Líbilo se mi, že místy vidíme, že postava protivného právníka Jiřího Langmajera má v hodnocení hlavní hrdinky tak nějak pravdu (čímž se ho nijak nezastávám), předně ve chvíli, kdy si jde dáma v nesnázích na pracák očekávají 30tisíc. Přesto mám dojem, že valná většina lidí, by situaci velmi rychle a rázně vyřešila sama, takže by vlastně k zápletce nedošlo, protože problém jistě nenastal nehodou...(1.5.2011)

Slabší díl z cyklu Oběti. Langmajer byl zde hodně "mrtvý". Nebo tak utahaný z práce?:) Překvapilo mě, že malého kluka smrt matky moc nepoznamenala. Na tom měli tvůrci více zapracovat. Schneiderová svoji roli zvládla obstojně a další herecké výkony hodnotit nelze, jelikož ostatní postavy si moc nezahrály:) Hodnotím slabšími třemi hvězdami.(24.4.2011)

Poslední příběh z cyklu Oběti se mi opět velmi líbil, chyběla však určitá propracovanost. Jak mohl připadnout milenci byt? Extrémní potřeba postarat se o dítě přítelkyně tak nějak zvláštně a rychle vyprchala do naopak extrémního nezájmu. A co to bylo to "jak se hladí kočka" "Proti srsti ne"? To byl těžko uvěřitelný dialog. Dále pak náhlé podplacení bio-otce šlo taky trochu mimo, navíc dalo jasný impuls jak vše dopadne. Výkony herců byly jinak, stejně tak jako v předešlých dílech, velice dobré.(6.6.2011)

• kocik1

Tak tohle se vážně nepovedlo. Ne že by to nebylo dívatelné, to je, celkem dobře. Ne že by to nebyl dobrý námět. To zas jo, byl. Jenže: kdo vlastně psal scénář? Proč tady není nikde uvedený? Vůbec bych se nedivila, kdyby se za svůj výplod scénárista styděl.:-( Je to totiž snůška taková nesmyslů a nelogičností, až si člověk říká, že to snad ani není možný. Děcko, kterému si ani nezasteskne po vlastní mámě, když mu umře. No co, byla a už není... Byt - to by mě fakt zajímalo, jak mohl manžel přenechat byt svojí milenky svojí manželce. Od kdy se v rámci majetkového vyrovnání bere z cizího? Dědicem je snad dítě, pokud je byt v OV. Pokud je pronajatý nebo státní, no, to snad už vůbec ne. Navic mi manželka tedy nepřipadala, že by se nechala lehce očesat..., on pěkný velký vybavený moderní byt a ona cizí starý, menší....., takhle se dělí společné jmění manželů? A pak odebrání dítětě? Vážně takhle? Opravdu se nejdřív docela normálně nevyzve k předání takovým tím normálním způsobem, aby se dítě nestresovalo a tyhle gestapácké metody nepřijdou na přetřes teprve tehdy, když to jinak nejde? Nojo, ale to by nebylo tak efektní. A abych nezapomněla: znáte někdo někoho, kdo hladí kočku proti srsti?(7.3.2014)

Tento snímek jsem měla v úmyslu zhlédnout díky obsazení mého oblíbeného herce Jiřího Langmajera a sympatické Jitce Schneiderové, kterou jsem zatím viděla v Samotářích. Po chvíli se středem mého hlavního zájmu stala excelující Jitka a také roztomilý a pihatý, avšak chvílemi zároveň přidrzlý a nesnesitelný lotřík v podání Matyáše Valenty. Myslím, že z toho kluka něco bude.(26.1.2009)