Stockholm

Stockholm

The Captor

Krimi / Drama / Komedie

USA, 2018, 92 min

„…A PAK SE ZAMILUJEŠ DO SVÉHO ÚNOSCE...“ /// Historie jednoho syndromu. Lehce bizarní příběh, kterýmu, kdyby ho nenapsal život, neuvěřím. Perfektní obsazení, který hraje jak na divadle – jedna místnost, pár lidí… ale kromě těch herců, je jedinou přidanou hodnotou to, vo čem vypráví. Díky tomu si film zapamatujete. Jinak by šlo o obyčejnou filmovou událost… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Článek „The Bank Drama“, kterej pro New Yorker dne 25.11. 1974 napsal Daniel Lang jsem nečetl. 2.) Sleduju práci profesora Nilse Bejerota. 3.) Thx za titule ,,zandera“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(23.6.2019)

Na filmu je nejzajímavější hysterický Ethan Hawke a fakt, že díky téhle události vznikl termín Stockholmský syndrom, ale jinak se nejedná o nic zajímavého. Není to příliš napínavé ani vtipné, násilí se film vyhýbá a vyloženě zábavné to taky není, takže film poslouží max jako heist oddechovka ke spaní. 60%(20.6.2019)

Stockholm aneb jak to tehdy asi bylo (když stockholmský syndrom začal psát první stránku své historie)... Musím říct, že úvodní trailer mě strhnul a i většina filmu mě naladila na příjemnou vlnu "no nemuselo by to být špatné, pracovat v bance, kterou někdo přepadne", ale závěr, možná i kvůli tomu chování policie mě trochu rozladil, že nějak nemůžu jít do plných. Otázkou je, jak by to vypadalo, kdyby to natočili Švédové, každopádně USA se snažilo vrátit do roku 1973 se vší parádou. A i kdyby nic jiného, tak tu máme Noomi Rapace, která je jedním slovem nezabudnutelná, Ethan Hawke hraje troubu tak dobře, až si říkáte, jestli... (ne, nebudeme zlí!) no a Mark Strong mi přijde ne úplně využitý, ale hraje klasicky dobře. Za soundtrack taky půl hvězdy, sečteno podtrženo 4,5*.(4.6.2019)

Filmu prospívá skutečnost, že Budreau se neobtěžuje žádnou dlouhou předehrou a Ethana pošle do banky hned v prvních minutách. Tím odpadá nutnost použít nějaký zlomový moment, ve které se rukojmí postaví na stranu banditů a všechno tak postupuje přirozeným způsobem. Režisér zároveň ví, kdy zatlačit na pilu co se emocí týče a stejně tak dokáže vystihnout chvilky pro nějaký ten vtípek. Na jedničku vyšel i casting, ačkoliv Hawkeova postava mi občas přišla trochu moc hysterická. Ale upřímně řečeno nemám potuchy, jak to tam tenkrát vypadalo. No a výhrady nemám ani k dobové atmosféře. Veliká spokojenost. 85%(20.6.2019)

V rámci FebioFestu jsem viděla tenhle skvělý snímek, který má spád, humor a hlavně je natočen podle skutečné události. Stockholmský syndrom, kdy oběť začne soucítit s pachatelem. Jestli lupič byl takový sympaťák, tak se není čemu divit a psychologové vymysleli tenhle pojem aby nemuseli rukojmí k soudu za spolupráci na loupeži. :D Dlouho jsem nebyla v kině, kde by se lidé tolik smáli a do toho k závěrečným titulkám zatleskali :)(31.3.2019)

Trailer navnadil, ale možná jsem čekal trošku větší artovku. Tady je jasně vidět, jak to dopadá, když se americká produkce vrhne na evropskou záležitost. SIce je to zábavné a rychle to odspípá, ale je tu problém brát tu situaci podle skutečných událostí vážně. Dle mého názoru tyto události tak trochu i znevažuje. Nicméně herecky dobře obsazené a opravdu pěkně fungující a zábavná jednohubka. Rozhodně jsem čekal víc.(13.6.2019)

