Hibiki

• Japonsko

響 HIBIKI

• Japonsko

Hibiki - shôsetsuka ni naru hôhô

Japonsko, 2018

Šó Cukikawa

Masafumi Nišida

Góro Itó

Na Hibiki se mi neuvěřitelně zalíbilo, že ta holka niky nevypadla ze své role, ačkoliv její okolí ji mohlo tlačit do nějakého módu chování, které považuje za správné, tak ona se nenechala zvykla a dál si držela svoji roli, protože jí nejvíc vyhovovala a cítila se v ní dobře. Ve filmu jsou velmi dobře vykreslené vztahy mezi postavami v rámci jejich tiché komplikovanosti i hlasité jednoduchosti. Hibiki je přímočará a nakonec, když ji člověk trochu pozná, je jasné, co chce, ačkoliv to nemusí vyslovit nahlas. Ve své odlišnosti je Hibiki prostě krásná a jako charakteru je snadné jí podlehnout. Navíc je dobrá v tom, co dělá, a ví, co chce. Vůbec bych se nedivila, kdyby si každý po zhlédnutí řekl, že bych chtěl být v něčem aspoň trochu jako ona. V hlavní roli je sice středoškolačka, ale nedalo by se říct, že se jedná o film o čistě ze středoškolského prostředí. Proplétá se se světem dospělých a nutí všechny postavy dospět. Přišlo mi ovšem, že nakonec to byla Hibiki, kdo byl nejdospělejší ze všech. Určitě doporučuju ke zhlédnutí. Film má co říct a určitě vás navnadí ke čtení, možná i k psaní. Nemluvě o tom, že pro postavu Oguriho Šuna vám srdce zaplesá.(26.3.2019)

Hibiki je natolik zvláštní charakter, že je otázkou, zda se vůbec ve společnosti vyskytuje, nicméně je to upřímný a sympatický charakter. Dívka, kterou nezajímá nic jiné, než psaní povídek a pro kterou je podstatný pouze názor několika lidí, kterých si váží. Peníze vnímá jen jako okamžitý prostředek dosažení něčeho, pokud něco chce, udělá cokoli, aby toho dosáhla. V přírodě by dlouho nepřežila, ale ve filmu se na ni zajímavě dívá, protože se chová, jak nikdo jiný. Shon Oguri není zdaleka tolik, kolik by si jeho fanoušci přáli. Zajímavá je Ayaka Wilson, které jsem odmítal uvěřit, že má byť kapku japonské krve, ale má (dokonce 50%).(24.7.2019)

Japonské filmy se mi zdají milejší než korejské, ale zde by to chtěli lepšího buď scénáristu, dramaturga nebo režiséra.(22.8.2019)

• Grázl83

Velká nuda, vydržel jsem to jenom do půlky. Ztráta času.(10.5.2019)