• dr.fish
  ****

  Vyprávění o životě a strastech živnostníka let devadesátých dnes působí téměř směšně. Řada situací mi přišla dosti nereálných. Kladem ale je bezesporu dvojice Hybnerová-Řezníček. Oni tomu dávají punc "boje o přežití" a ten příběh drží nad vodou. Základní myšlenkou filmu je asi to, že člověk může být sebelepší byznysmen, ale když se obklopí "šikovnými" příbuznými, nemá prostě šanci na úspěch. 70%(13.11.2014)

 • dawe787
  ****

  Opět smutný příběh o začínajícím živnostníkovi, který měl více smůly než zisku z podnikání. Skvělí herci, kteří své role neodflinkli a ikdyž těch přepadení nebylo málo, mě se tento díl líbil jako ostatní. Dejdar tu přímo exceloval ve své netradiční roli a celkově je tato story takovým šokujícím překvapením a v podstatě vyvrací mýtus o lehké cestě k bohatství díky podnikání.(12.4.2011)

 • Laurent
  ***

  Velmi dobrý televizní "filmík." Celkem výstižně vykresluje, jak zdánlivě nepodstatné okolnosti (tím nemyslím tu spoustu neuvěřitelných loupeží) mohou spolurozhodovat o bytí či nebytí podnikatele. Musím ještě zdůraznit jednu věc, že na televizní film je tento snímek neobvykle dobře propracovaný do nejmenších detailů (např. sklenice vody v hospodě).(29.9.2006)

 • duklak2
  ***

  Skvělá zápletka postavená na jednoduchosti, když vidíme dva naprosto rozdílné bratry. Musím vyzdvihnout jejich herecké výkony a správnou volbu obsadit Dejdara do role ''úspěšnějšího.'' Ta arogantnost z něj doslova ''čiší'':) Trochu mě zklamalo zakončení filmu. Z pohledu hodnocení uděluji lepší tři hvězdy. A poučení pro všechny. Nepodnikejte a raději pracujte za směšný plat ve fabrikách. Sice nezbohatnete, ale nebudete mít v podstatě žádné starosti.(11.4.2011)

 • Terva
  ***

  CITÁT - Velikost šatů?........... To je fuk, já je chci do rakve.......... Zdá se, že nějak tvůrci polevují a vybírají takové méně dramatické příběhy. Tady to vypadalo, že si i něco málo přidali, protože tady té smůly byla až moc. CHYBA VE FILMU: Okolo 22 minuty jedou bratři Hamanovi, Libor (Pavel Řezníček) a Tomáš (Martin Dejdar), autem Jeep s poznávací značkou ANE - 52 - 35. O pár minut později je sice vidíme opět v Jeepu, ale poznávací značka je 4A2 - 9142....... Není to nejhorší příběh, ale zdá se mi hodně přehnaný, nudný a bez napětí a strachu. Působilo to hodně uměle. CITÁT - Co si platim, to si klátim........(24.12.2014)