Nemohu říct, že by mě film nebavil, ale z řemeslného hlediska se jedná o hrozně "levnou" záležitost. Béčková režie a kamera tomu zbytečně sráží hvězdu a další hvězda dolů je kvůli scénáři, z kterého se dalo vytřískat mnohem více.(21.6.2019)

Strašně zvláštní film, asi chápu ten syndrom u rukojmích, jelikož zasahující policie v čele s největší čuráčí hlavou nedala moc prostor k získání sympatií, na druhou stranu oba únosci taky (alespoň ve filmu) nepatří k nějakým miláčkům a sympaťákům...škoda , že film není švédský a v původním znění................moje hodnocení = 5,5 z 10.(18.6.2019)

Slušné retro, které neurazí, ale ani nijak zvlášť neoslní.(14.6.2019)

Stockholmský syndrom při svém vzniku. V rámci žánru se tohle určitě neztratí, i díky schopným hercům a ne tak tradiční dějové lince.(20.6.2019)

• M.i.k.e

zajímavé téma v líbivém hávu,které je ovšem zpracováno nezajímavě a nijak nevybočuje z řady jiných podobných filmů inspirovaných skutečností.Podobně jako mnozí další zde i já bych radši viděl čistě švédskou verzi ve švédštině...50%(21.6.2019)

Lehce humorné retro vysvětlující vznik termínu Stockholm syndrom. Klabonosá Noomi opět scestně obsazená do role svůdné ženy...(16.6.2019)

• Mamlas

Ukrutně se to táhlo a nic se tam nedělo. Hrozná nuda.(22.6.2019)

Tedy... Jestli se tehdy ve Stockholmu chovala policie opravdu takto debilně, vůbec se těm rukojmím nedivím. Film je laděný spíš komediálně, díky rozumné délce nenudí.(27.3.2019)

Najviac absurdné na tomto filme, prípadne celej afére bolo počínanie policajtov, ktorý sa správali zvláštne, neprofesionálne a babravo. Inak príbeh priemerná nuda. Zaujímavý bol iba vznik štokholmského syndrómu. 6,4/10.(7.6.2019)

• Cinematrix

Docela bych i věřil, že se to stalo, poněvadž se tam vlastně vůbec nic nestalo. Dva polointeligenti 6 dní dřepěj v trezoru se třema rukojmíma a jelikož nemaj ani páru, jak z toho ven, tak dost řvou, aby bylo jasný, že jsou to krutohusťáci, místo toho, aby šli do práce. Jedný hnusný ženský to imponuje, asi pro to, že má doma manžela, kterej do tý práce chodí. Tak si tak čekám, jak to vygraduje a vono furt nic a najednou je konec a já musim jít spát, jelikož dělám od sedmi.(17.6.2019)

Retro krimi říznuté komedií o bankovní loupeži v roce 1973, která dala vzniknout psychologickému pojmu Stockholmský syndrom. Je zajímavé sledovat jak rukojmí během šesti dnů začnou své věznitele vnímat pozitivněji než osvoboditele, ale celkový dojem je sice příjemný, ale jen průměrný komorní film se skvělým Ethanem Hawkem. Bohužel nenaplnil očekávání po shlédnutí traileru.(15.6.2019)

Komorní drama. Na velký film to nestačí. Ale i tak se na to příjemně dívá. Ačkoli je to tak trochu ujeté. Ale proč ne, mě to bavilo.(14.6.2019)

Moc příjemné překvapení. A hlavně výtečný casting! Trochu mi to připomnělo jeden starý vtip o policajtech: "Postřílíme jim všechna rukojmí a oni se nám pak vzdají!" To zplynování v sejfu jsem nějak nepochopil. Být Noomi, tak při vycházení z trezoru plivnu těm fízlům do ksichtu. Kdyby to bylo celé fikce, mohl by někdo podotknout, že tomu chyběl drajv a překombinovanost. Ale to by si tento příběh nezasloužil. Moc mě bavila ta pasáž s "mrtvou" Rapace a plynem v sejfu. Za mě poctivých 70%.(19.6.2019)

Byla to vesela taskarice plna legracnich momentu, ktera se elegantne vmestnala do 90 minut. Skoda, ze to tocili usaci.(21.6.2019)