Oběti

Znásilnění (E02)

(epizoda)
TV spot

Příběh o jednom nepotrestaném činu, který však končí krutou dohrou osudu... Po pohřbu dojde před krematoriem ke rvačce. Otec zemřelého (J. Hálek) napadne před očima své vnučky snachu Angeliku Královou (K. Brožová) a obviní ji, že může za smrt jeho syna Petra (T. Hanák). Potlučená Angelika najde večer v mobilu po manželovi vzkaz od psychologa Eduarda Vrány (F. Němec), který pomáhá obětem zločinu a zavolá mu. Informuje ho o smrti manžela, jenž spáchal sebevraždu a sama mu pak vypráví svůj příběh. Všechno začalo na podnikovém večírku. Půvabnou Angeliku na něm znásilnil její přiopilý kolega Martin Lukeš (M. Etzler). Angelika to ale neohlásila a raději dala výpověď. Znásilnění však mělo následky… (Česká televize)

TV spot

wosho

Pokud někdo chce někdy Brožovou označit za herečku a né jen celibritu, tak toto Znásilnění mu může být v jeho tvrzení oporou. Dobrý tv film s opravdu překvapujícím vyuzlením. Jeho největším nedostatkem je, že je součástí cyklu Oběti a to hned jako druhý díl. Bohužel první díl Přepadení tento a vlastně i ostatní díly cyklu totálně pokořil. Ale i přesto, kdo Znásilnění bude považovat spíše za normální tv film, může bez problému mu dát i vyšší hodnocení. Já bohužel ne. ()

triatlet

Kateřinu Brožovou v roli seriálových paniček nemusím, ale podle mě oběť v tomto filmu zahrála přesvědčivě. A to i díky skvělému scénáři - zpověď "hluché" matce, nebo rozhovory s dcerou, která nechápe počínání prarodičů, to jsou parádní scény. V celé sérii působí přesvědčivě František Němec (není uveden v hereckém obsazení) a jeho poslední pohled na klientku a závěrečná slova, to mozaice scénáře dodává zvláštní punc. Na samostatný příběh by vydal i náznak s otcovstvím u dcery. ()

Olík

Druhá Slavíkova „oběť“, tentokrát na téma sexuální zločin potažmo uděl ženy ve světě ovládaného muži. Na světě existuje víc sněžných mužů, než věcí v kterých mi nevadí Kateřina Brožová a tohle je zrovna jedna z nich, což bohužel zrážel Miroslav Etzler, který mi lezl na nervy jako vždy. Každopádně musím hodnotit Znásilnění kladněji než první příběh z cyklu Oběti Přepadení. ()

AnnaK. odpad!

Postavám se mění charakter s každou novou scénou, zápletka je nereálná a i když přijmete její absurditu, nemůžete ignorovat faktické chyby. Po tomhle výčtu jsou prkenné dialogy maličkostí. Rádoby atmosférické záběry Žižkova, krajiny a spokojených párů jsou divákovi předsouvány tak často, že působí skoro jako urážka. Režie, kamera, hudba i herecké výkony dosahují kvality telenovely. Proč má tedy Znásilnění nejméně třikrát lepší hodnocení, než ostatní filmy a seriály z této kategorie? ()

Jizni Tlapa

Veliké překvapení v podání K.Brožové, která dokazuje, že ne jen dobře vypadá, ale když na to přijde, umí věrohodně zahrát i dramatickou roli se vším, co k tomu patří. Znásilnění je toho jasným důkazem. Sekundující T.Hanák a J.Kanyza jsou příjemných zpestřením a jistou zárukou kvalitního filmového zážitku. Škoda, že došlo k obsazení M.Etzlera do nejzásadnější role po roli hlavní. Jeho výkon považuji za velmi nešťastný a tomuto filmu až ubližující. ()

• Natáčení probíhalo v Praze v lokalitách Žižkov a Vinohrady. (Terva)