Další díl z cyklu České televize Oběti o lidech postižených zločinem vypráví příběh tzv. smíšené rodiny, o manželství Roma (Ivo Gogál) a Češky (Veronika Žilková), o lásce, která na začátku manželského svazku odmítala vidět rasovou nesnášenlivost české společnosti. Ukazuje neřešitelné situace, do nichž jsou lidé, rozdělovaní podle etnik a rasy, vháněni. Příběh je ale také o kořenech, z nichž se nevymaní ani sebevstřícnější člověk, je o údělu a osudu a marném pokusu se mu vzepřít. Když si myslíte, že jste to zvládli, osud vás totiž může zaskočit v povaze vašich potomků... (Česká televize)

TV spot

WoWoW

Mohlo to být zajímavé, jenže to by se nesměl scénárista snažit vytáčet scény za hranici uvěření. Je tam tolik přehnaných momentů, že film s přibývajícím časem doslova umlátily. Navíc herecké výkony byly jen průměrné. A tak bych to shrnul tím, že na tuhle pilu se tlačilo tak moc, až v mých očích přišla o všechny zuby. Škoda. ()

majo25

Spracovanie nie je silnou stránkou tohoto filmu, aj keď odhalené scény by som v televíznom filme veru nečakal. Herci Gogál aj Žilková zahrali dobrý štandart, ostatné postavy boli len do počtu. Teda až na skínov, s nimi sa autori trafili. Príbeh, ktorý nie je celkom bežný, može mať rôzne vyústenia - tvorcovia si vybrali také, aké si vybrali. Mierne klišé sa televíznemu filmu dá odpustiť. Hodnotenie: 55% ()

igi B. odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Bílá a tmavý, jojojo, to je to, v čem je dneska hlavně problém... To je fakt nosný, to bylo zase úplně ze současnosti. A ty úžasně vypointované dialogy! Hotový blablablablablablublej... A já myslel, že z reality jsou vytržení naši politici, ale tohle je prostě zoufalství nad zoufalství... Obsahem zkrátka pokrytecky vylhaná sračka, formou pak jinak jen režijně i herecky ubohá rutinně splácaná televizáčtina... - - - - - (Poprvé a naposledy viděno 27.3.2011 na ČT1, hodnocení 75., komentář zde otráveně jako čtvrtý - 27.3.2011) ()

topi

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Průměrnější díl z cyklu Oběti, avšak stále vcelku uvěřitelný. Ivo Gogál a Veronika Žilková hrají dobře, zbytek je bohužel podprůměrný, což kazí výsledný zážitek. Nejlepší složkou filmu považuji hudbu Michala Pavlíčka, jehož jazzově ambientní pasáže na saxofon mě hodně evokovali německou temnou bandu Bohren und der club of gore. Povedený a působivě stylový soundtrack. ()

triatlet

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Herecky výborné stejně jako v předchozích částech série Oběti. Ovšem na rozdíl od předchozích dílů je hrdina od začátku pasivní. Rodinné scény se synem (fejeton o vybočování z řady, vzdorovitý útěk do party) byly dobrým výchozím základem, ale řešení trablů s dcerou ve veřejném domě mi přišlo dost nereálné. ()

• Filmový návrat Ondřeje Kepky po 9 letech na filmové plátno. (M.B)