CITÁT - Proč nemám botu? To mi udělala ona......... Sálá z toho beznaděj, nemorálnost, strach a hlavně.....dilema a rozhodování. Příběh o tom, jak je velmi jednoduché stát se bezdomovcem. CITÁT - To není žádná noclehárna.......... Tento příběh je fakt silný a nevidím důvod tomu nedat nic než za pět. CITÁT - Nebyla by dvacka, pane doktore?............(24.12.2014)

Film o tom z čeho mám v životě největší strach. KŘIVDA. Nesnáším ji ve filmech a pokud je to nosné jediné téma, vypínám obrazovku. Zde jsem to ustál, musel jsem. Opravdu, co může být v obyčejném životě horšího než křivda a její následky. Bezmoc, beznaděj, samota...... smrtelnej koktejl, aspoň pro mne.(16.12.2012)

• Pitryx

Vážený pane Sovjáku a to nešlo podat normálně?? Tedy v posloupnosti?? Opravdu bylo nutné to téma zpracovat formou výpovědi, kde divák hned na začátku ví skoro pointu příběhu?? Nebylo a jděte s tím do háje, zkazil jste mi něco, na co jsem byl docela zvědav. Jinak t byl celkem zajímavý obrázek naší doby. Pan Hanzlík byl naprosto skvělý. Občas mi unikly návaznosti (vyhazov z práce), některé drobnosti byly zbytečné, ale budiž. Stejně si myslím, že to mělo jet v jedné ose. A ten konec je podělaný úplně. Přesto mne toto dílko zaujalo, takže úplně negativně hodnotit nelze. Zaujalo především danou tematikou a herectvím.8059/8217(2.4.2014)

Musím říct, že svým výkonem mne Jaromír Hanzlík doslova dostal. Po dlouhé době jsem ho viděl v takhle dobré formě. Jeho společenský pád je kusem dobré filmařiny. Přes řadu nevěrohodných situací a zvratů to právě Hanzlík celé drží pevně nad vodou a (na něj nezvyklá role) mu fakt sedí. František Němec coby průvodce serálem je jako vždy dokonalý. Velké překvapení. 80%(11.8.2014)

Výborný televizní film a další důkaz toho, že se dá natočit za malý peníz slušný film a stačí k tomu tak málo - smysluplný scénář. Ten však bohužel většině českých filmů posledních let chybí. Zde je scénář napsán docela trefně k dnešní realitě, kdy poctiví lidé často pikají za svou poctivost a jsou napříště už předem odrazeni na něco upozornit, nebo něco řešit. Jak tu již někdo zmínil, je zde dobře vidět, že pořekadlo "za dobrotu na žebrotu" občas vážně platí. Za velmi silné téma a (bohužel) uvěřitelný příběh dávám nakonec čtyři hvězdy. SPOILER: Přiznám se, že jsem trochu přehodnotil svůj pohled na lidi bez domova, o nichž jsem byl přesvědčen, že si z 99% vybrali život na ulici sami a že jim vyhovuje. Myslím, že mezi nimi bude mnohem více lidí, kteří za to, že skončili na ulici, opravdu nemohou.(14.5.2011)

• - Natáčení probíhalo v Praze v lokalitách Žižkov a Vinohrady. (Terva)

• - Přijmení postavy Jindřicha Vlacha a jeho představitele Oldřicha Vlacha se shodují. (navabaca)