ale rozhodně seriál není žádná nuda, nejsou zde prostoje nebo nastavované, zbytečné situace. Detektiv Yoo Jin Gok (vynikající Park Seong-woong) vyšetřuje smrt mladé dívky, která možná nebude jen prostá sebevražda. Kolem se ochomýtá Kim Moo Young, který má špatnou reputaci a velké sympatie žen všeho věku. Yoo Jin Gok má podezření, že tento charakter je klíčem k případu, snaží se od něj držet dál svoji sestru Yoo Jin Kang (Jung So Min). Seriál je velmi dobře propracovaný, není tady slabý díl, nebo místo, sice tušíte celkový záměr a finále tendující k tragédii, jenže stejně Vás to dostane. Výborné herecké výkony Jung So Min hraje těžký dospělý charakter mladé ženy traumatizované svoji minulostí. Seo In-guk jako morálně indiferentní bishík, ze kterého jde mráz po zádech je skutečně výborný. Seriál rozhodně dovede překvapovat, ty vyměny, dialogy mezi jednotlivými postavami stojí za to. Ovšem všechno má svoji cenu a ty hry nemohou zákonitě dopadnout dobře, relativně málo klišé. Jediný problém může být pro hodnocení to, že seriál je remake (musím japonský originál teprve vidět), rovněž i přes všechny klady musím říct, že si neumím moc představit, že tohle je ten typ reprízovatelného seriálu, přesto památné, dospělé, doporučuji.(25.11.2018)