Geolkapse

• angličtina

Girl Cops

Krimi / Komedie / Akční

Jižní Korea, 2019, 107 min

Podle reportáže se mi zdál film fajn a těšila jsem na další JK komedii, takže zdejší mizerné hodnocení mě celkem překvapilo. Teď, když jsem to zkoukla, musím říct, že to tak hrozný není. Sice jsem čekala větší zábavu, ale průměr to pro mě prostě je. I bych se nebránila na to někdy v budoucnu mrknout znovu. Duo (trio) policistek bylo fajn a potěšila i menší rolička Yoon Sang-hyuna, který tam byl za nemotornýho troubu. Pokud jde o příběh, přišlo mi, že se tvůrci tak trochu inspirovali skandálem, který už nějakou dobu hýbe korejským zábavným průmyslem.(8.9.2019)

Oukej, na jednu stranu se mi ta touha pomstít se jako žena za ženu a spolčit se při tom s další ženou líbila, ale to je vlastně jediná silná myšlenka filmu. Přestože úvodní scéna na stanici vypadala slibně, potom se dostaneme do hodně jednoduchého a nelogického vyšetřování, které je někde na hraně toho, co jsem schopna scénáristům tolerovat. Že bych se trhala smíchy se říct taky nedá. Naštěstí, je to aspoň docela slušně zahrané. Na zkrácení dlouhé chvíle je to dostačující, znovu bych tomu ale asi čas nevěnovala. 2,5*(9.1.2020)