Jiný člověk (E04) (epizoda)

Drama

Česko, 2003, 1 h 18 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mira007
  odpad!

  Možná v kontextu doby počátku devadesátých let by to bylo nosné aktuální téma, ale i tak konstrukce myšlenky kapku bizarní a ostatní věci vycházeli z klišé. Celkem to přesto zaujalo a možná bych dal i tři hvězdy ( hlavně výkon Ivo Gogála je to nej) , ale dám odpad, protože u filmů,( zvláště u veřejnoprávní televize !!!!) nesnáším když propaguje cokoliv ze sexbyznysu. Jo filmovou nahotu zbožňuju, ( takže striptérka topless u tyče fajn ) ale aby tv film byl reklamou na skutečnou síť bordelů z toho se mi zvedá žaludek.(26.8.2018)

 • donkocicak
  **

  Pro mě neslabší článek z celého cyklu Oběti. Co se týče filmu samotného, z herců stojí za zmínku jen František Němec co by psychiatr a mile překvapil pro mě neznámý Ivan Gogál. Herec, co ztvárnil jejich syna, mi přišel jako amatér, který některé scény bohužel shodil. Film byl natočen na velmi ožehavé téma a jak bývá často u cyklu Oběti zvykem, některé situace byly vyhnány až do extrémů, ale nejzřetelněji to můžeme vnímat právě u snímku Jiný člověk. Námět byl zajímavý, ale bohužel film nepodal žádné nové svědectví o našich vztazích k romské menšině. Možná jsem od toho hodně čekal a to byla chyba. Když budeme číst mezi řádky, zjistíme, že autorům nešlo možná ani tak o vykreslení rasových problémů, na jejich pozadí můžeme vnímat to, co dělá s lidmi strach a kam je až dokáže zahnat, často až k ponížení se nebo ke ztrátě sebeúcty. O tom ale kupř. lépe vypráví film Stíny horkého léta než Jiný člověk. Těch paradoxů tady na mě bylo trochu moc.(28.3.2011)

 • majo25
  ***

  Spracovanie nie je silnou stránkou tohoto filmu, aj keď odhalené scény by som v televíznom filme veru nečakal. Herci Gogál aj Žilková zahrali dobrý štandart, ostatné postavy boli len do počtu. Teda až na skínov, s nimi sa autori trafili. Príbeh, ktorý nie je celkom bežný, može mať rôzne vyústenia - tvorcovia si vybrali také, aké si vybrali. Mierne klišé sa televíznemu filmu dá odpustiť. Hodnotenie: 55%(16.9.2013)

 • WoWoW
  *

  Mohlo to být zajímavé, jenže to by se nesměl scénárista snažit vytáčet scény za hranici uvěření. Je tam tolik přehnaných momentů, že film s přibývajícím časem doslova umlátily. Navíc herecké výkony byly jen průměrné. A tak bych to shrnul tím, že na tuhle pilu se tlačilo tak moc, až v mých očích přišla o všechny zuby. Škoda.(27.3.2011)

 • dr.fish
  ****

  Příběh o cikánovi, který žije jako běžný občan, podniká, staví dům, má však bílou ženu. Společnost mu není nakloněna, jelikož ho hází do jednoho pytle s ostatními Romy. On se snaží zejména v klidu žít, nenechat se vyprovokovat a dostane se tím do slepé uličky. Příběh sice na mnoha místech dost skřípe, ale podnět k zamyšlení to nepochybně je (a zřejmě i něčí osobní zkušenost). Jako nadhození tématu k diskuzi to beru...70%(8.10.2014)

 • - Filmový návrat Ondřeje Kepky po 9 letech na filmové plátno. (M.B)

 • - Janu Zímovou (bývalá Kudrikova žena) při postsynchronech nadabovala Marcela Nohýnková. (funhouse)