Je to až zvlaštní, ale člověk si po shlednutí tohoto filmu uvědomí, že až příště potká někoho takového, kým se stal pan Hanzlík v závěru filmu, přeci jen tu peněženku otevře a o tu dvacetikorunu se podělí. Skvěle zahrané, lidské a hodně kruté. A opravdu je škoda, že to není celovečerní film, protože by si to zasloužil mnohem víc než pár jiných, které tu šanci měli...(9.5.2004)

Výborný televizní film a další důkaz toho, že se dá natočit za malý peníz slušný film a stačí k tomu tak málo - smysluplný scénář. Ten však bohužel většině českých filmů posledních let chybí. Zde je scénář napsán docela trefně k dnešní realitě, kdy poctiví lidé často pikají za svou poctivost a jsou napříště už předem odrazeni na něco upozornit, nebo něco řešit. Jak tu již někdo zmínil, je zde dobře vidět, že pořekadlo "za dobrotu na žebrotu" občas vážně platí. Za velmi silné téma a (bohužel) uvěřitelný příběh dávám nakonec čtyři hvězdy. SPOILER: Přiznám se, že jsem trochu přehodnotil svůj pohled na lidi bez domova, o nichž jsem byl přesvědčen, že si z 99% vybrali život na ulici sami a že jim vyhovuje. Myslím, že mezi nimi bude mnohem více lidí, kteří za to, že skončili na ulici, opravdu nemohou.(14.5.2011)

• Pitryx

Vážený pane Sovjáku a to nešlo podat normálně?? Tedy v posloupnosti?? Opravdu bylo nutné to téma zpracovat formou výpovědi, kde divák hned na začátku ví skoro pointu příběhu?? Nebylo a jděte s tím do háje, zkazil jste mi něco, na co jsem byl docela zvědav. Jinak t byl celkem zajímavý obrázek naší doby. Pan Hanzlík byl naprosto skvělý. Občas mi unikly návaznosti (vyhazov z práce), některé drobnosti byly zbytečné, ale budiž. Stejně si myslím, že to mělo jet v jedné ose. A ten konec je podělaný úplně. Přesto mne toto dílko zaujalo, takže úplně negativně hodnotit nelze. Zaujalo především danou tematikou a herectvím.8059/8217(2.4.2014)

K tématu bezdomovectví já často říkám, že po návratu z vězení, když se nemá člověk kam vrátit, je strašně snadný skončit na ulici. Tenhle příběh ukazuje, že cesta tam vede i z jiný strany relativně dobře zajištěnýho občana. Má to slabší stránky v podobě lehce nesmyslných vsuvek a ani zde všemi vyzdvihovaný Jaromír Hanzlík mě úplně nenadchnul, ale jako téma je to obstojné.(11.10.2017)

Profesionálně je to dobře napsané, příběh je vedený vynalézavě s několika docela překvapivými zvraty, na herecké výkony je radost pohledět. Co mi, zde, stejně jako na celé téhle "slavíkovské sérii" vadí, je ono soustředění všeho negativního, co lze v současnosti nalézt, do jednoho uzlu, který se odehraje v jendom či dvou měsících. Současná ztráta dvou zaměstnání, útěk postbubertální dcery, vražda, gamblerství, alkohol, předpojatý soudce, neschopný úřad práce, absence pozitivních příbuzenských vazeb... A to vše je podáváno formou, z níž se zdá být zřejmé, že toto je obecný snímek dnešní doby. Vlastně mi tam scházela už jen ona postava, která by přirozeným způsobem vyslovila onu zlomyslnou vět:u: za komunistů bylo líp. Proto jen 3*.(15.5.2011)

• - Přijmení postavy Jindřicha Vlacha a jeho představitele Oldřicha Vlacha se shodují. (navabaca)

• - Natáčení probíhalo v Praze v lokalitách Žižkov a Vinohrady. (Terva)