• Terva

Tak po deseti letech vývoje seriálu Oběti, se tvůrci nějak zasekli a vyměkli, protože tohle je jednoznačně nejhorší příběh. Žádné emoce, žádné napětí POZOR SPOILER - Je to první příběh, který skončí šťastně a kladně pro hlavní hrdinku. - KONEC SPOILERU. CITÁT - Každý si myslí, že ten druhý má víc štěstí, než on........... Celkem běžný rodinný příběh, kdy je žena schopna udělat cokoliv pro svého muže, ale najednou zjišťuje, že se to nedaří a je pozdě. Tentokrát mi ani nesedlo herecké obsazení. CITÁT - V tuhle chvilku mě napadlo, že můžeme být, opět rodina........ Mě to připadalo spíše jako Růžová zahrada a ne cyklus Oběti. Prostě skoro blbost.(25.12.2014)

• kocik1

Tak tohle se vážně nepovedlo. Ne že by to nebylo dívatelné, to je, celkem dobře. Ne že by to nebyl dobrý námět. To zas jo, byl. Jenže: kdo vlastně psal scénář? Proč tady není nikde uvedený? Vůbec bych se nedivila, kdyby se za svůj výplod scénárista styděl.:-( Je to totiž snůška taková nesmyslů a nelogičností, až si člověk říká, že to snad ani není možný. Děcko, kterému si ani nezasteskne po vlastní mámě, když mu umře. No co, byla a už není... Byt - to by mě fakt zajímalo, jak mohl manžel přenechat byt svojí milenky svojí manželce. Od kdy se v rámci majetkového vyrovnání bere z cizího? Dědicem je snad dítě, pokud je byt v OV. Pokud je pronajatý nebo státní, no, to snad už vůbec ne. Navic mi manželka tedy nepřipadala, že by se nechala lehce očesat..., on pěkný velký vybavený moderní byt a ona cizí starý, menší....., takhle se dělí společné jmění manželů? A pak odebrání dítětě? Vážně takhle? Opravdu se nejdřív docela normálně nevyzve k předání takovým tím normálním způsobem, aby se dítě nestresovalo a tyhle gestapácké metody nepřijdou na přetřes teprve tehdy, když to jinak nejde? Nojo, ale to by nebylo tak efektní. A abych nezapomněla: znáte někdo někoho, kdo hladí kočku proti srsti?(7.3.2014)

Jednak se mi zdá, že to ani do koncepce cyklu Oběti nezapadá a scenárista by udělal lépe, kdyby si hlavní hrdinka ani nechodila vylévat srdce k Františku Němcovi. On ten scénář ani nemá na standard, který si autor předchozími díly volného cyklu nastavil. Jinak zahrané i natočené je to velmi dobře, nedostatky vidím vážně „jen“ v příběhu.(25.1.2009)

Tento snímek jsem měla v úmyslu zhlédnout díky obsazení mého oblíbeného herce Jiřího Langmajera a sympatické Jitce Schneiderové, kterou jsem zatím viděla v Samotářích. Po chvíli se středem mého hlavního zájmu stala excelující Jitka a také roztomilý a pihatý, avšak chvílemi zároveň přidrzlý a nesnesitelný lotřík v podání Matyáše Valenty. Myslím, že z toho kluka něco bude.(26.1.2009)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 5/10/// +Matyáš Valenta a Jitka Schneiderová, příběh -občas slabší dialogy, některé zbytečné scény/// Zaujalo mě to, i když je to hodně melancholické. Matyáše Valentu jsem si užil, je to zřejmě nejtalentovanější mladá tvářička a po dlouhé době jsem ve filmu viděl Vladimíra Brabce. Na otázku "Čím by jsi chtěl být?" jsem chtěl slyšet jasnou odpověď :-)/// Celkem 67%///(6.3.2009)