Musím říct, že svým výkonem mne Jaromír Hanzlík doslova dostal. Po dlouhé době jsem ho viděl v takhle dobré formě. Jeho společenský pád je kusem dobré filmařiny. Přes řadu nevěrohodných situací a zvratů to právě Hanzlík celé drží pevně nad vodou a (na něj nezvyklá role) mu fakt sedí. František Němec coby průvodce serálem je jako vždy dokonalý. Velké překvapení. 80%(11.8.2014)

Jarda Hanzlík furt umí. Výborná inscenace, takhle nějak tady v Česku pořád žije spousta lidí - práce, rodinný stereotyp, chlastání, dluhy. Jeho postava dobráckého táty od rodiny, který prostě věří, že zlo musí být potrestáno, je velmi dobře napsaná, ale ještě víc mě dostalo to, co z celého filmu čiší a vyvěrá - bezvýchodnost žití a každodenní existence.(29.1.2014)

Film o tom z čeho mám v životě největší strach. KŘIVDA. Nesnáším ji ve filmech a pokud je to nosné jediné téma, vypínám obrazovku. Zde jsem to ustál, musel jsem. Opravdu, co může být v obyčejném životě horšího než křivda a její následky. Bezmoc, beznaděj, samota...... smrtelnej koktejl, aspoň pro mne.(16.12.2012)

CITÁT - Proč nemám botu? To mi udělala ona......... Sálá z toho beznaděj, nemorálnost, strach a hlavně.....dilema a rozhodování. Příběh o tom, jak je velmi jednoduché stát se bezdomovcem. CITÁT - To není žádná noclehárna.......... Tento příběh je fakt silný a nevidím důvod tomu nedat nic než za pět. CITÁT - Nebyla by dvacka, pane doktore?............(24.12.2014)

Je to až zvlaštní, ale člověk si po shlednutí tohoto filmu uvědomí, že až příště potká někoho takového, kým se stal pan Hanzlík v závěru filmu, přeci jen tu peněženku otevře a o tu dvacetikorunu se podělí. Skvěle zahrané, lidské a hodně kruté. A opravdu je škoda, že to není celovečerní film, protože by si to zasloužil mnohem víc než pár jiných, které tu šanci měli...(9.5.2004)

• - Přijmení postavy Jindřicha Vlacha a jeho představitele Oldřicha Vlacha se shodují. (navabaca)

• - Natáčení probíhalo v Praze v lokalitách Žižkov a Vinohrady. (Terva)