poster

Fantasy / Horor / Thriller

USA, 2020, 7 h 49 min (Minutáž: 56–61 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • M.i.k.e
  ***

  dílů sice v rámci sérií ubývá,nicméně že by se díky tomu zvedala kvalita se říct nedá.Třetí řada je pořád lepší než první a zhruba na úrovni druhé,ale trpí stále stejnými neduhy,které se počítám u Sabriny už nevyléčí.I tady jsou tak solidní temnější momenty,ale bohužel jich není tolik aby vyvážily tu ukecanou teen linii a už vůbec jich není tolik,aby ze Sabriny udělaly sympaťandu.Ta se tak i tady projevuje velmi často jako sebestředné a naivní jelito a pořád platí,že celý seriál zůstává za očekáváním...60%(30.1.2020)

 • filmmovier
  *****

  Mně to prostě pořád nehorázně baví. Jistě, první řada byla totálně nejlepší, ale nová řada mi zase přišla o něco lepší, než ta minulá, která mi zase místy přišla poněkud zmatená, a děj mně rozhodně víc vtáhnul. Kiernan je pořád absolutní jednička a kdyby v tom seriálu byla úplně sama, určitě by mi to nevadilo. Ale výborní jsou samozřejmě všichni, zejména Michelle Gomez, která je prostě zase špičková. Nové postavy jsou moc fajn, děj je zajímavý, zvraty krásně vypointované a zejména druhý díl je snad ten úplně nejlepší z celého seriálu. Ostatně stejně jako celá soutěž mezi Sabrinou a Kalibánem. Finále bylo parádní. Opět je to vizuálně skvostné, s fantastickou atmosférou a naprosto božím zpracování, a tentokrát jsem ani nenašel žádnou dějovou vatu, jsem tedy náramně spokojen. 95%. Vypadá to, že čtvrtá série bude poslední.(2.2.2020)

 • LucilleDaryl
  ***

  Já jsem se bavila. Víc, než u druhé série! Celé záležitosti s peklem jsem se trochu obávala (nejspíš trauma z toho, jak se tímto pekelným směrem vyvíjel seriál Supernatural?), ale tvůrci si s tím poradili velmi dobře; peklo mě nakonec překvapilo i bavilo. Sabrina mi lezla na nervy zase o trochu víc, Nicholas lámal srdce nejen jí, ale i mně. Roz s Harveym se k sobě nehodili ještě víc, než předtím, ale naopak Prudence a Ambrose bych zvolila za pár roku. Sympaťák Robin příjemně oživil partu a se samolibým Calibanem byla v pekle sranda. Jediné zklamání pramenilo z Hildy - tak PERFEKTNÍ postava by si zasloužila víc pozornosti!!! Ona a Dr. Cee jsou naprosto dokonalí a jejich debata o volbě mezi The Addams Family a The Munsters tu skutečnost jen podtrhla. Hudební vsuvky v této sérii mi nápadně připomínaly "seriálového souseda" Riverdale a asi se mi sem tolik nehodily, naopak mě ale propojení se sousedním městem a jeho příběhem potěšilo a působilo jako skvělé oživení. Stejně tak jsem zaznamenala spoustu drobných a zajímavých "easter-eggů", ať už z historie, mytologie nebo folklóru, které příjemně obohatily podívanou a vyzvedly ji na trochu jinou úroveň, než je jen "předramatizované teen drama". Těším se, co přinesou další série - vážně moc.(2.2.2020)

 • Marceloo
  ***

  Po udalostiach z predchádzajúcej série sa Sabrina (Kiernan Shipka) spolu s partiou zo školy vydáva zachrániť Nicka (Gavin Leatherwood). Jej akadémia sa vyrovnáva s ťažkými stratami a jej tety sa snažia udržať pokope študentov, ktorí v nej zostali. Prudence (Tati Gabrielle) a Ambrose (Chance Perdomo) sa vydávajú na lov a ich korisťou je otec Blackwood (Richard Coyle), ktorý bude musieť zaplatiť za skutky, ktoré napáchal. - Tretia séria je pre mňa značným sklamaním, pretože na konci druhej série to vyzeralo na slušný nábeh pre príbeh odohrávajúci sa v pekle, na čo som sa dosť tešil. Dej sa tu síce odohráva, ale nie tým spôsobom, akým by som si želal. Fanúšikovi hororových seriálov bude už od začiatku udierať do oka to, že sa tvorcovia viac než inšpirovali čarodejníckymi sériami American Horror Story. Potešil ma vývoj niektorých vzťahov. Hlavne za Thea som bol rád a celkovo ide o jeden z mála prípadov, kedy Netflix nezobrazuje LGBT problém nasilu, ale spracúva ho na základe skúseností, ktoré si herec prežil aj v skutočnosti. Keď už som u týchto politických vecí, tak spomeniem aj to, že mnoho kresťanov kritizovalo tento seriál a označovalo ho za satanistickú propagandu a podobné nezmysly, pričom biblické príbehy v tejto sérii sú spracované vynikajúco. Taktiež oceňujem to, že sa Netflix snaží poukázať aj na vzdelávanie v oblasti sexuality, čo je v dnešnej dobe fakt potrebné, keďže aj u nás na dedine sa medzi sebou trckajú trinásťročné decká čo ani len netušia, aké to môže mať následky. Ako si to tak po sebe čítam, tak sa vlastne to, čo som v prvej sérii považoval za najväčšie negatíva, postupne stalo najsilnejšou stránkou tohto seriálu. Nábeh na štvrtú sériu sa celkom podaril, ale bude to chcieť trochu zlepšiť scenár, pretože v tejto sérii už bolo badatelné, že v mnohých momentoch sa tvorcovia viac-menej stratili.(25.1.2020)

 • prf.grass
  ***

  Pro Brínu mám děsnou slabost, je prostě strašně "cute". Třetí pokračování tohoto moderního "teen-gotického" seriálu podle kultovního komiksu je zatím nejslabší, i když pořád dostatečně zábavné a stylové. Bohužel se to dost odchýlilo od toho, v čem měl podle mě seriál největší sílu, což byl osobitý černý humor a odkazy na klasická hororová témata a klišé. Nejvíc bych asi vypíchnul šestý díl, který mimo jiné krásně odkazuje na Cronenbergovu "Mouchu", ale jinak je tentokrát hlavní téma Sabrinin boj o pekelný trůn. Takže politika, vztahy, rebelství a samozřejmě typicky Netflixovská genderová, kulturní a rasová hyperkorektnost. Prostě chvílemi je to trochu otrava a kdybych si obecně v předchozích dvou řadách seriál, jeho mytologii, postavy a herce neoblíbil, asi bych hodnotil níž. Hodnocení: 70%.(15.2.2020)