• duklak2
  ***

  Skvělá zápletka postavená na jednoduchosti, když vidíme dva naprosto rozdílné bratry. Musím vyzdvihnout jejich herecké výkony a správnou volbu obsadit Dejdara do role ''úspěšnějšího.'' Ta arogantnost z něj doslova ''čiší'':) Trochu mě zklamalo zakončení filmu. Z pohledu hodnocení uděluji lepší tři hvězdy. A poučení pro všechny. Nepodnikejte a raději pracujte za směšný plat ve fabrikách. Sice nezbohatnete, ale nebudete mít v podstatě žádné starosti.(11.4.2011)

 • swed
  ****

  Zas balím krám… Ano, touhle skvělou písní (M. Pavlíček) začíná jedna z nejlepších TV sérií za poslední roky. Nechápu zdejší poměrně slabé hodnocení. Vždyť většina dílů z tohoto cyklu je založena na realitě (scénář, režie, přesvědčiví herci, neuzavřené osudy) a na problémech dnešní doby. Nejinak "Živnostník", ukazující strasti dnes tolik rozvinuté činnosti. Hlavní přednosti jsem už zmínil, co bych zde ale mohl vytknout, je poslední třetina filmu a nevěrohodně se kupící vlna loupeží. 8/10(26.9.2006)

 • dr.fish
  ****

  Vyprávění o životě a strastech živnostníka let devadesátých dnes působí téměř směšně. Řada situací mi přišla dosti nereálných. Kladem ale je bezesporu dvojice Hybnerová-Řezníček. Oni tomu dávají punc "boje o přežití" a ten příběh drží nad vodou. Základní myšlenkou filmu je asi to, že člověk může být sebelepší byznysmen, ale když se obklopí "šikovnými" příbuznými, nemá prostě šanci na úspěch. 70%(13.11.2014)

 • Jizni Tlapa
  ****

  Překvapivě, na české poměry, opravdu takřka excelentní kousek, který drží napětí od první minuty až po závěrečně rozuzlení. Prokládat drama komediálními prvky je opravdu výjimečné a balancující na hraně průšvihu. Živnostník to ale dal na jedničku a to hlavně díky hereckému obsazení. Musím konstatovat jednu z nejlépe zahraných dramatických rolí M. Dejdara. Stejně tak hlavní hrdina, herecká ikona P. Řezníček s poutavým charisma převlíká identitu tak rychle,jako ošuntělý kabát. Neposledním bonbónkem je pak hudební doprovod, díky kterému, neváhám sázet čtyři výsledné... škoda zdejšího hodnocení, odrazující ne-jednoho diváka..90 %(20.2.2014)

 • dawe787
  ****

  Opět smutný příběh o začínajícím živnostníkovi, který měl více smůly než zisku z podnikání. Skvělí herci, kteří své role neodflinkli a ikdyž těch přepadení nebylo málo, mě se tento díl líbil jako ostatní. Dejdar tu přímo exceloval ve své netradiční roli a celkově je tato story takovým šokujícím překvapením a v podstatě vyvrací mýtus o lehké cestě k bohatství díky podnikání.(12.4.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace