Jiný člověk (E04) (epizoda)

Drama

Česko, 2003, 1 h 18 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • donkocicak
  **

  Pro mě neslabší článek z celého cyklu Oběti. Co se týče filmu samotného, z herců stojí za zmínku jen František Němec co by psychiatr a mile překvapil pro mě neznámý Ivan Gogál. Herec, co ztvárnil jejich syna, mi přišel jako amatér, který některé scény bohužel shodil. Film byl natočen na velmi ožehavé téma a jak bývá často u cyklu Oběti zvykem, některé situace byly vyhnány až do extrémů, ale nejzřetelněji to můžeme vnímat právě u snímku Jiný člověk. Námět byl zajímavý, ale bohužel film nepodal žádné nové svědectví o našich vztazích k romské menšině. Možná jsem od toho hodně čekal a to byla chyba. Když budeme číst mezi řádky, zjistíme, že autorům nešlo možná ani tak o vykreslení rasových problémů, na jejich pozadí můžeme vnímat to, co dělá s lidmi strach a kam je až dokáže zahnat, často až k ponížení se nebo ke ztrátě sebeúcty. O tom ale kupř. lépe vypráví film Stíny horkého léta než Jiný člověk. Těch paradoxů tady na mě bylo trochu moc.(28.3.2011)

 • majo25
  ***

  Spracovanie nie je silnou stránkou tohoto filmu, aj keď odhalené scény by som v televíznom filme veru nečakal. Herci Gogál aj Žilková zahrali dobrý štandart, ostatné postavy boli len do počtu. Teda až na skínov, s nimi sa autori trafili. Príbeh, ktorý nie je celkom bežný, može mať rôzne vyústenia - tvorcovia si vybrali také, aké si vybrali. Mierne klišé sa televíznemu filmu dá odpustiť. Hodnotenie: 55%(16.9.2013)

 • WoWoW
  *

  Mohlo to být zajímavé, jenže to by se nesměl scénárista snažit vytáčet scény za hranici uvěření. Je tam tolik přehnaných momentů, že film s přibývajícím časem doslova umlátily. Navíc herecké výkony byly jen průměrné. A tak bych to shrnul tím, že na tuhle pilu se tlačilo tak moc, až v mých očích přišla o všechny zuby. Škoda.(27.3.2011)

 • gotham
  ***

  Poměrně kvalitní tv film o rasistických problémech současného světa. Některé scény jsou působivé, dokonce i Žilková zahrála vcelku civilizovaně a nesnažila se za každou cenu být středem pozornosti, vynikající výkon pro mě neznámého Gogála, bohužel vyústění příběhu bylo sice efektní, ale naprosto nelogické a celý film zbytečně degradovalo. Když točím reálný příběh, musím natočit i reálný konec. 50%(19.4.2011)

 • igi B.
  odpad!

  Bílá a tmavý, jojojo, to je to, v čem je dneska hlavně problém... To je fakt nosný, to bylo zase úplně ze současnosti. A ty úžasně vypointované dialogy! Hotový blablablablablablublej... A já myslel, že z reality jsou vytržení naši politici, ale tohle je prostě zoufalství nad zoufalství... Obsahem zkrátka pokrytecky vylhaná sračka, formou pak jinak jen režijně i herecky ubohá rutinně splácaná televizáčtina... - - - - - (Poprvé a naposledy viděno 27.3.2011 na ČT1, hodnocení 75., komentář zde otráveně jako čtvrtý - 27.3.2011)(27.3.2011)

 • - Filmový návrat Ondřeje Kepky po 9 letech na filmové plátno. (M.B)

 • - Janu Zímovou (bývalá Kudrikova žena) při postsynchronech nadabovala Marcela Nohýnková. (funhouse)