Série(3) / Epizody(18)

Policista a lékařka řeší emocemi nabitou záhadu, když sedm místních obyvatel náhle vstane z mrtvých a těší se perfektnímu zdraví. (Netflix)

Recenze uživatele ABLABLABLA k tomuto seriálu (1)

Zádrhel (2015)

SPOILERY! Jako vážně! Prostě spousta spoilerů. První série - klube se něco zajímavého, hodně mě to chytlo tak první 4 díly. Postavy věrohodné, člověk s nima sympatizuje, některé mu pijí krev, jiné si oblíbil, napětí tam rozhodně je, zajímavý nápad a zápletka. Člověk je zvědavý, co bude dál, ale už od 5. dílů se to začíná docela protahovat, hrozně se furt všechno omílá a ty jejich záblesky furt o tom stejném bez jakéhokoliv posunu. Druhá série - začne našlápnutě, první dva díly cool.. ale pak to jde od desíti k pěti. Žádné nové rozvíjení postav, furt jsou zaseknuté ve stejných bodech a řeší stejné sračky a furt je nemají vyřešené. Začíná mě štvát většina postav. Furt někdo někam "zdrhá" a polda je furt všechny nahání, aby zůstali hezky pohromadě "v bezpečí". Sotva najde jednoho a odvede ho zpět do domu u jezera, zjistí, že zas někam zdrhnul jiný.. a o tom je v podstatě celá série.. Jo a nikdo si nic neříká a jakékoliv náznaky vysvětlení toho všeho jsou utnuté hned v zárodku. Třetí série - tak tu už bych popsala jako komedii. Přibyly další postavy, nikdo nechápe proč, asi aby v tom byl ještě větší bordel. Teprve v 1. díle 3. série je člověku vysvětlen název celého seriálu a lehce naznačeno, co se tam teda jako vlastně děje, i když nikdo neví, proč se to dělo i jiným než tomu původnímu. Hromada věcí je furt zcela nevysvětlená. Původní postavy jsou furt stejné, na bodě nula, jen jsou více iritující. Furt tam někdo chcípá a obžívá a chce je zabít, pak si to rozmyslí a je na jejich straně, objeví se další, co je chce zabít, tak ho chce zabít ten původní zabiják, ale nakonec ho přesvědčí zpět na správnou cestu, ale pak ho zabije třetí zabiják atd atd.. Furt se všichni míjejí a rozutíkavají a vlastně celá třetí série by se dala vysvětlit jako - lidi se furt míjejí, nikdo nechápe co se děje, protože nikdo nikomu nic neřekne a všechno si zamlčují a pak týpeček zapíská na píšťalu (kterou btw. absolutně nikdo nevysvětlil, kde se tam vzala, co je zač, proč ji má zrovna on, co způsobuje), kterou měl celé dvě série u sebe v kapse a najednou všichni dobrovolně skočí do ohně a šlus.. Jo a ten nenápadný "otevřený konec" po 20 letech už byla jen třešňička na dortu :D ()