Momentum Generation

Trailer

Momentum Generation se věnuje silné generaci, která změnila surfing z alternativní zábavy a vyjádření životního stylu na sport, jenž bude příští rok zastoupen na letní olympiádě v Japonsku. Nejznámější osobnosti světového surfingu (Kelly Slater, Taylor Steele, Taylor Knox a další) se dohodli, že společně odvypráví příběh tvůrcům filmu – ti mají poprvé možnost nahlédnout do jejich soukromého života.Dokumentární film o inspirativních příbězích, které jsou plné akce, pádů, vzestupů, kamarádství a hlavně surfování. (Prague Surf Film Festival)

Trailer

Hawaj

Tak tohle bylo pro mně osobně velký wow. Část toho jsem prožil s toudle generací na dálku a maličkej kus viděl i na vlastní oči když zavítali do Evropy na závody, ale vidět takhle retroperspektivně jak tahle generace co totálně změnila surfing na světovej masovej sport vlastně vznikla a co jí stvořilo, byl teda hodně velkej zážitek. Je to sice trošku melodramatický a osobní, ale dá se to v pohodě přežít. :D A teď bych chtěl vidět ještě druhej díl, kde rozberou revoluci prken a ježdění kterou, kterou tahle banda přinesla. No prostě víc serfingu než psychologickejch sond a osudů. ()