poster

White Tide: The Legend of Culebra

 • USA

  The Legend of Cocaine Island

Dokumentární

USA, 2018, 83 min

Režie:

Theo Love

Producenti:

Theo Love, Bryan Storkel

Střih:

Theo Love
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • vyfuk
  ****

  V celku zvláštní dokument. Pojatý trochu jinak, ale vlastně stále dobře. Nemám totiž rád, když se příběh přehrává v dokumentu a vypráví až moc polopaticky. To bylo přesně zde. Ale nějakým způsobem je to podáno, tak bláznivým a dobrým způsobem, že to nejde brát negativně. To vše je nakombinováno v zvláštní příběh, který skoro ani nezní jako pravda. Tak bláznivé to je. Vlastně si to dokážu i dost představit jako film o klasických tupých Američanech, co zase dělají nějaké kraviny. To vše je zakořeněno je vlastně v to, že hlavní hrdina je vlastně záporák. Přeci jenom. Komu může připadat člověk, který rozhazuje peníze jako blázen a pak o ně přijde kvůli ekonomické krizi, s tím, že je pak chce získat zpátky nelegální cestou jako hrdina? Maximálně asi pro stejného člověka. S tím, že ono to není tak horké. Spíše jde o to, že klasicky je osoba je sama o sobě tak chudá, že si někde jinde kupuje obrovský dům. Z toho ať si udělá každý obrázek sám. Obecně vzato jde ale i o příběh s nečekaným zvratem, odvyprávěním na pohodu a celé to funguje dobře. Až na ty některé charaktery samotných "hrdinů". Jinak teda jde o zajímavý kousek.(20.4.2019)

 • celticek
  **

  Jak "chudák" do ještě větší nouze přišel.(6.4.2019)

 • Hanys_
  ****

  "Kdybyste věděli, kde je zakopáno 2 milióny dolarů, šli byste je vykopat?" Parádní dokument o netradičním pokladu a pokusech najít ho. Tohle je vážně tak šílené, že se to asi fakt muselo stát.(5.4.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace