Hibiki

• Japonsko

響 HIBIKI

• Japonsko

Hibiki - shôsetsuka ni naru hôhô

Japonsko, 2018

Šó Cukikawa

Masafumi Nišida

Góro Itó

Na Hibiki se mi neuvěřitelně zalíbilo, že ta holka niky nevypadla ze své role, ačkoliv její okolí ji mohlo tlačit do nějakého módu chování, které považuje za správné, tak ona se nenechala zvykla a dál si držela svoji roli, protože jí nejvíc vyhovovala a cítila se v ní dobře. Ve filmu jsou velmi dobře vykreslené vztahy mezi postavami v rámci jejich tiché komplikovanosti i hlasité jednoduchosti. Hibiki je přímočará a nakonec, když ji člověk trochu pozná, je jasné, co chce, ačkoliv to nemusí vyslovit nahlas. Ve své odlišnosti je Hibiki prostě krásná a jako charakteru je snadné jí podlehnout. Navíc je dobrá v tom, co dělá, a ví, co chce. Vůbec bych se nedivila, kdyby si každý po zhlédnutí řekl, že bych chtěl být v něčem aspoň trochu jako ona. V hlavní roli je sice středoškolačka, ale nedalo by se říct, že se jedná o film o čistě ze středoškolského prostředí. Proplétá se se světem dospělých a nutí všechny postavy dospět. Přišlo mi ovšem, že nakonec to byla Hibiki, kdo byl nejdospělejší ze všech. Určitě doporučuju ke zhlédnutí. Film má co říct a určitě vás navnadí ke čtení, možná i k psaní. Nemluvě o tom, že pro postavu Oguriho Šuna vám srdce zaplesá.(26.3.2019)

• Grázl83

Velká nuda, vydržel jsem to jenom do půlky. Ztráta času.(10.5.2019)

• - Film bol nakrútený podľa oceňovanej mangy a v hlavnej úlohe debutovala ústredná členka idolovej skupiny Keyakizaka46, 17-ročná Yurina Hirate, ktorá za svoju rolu získala cenu nováčika roka japonskej filmovej akadémie. (Five By Five)