Skvělá zápletka postavená na jednoduchosti, když vidíme dva naprosto rozdílné bratry. Musím vyzdvihnout jejich herecké výkony a správnou volbu obsadit Dejdara do role ''úspěšnějšího.'' Ta arogantnost z něj doslova ''čiší'':) Trochu mě zklamalo zakončení filmu. Z pohledu hodnocení uděluji lepší tři hvězdy. A poučení pro všechny. Nepodnikejte a raději pracujte za směšný plat ve fabrikách. Sice nezbohatnete, ale nebudete mít v podstatě žádné starosti.(11.4.2011)

Opět smutný příběh o začínajícím živnostníkovi, který měl více smůly než zisku z podnikání. Skvělí herci, kteří své role neodflinkli a ikdyž těch přepadení nebylo málo, mě se tento díl líbil jako ostatní. Dejdar tu přímo exceloval ve své netradiční roli a celkově je tato story takovým šokujícím překvapením a v podstatě vyvrací mýtus o lehké cestě k bohatství díky podnikání.(12.4.2011)

Vyprávění o životě a strastech živnostníka let devadesátých dnes působí téměř směšně. Řada situací mi přišla dosti nereálných. Kladem ale je bezesporu dvojice Hybnerová-Řezníček. Oni tomu dávají punc "boje o přežití" a ten příběh drží nad vodou. Základní myšlenkou filmu je asi to, že člověk může být sebelepší byznysmen, ale když se obklopí "šikovnými" příbuznými, nemá prostě šanci na úspěch. 70%(13.11.2014)

Velmi dobrý televizní "filmík." Celkem výstižně vykresluje, jak zdánlivě nepodstatné okolnosti (tím nemyslím tu spoustu neuvěřitelných loupeží) mohou spolurozhodovat o bytí či nebytí podnikatele. Musím ještě zdůraznit jednu věc, že na televizní film je tento snímek neobvykle dobře propracovaný do nejmenších detailů (např. sklenice vody v hospodě).(29.9.2006)

Překvapivě, na české poměry, opravdu takřka excelentní kousek, který drží napětí od první minuty až po závěrečně rozuzlení. Prokládat drama komediálními prvky je opravdu výjimečné a balancující na hraně průšvihu. Živnostník to ale dal na jedničku a to hlavně díky hereckému obsazení. Musím konstatovat jednu z nejlépe zahraných dramatických rolí M. Dejdara. Stejně tak hlavní hrdina, herecká ikona P. Řezníček s poutavým charisma převlíká identitu tak rychle,jako ošuntělý kabát. Neposledním bonbónkem je pak hudební doprovod, díky kterému, neváhám sázet čtyři výsledné... škoda zdejšího hodnocení, odrazující ne-jednoho diváka..90 %(20.2.2014)