• Kanada

Dobrodružný / Komedie

USA, 2019, 93 min

Tenhle redneck Rain Man (samozřejmě hodně nadsazeně) nejvíc boduje svojí přirozeností,obyčejností a tím,že si na nic nehraje.Malý příběh,ve kterém si sympaťák s downem chce splnit svůj sen o wrestlingu je po celou dobu solidně feelin good film se správnou jižanskou atmosférou.Malým mínusem je fakt,že i přesto to všechno nedokáže ničím překvapit...60%(23.11.2019)

Přesně co se rýsovalo - fajn příběh dowňáka na cestě se Shiou. Postavy fungují, film poutá jak svojí buddy dvojicí, tak v pro mě vyloženě snové sestavě vedlejších rolí (ft. Yelawolf ♪♫). K tomu soundtrack včetně starých banjo folků, Americana kraj jižanských mokřin, vtipná wrestlingová vsuvka... nějakých superlativ bych se zdržel, spadá prostě do kategorie "malý & pěkný" a za pozornost ano, stojí.(4.11.2019)

"Friends are the family you choose." .... Mysleli jste si doposud, že nelze natočit feel-good dobrodružný buddy movie s Shiem LaBeoufem a týpkem s reálnou diagnózou Downova syndromu? Tak to vás Peanut Butter Falcon naprosto uvede v omyl. Tato milá dobrosrdečně hřejivá hořkosladká tragikomedie ve vás průběžně efektivně kuchtí a evokuje bezedný kotel emocí, jimž se jen tak neubráníte - určitě také nelze popřít určitá lehkovážná spojitost s tematicky podobně zaměřeným snímkem Švýcarák (mimochodem jedna z nejoriginálnějších a nejzábavnějších komedií všech dob). Motivačně inspirativní ideje ve vás navíc zažehnou nehynoucí plamen s vůlí podniknout podobnou cestu a vydat se neznámo kam, daleko pryč od civilizace. To vše se pojí do absolutní must see záležitosti, která se řadí mezi to nejlepší, co nás minulý rok v rámci filmové tvorby potkalo. Klobouček... Verdikt: definice filmové rozkoše. 92%(6.1.2020)

Feelgood biják se zajímavym námětem, kterej však málokdy překvapí, klišé mu nejsou cizí a s logikou si hlavu neláme (fakt by mě zajímalo, jak Tylera se Zackem spolehlivě vystopavala obyčejná pečovatelka z ústavu). Sledovat však hlavní hereckou dvojici byla velká radost a při zjištění, že Zacka hrál opravdu downowym syndromem postiženej Zack Gottsagen, jsem musel před jeho výkonem smeknout. Síla snímku neni v příběhu (ten toho moc zajímavýho fakt nepřinese), ale v reálnym důkazu, že i mentálně handicapovaný lidi maj světu co dát, za což musim přihodit třetí silnější hvězdu.(5.11.2019)

Příjemně plynoucí "buddy" snímek, který Vás zaujme zejména svým poselstvím a krásně civilními hereckými výkony. Režiséři Tyler Nilson a Mike Schwartz zde mimořádně citlivě vykreslují kamarádství dvou lidí žijících na okraji společnosti, pro něž je myšlenka na to mít rodinu a někoho blízkého dražší než všechny peníze světa. Po celou dobu stopáže čítající skromných 93 minut s nimi budete s úsměvem na tváři prožívat všechny jejich radosti i smutky a budete jim fandit při jejich wrestlingovém zápase, který svým způsobem rámuje celý tento "feel good" příběh. A právě proto byste tomuto snímku měli dát šanci, jelikož jako nenáročná a pozitivní energií nabitá jednohubka obstojí The Peanut Buttter Falcon více než dobře. Tohle se zkrátka velmi povedlo. Skvělá práce! „Tyler, I am going to give you all of my wishes for my birthday.“ (18.11.2019)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v prístavnom meste Savannah v americkom štáte Georgia. (MikaelSVK)

• - Film vznikl náhodou. Režiséři (Tyler Nilson, Mike Schwartz) potkali Zacka Gottsagena na táboře pro osoby se zdravotním postižením, Zack jim pověděl o svém snu, že by chtěl být filmovou hvězdou. Režiséři napsali Zackovi scénář na míru, podle jeho zvyků, zálib a tužeb. (vojacekr)

• - Počas filmovania bol herec Shia LaBeouf zatknutý miestnou políciou za výtržnosti pod vplyvom alkoholu. (MikaelSVK)