• Birter

Jsem si vědom, že v současné době jsou populární teenagerovské multikulturní-superkorektní seriály, které existují v různých žánrových příchutích. Byla tedy jen otázka času, než si Netflix vezme na paškál něco takového. Já zdaleka nejsem cílová skupina, ale na pilot jsem se podíval, jakožto velký fanda seriálu Sabrina - mladá čarodějnice (o komiksu vím kulový, a co si budem povídat tohle vzniklo stejnak jen kvůli úspěchu seriálu), se kterým to nemá víceméně společné nic. Jako komedie to fungovalo občas až dokonale, zde je to neuvěřitelné a hloupé fantasy, a není to ani rip-off, ani reload a ani remake seriálu z devadesátek. Tohle je je jednoduše vykradačka. To co se jim tam hodí nechají a celé to obalí ve feminismu (později zcela jistě příbuzným tématům) a satanismu. No fuj.(1.11.2018)

Prvá séria novej Sabriny je plná protikladov. Na jednej strane je veľmi temná (miestami až otvorene satanistická) a na druhej strane okato poučuje a moderne prevychováva ("inakosť", tolerancia, celospoločenské evergreeny...). Najprv prednesie zaujímavý scenár a potom ho zabudne rozviť či dokončiť. Niektoré pasáže ma extrémne bavili a pri iných som sa trošku nudil.(7.11.2018)

Venku prší, sychravo...ukázkový podzim. A k němu není nic lepšího, než maraton tady malé rebelky Sabriny. Podmanivá atmosféra, fajn hudba a solidní herci. ALE! Tohle není pohádka. Násilí, sex, krev, mučení. V dnešní době asi žádné překvapení. Netflix teď velmi často vypouští podobné seriály pro adolescenty...větší logiku v tom nehledejte. A už vůbec ne spojitost s komediálním seriálem z devadesátých let. Mám pocit, jakoby se teď každý druhý řídil pravidlem; čím více budeme šokovat, tím více budeme úspěšnější. Ano, čarodějnictví je téma samo o sobě. Ovšem seriálu by neuškodilo ponechat si o trochu více té pohádkovosti a zvolnit. První epizoda měla patřičné kouzlo, které se s přibývajícími díly vytrácelo. I tak by ale byly tři hvězdy málo.(28.10.2018)

Naprostá paráda. Zapomeňte na srandovní "mladou čarodějku Sabrinu", tohle je syrové, temné, skvěle herecky obsazené, a věrné původním comicsům. V podstatě tam chybí jen víc explicitního ulítlého sexu, ale tak to už by asi pro cílovku bylo moc, nejprve je trochu navykneme na Satana... :-) V porovnání s většinou současné produkce oceňuju i kvalitní masky namísto CGI shitu.(28.10.2018)

S devadesátkovým sitcomem má nová Sabrina pramálo společného. Tentokrát se nehraje na humor, ale na temnou, krvavou a dekadentní podívanou, která se ale mnohdy bere příliš vážně, a tak sklouzává spíš k parodii. A to obzvlášť, co se milostné linky hlavní hrdinky, která by v 16 letech pro lásku až na kraj světa šla, týče. Chyběla mi také o něco větší provázanost mezi jednotlivými díly, i když komplexní rámec série měla. Sabrina je skvěle obsazená, vizuálně vymazlená a především napínavá. A i když je hlavní cílovka nějakých 16-20 let, neumenšuje to nic na faktu, že seriál dokáže zaujmout i starší, kteří jen občas musí být shovívavější k tomu přehnanému patosu.(6.11.2018)

• - V původní komiksové verzi „Archie Comics“ je Hilda (Lucy Davis) tou přísnější z obou tet, ovšem v seriálu jsou tyto povahy prohozené a přísnější je teta Zelda (Miranda Otto). (hansel97)

• - V seriálu jsou odkazy na snímek Suspiria (1977) a Noční můra v Elm Street (1984). Obývací pokoj v domě Spellmanů má stejnou barvu stropu jako strop, který je k vidění v hororu Suspiria (který je mimochodem také o čarodějnicích), a dále scéna, kdy Harvey (Ross Lynch) usíná se sluchátky na uších a v croptopu, je odkazem na charakter z Noční můry v Elm Street, kterou ztvárnil Johnny Depp. (Kacitr)

• - Před premiérou Netflix zveřejnil na sociálních sítích videa s představiteli původních rolích, kteří přáli novým hercům a seriálu mnohé štěstí a reagovali na ukázky z něj. Na videích můžeme vidět představitele Sabriny (Melissa Joan Hart), Harveyho (Nate Richert), tety Zeldy (Beth Broderick) a tety Hildy (Caroline Rhea). (hansel97)