Epizody(3)

Přízrak německé esesačky obchází ztemnělými chodbami Kunberkského zámku a se sekerou v ruce hlídá svůj ukrytý poklad. Staří přátelé mizí beze stopy, beze svědků a bez zjevných důvodů. Do země jsou ukládány rakve, které neobsahují to, co by slušné rakve obsahovat měly. Duch zabijáka Hanse Hagena si ve štolách lomu Mořina vybírá nové, nevinné oběti... To není zběsilý sen, to je denní realita agentury Puzzle... Soukromá detektivní agentura s výmluvným názvem Puzzle se specializuje na luštění rébusů, záhad a hádanek. Pro bratry Knappy, kterým patří, je nejen obživou, ale i životním stylem. Starší Petr, vyhozený před časem od policie pro neortodoxní metody, je hybnou silou podniku. Nejraději by věnoval všechen svůj čas hledání pokladů ve starých ruinách nebo řešením hádanek minulosti. Z ryze existenčních důvodů však musí přijímat i pro něj navýsost nudnou, konvenční práci a zabývat se hlídáním nevěrných manželek či hledáním zaběhnutých dcerušek z lepších rodin. Mladší z bratrů - Pavel obstarává zázemí, informace a spojení se světem, je Petrovým záchranným kruhem, kotvou, která brzdí jeho příliš šílené nápady, aby neskončily katastrofou... Teď stojí oba před sérií záhad, do které byli osudově zavlečeni. Je to víc než práce, je to víc než nutkavá touha přijít věcem na kloub - je to nutnost. Otázka života a smrti - a to jak ve filozofické, tak v krutě reálné rovině. Zvláště jeden z případů se osobně a velice bolestně dotýká jejich minulosti. V jeho řešení nesmí udělat chybu... V tomto napínavém dobrodružném příběhu, s jemnou příchutí romantiky, je mnoho nadpřirozených věcí, které se ukáží být zcela reálné. Naopak, některé, na první pohled obyčejné věci, svou fantastičností předčí ta nejodvážnější očekávání... (Česká televize)

Recenze uživatele stration k tomuto seriálu (3)

Pohřeb (2004) (E01)

Já musím dát za ****. Tajemné seriály mám rád a tady se to IMHO docela povedlo. Výborný je Robert Jašków. ()

Přízrak (2004) (E02)

Strach (2004) (E03)