CITÁT - Proč nemám botu? To mi udělala ona......... Sálá z toho beznaděj, nemorálnost, strach a hlavně.....dilema a rozhodování. Příběh o tom, jak je velmi jednoduché stát se bezdomovcem. CITÁT - To není žádná noclehárna.......... Tento příběh je fakt silný a nevidím důvod tomu nedat nic než za pět. CITÁT - Nebyla by dvacka, pane doktore?............(24.12.2014)

Výborný televizní film a další důkaz toho, že se dá natočit za malý peníz slušný film a stačí k tomu tak málo - smysluplný scénář. Ten však bohužel většině českých filmů posledních let chybí. Zde je scénář napsán docela trefně k dnešní realitě, kdy poctiví lidé často pikají za svou poctivost a jsou napříště už předem odrazeni na něco upozornit, nebo něco řešit. Jak tu již někdo zmínil, je zde dobře vidět, že pořekadlo "za dobrotu na žebrotu" občas vážně platí. Za velmi silné téma a (bohužel) uvěřitelný příběh dávám nakonec čtyři hvězdy. SPOILER: Přiznám se, že jsem trochu přehodnotil svůj pohled na lidi bez domova, o nichž jsem byl přesvědčen, že si z 99% vybrali život na ulici sami a že jim vyhovuje. Myslím, že mezi nimi bude mnohem více lidí, kteří za to, že skončili na ulici, opravdu nemohou.(14.5.2011)

Jeden z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší TV film, který jsem měl možnost zhlédnout, opírající se především o vynikající výkon Jaromíra Hanzlíka. Většina podstatných skutečností již zde byla avizována, ale i já se ztotožňuji s názorem, že snímek velmi dobře a bez skrupulí poukazuje na problémy, které jsou (a vlastně i budou) v naší společnosti stále aktuální.(1.3.2018)

Film mnoho let starý a mnoho let také aktuální. Herecké výkony nebudu komentovat. Byly kvalitní a nevím, zda se reálně jednalo o návrat Jaromíra Hanzlíka, nicméně i on mě přesvědčil. Příběh není nudný a když pomineme trochu naivní závěr, kdy si postava J. H. nevsadí a zrovna jí vyjdou její čísla, pak sledujeme celkem zajímavý děj, kdy diváka především zajímá, jak se pracovitý muž dostane na ulici a jak s tím vším souvisí to, že byl svědkem. A dozví se, že nijak. Tedy nijak zásadně. V první řadě si za to může sám. Tvůrci se sice snaží dostat to trochu do souvislosti, ale podle mě marně. Samozřejmě, že přijít o práci může v pokročilém věku každý. Ovšem, v době, kdy tohle píšu je situace zase jiná a i lidé pokročilého věku si práci v současnosti najdou snadno. Tak jako tak, jak si útočníci v našem státě libují a svědci či oběti trpí i dlouho po útocích, ukazuje film kvalitně. A bohužel to je celosvětový problém nejen český, tím jsem si jistý. Zkrátka, film mě nenudil, ale jistá trpkost v příběhu, že kdyby hl. postava nesvědčila, mohla se mít líp, se nedá z filmu nevidět. Takže tedy "jen" tři hvězdy.(3.3.2018)

Musím říct, že svým výkonem mne Jaromír Hanzlík doslova dostal. Po dlouhé době jsem ho viděl v takhle dobré formě. Jeho společenský pád je kusem dobré filmařiny. Přes řadu nevěrohodných situací a zvratů to právě Hanzlík celé drží pevně nad vodou a (na něj nezvyklá role) mu fakt sedí. František Němec coby průvodce serálem je jako vždy dokonalý. Velké překvapení. 80%(11.8.2014)

• - Natáčení probíhalo v Praze v lokalitách Žižkov a Vinohrady. (Terva)

• - Přijmení postavy Jindřicha Vlacha a jeho představitele Oldřicha Vlacha se shodují. (navabaca)