Zakázaná láska

• USA The Ottoman Lieutenant (více)

Mladá zdravotní sestra opouští po setkání s pohledným lékařem Spojené státy a odjíždí za ním na lékařskou misi do exotické Osmanské říše, která stojí na pokraji války. Když se zamiluje do nepřátelského důstojníka, vybírá mezi hlasem srdce a povinností... (TV Prima)

ElisR

Jako jedna z mála přidám kladné hodnocení. Mě se film velmi líbil. Tureckého vojáka znám z filmu “Věčně mladá”, kde se mi po boku Blake Lively velmi líbil. Hlavní představitelku jsem dodnes neznala, ale působila na mě velmi sympaticky. Příběh odehrávající se na turecké půdě (Osmanské říši) a dobové kostýmy, to všechno na mě působilo velmi dobrým dojmem! Prostředí 1. sv. v. do příběhu dobře zapadlo, ač se přiznám, v tomhle období jsem historii příliš nehltala a tak nevím co bylo a nebylo přibarveno pro film. Romantická zápletka za mě super, i slza ukápla. Za mě má film vše, co by měl mít. 4* ()

Pepinec

Laciná televizní šaráda, která působí válečně asi jako Princezna ze mlejna 2. Čerstvě zamilované tele by si z toho možná cvrklo, ale já si skoro až vyčítám, že jsem tomuhle cukrkandlu propůjčil svoje komparzní superschopnosti. ()

eLeR

Nemastné - neslané. Všetko ako z rýchlika, hlavne, čo sa vzťahov týka. Viac romantické, ako vojnové. Tá vojna tam bola hádam len ako podmaz, Josh tam ani nemusel byť a Ben zahral svoj štandard. Ale kľudne do toho choďte, pozerať sa na to dalo, hlavne na Michiela. 2,5* ()

Marze

Mnoho klišé, před historií je dáváno přednost romanci. Turecké lokace jsou zajímavější než postavy. ()

Arsenal83

Taká červená knižnica pre dámy, ktoré by radi ochutnali blízkovýchodné párky. A taký Huisman z Game of Thrones je priam výstavný kus pre nalákanie na multikulturálne zmiešanie. Film ale nezatracujem, mal svoj romantický účel s nádychom tragédie a ten splnil. ()

Morholt

Plochá a kýčovitá romance o lásce mladé americké sestry a tureckého poručíka, který je pochopitelně velice pokrokový lidumil. No a aby toho nebylo málo, tak jsou tu zlí arménští bandité a arménské genocidě se říká "likvidace rebelů", ačkoliv uznávám, že se tu během pokusu o objektivitu objeví i jeden zlý Osman, který ty Arménce nemá vůbec rád. Ale i tak je asi jasné, odkud na tohle přitekly dolary. Nebo spíš liry. Buď jak buď, představitelka hlavní role je docela sympaťanda, Daario Naharis je fajn a sem tam se objeví nějaký hezký záběr, takže těch 25% vypotím, ale pochopitelně je to ztráta času. ()

kaylin

Jednoduchá romance o tom, jak se Američanka zamiluje během první světové války do velmi pohledného tureckého důstojníka, kterého možná budete znát z "hry o trůny". Tam tedy Turka nehrál. Musí to být sladkobolné, historicky skoro až trapné a dramaticky vyhrocené tak nějak jednoduše. Ne, z tohohle ani slza nebyla. ()

Aljak

Priemerné hodnotenia ma tak trochu donútili nečakať zázraky, no napokon celkom prekvapenie. Dej filmu zasadený do Osmanskej ríše v počiatkoch WW1, tak to už je samo o sebe pozoruhodné. Atmosféra vtedajšej doby vyjadrená prostredníctvom kostýmov a kulís bola vcelku vydarená. Príbeh lásky na podklade začínajúcej sa vojny ma síce až tak neuchvátil, ale ako esencia k tomu lekárskemu a vojnovému prúdu to nebolo vôbec na škodu. Čo sa týka prezentácie historických udalostí, nebudem až tak skeptický ako väčšina negatívnych hodnotiteľov filmu. Práve naopak, oceňujem snahu o objektivitu, kde nebola načrtnutá len jednostranná osmanská agresia (ako tomu väčšinou býva), ale aj arménske partizánske ťaženie za podpory Rusov vstupujúcich na tento vojnový front. Situácia v Anatólii nebola zas tak jednostranná ako býva často prezentovaná, ale to už je na inú debatu... Každopádne, za všetky tie pozitíva, ktoré som tu napísal, dávam s čistým svedomím 4*. btw. tá Islanďanka v hlavnej úlohe bola fakt výborná (a hlavne neokukaná). ()

vydumnica

Ja by som do popisu filmu k drama / valecny / pridala este romanticky. Celkom fajn film, povedala by som, ze vacsine zien sa bude pacit, hlavne ta milostna zapletka, dvaja muzi a jedna zena. Osobne si myslim, ze tu 1. sv. vojnu z toho mohli kludne aj vynechat, aj tak je to len taka kulisa k pribehu. Odvahu a silu mladej hrdinky obdivujem. Pekna kamera tiez. Davam 3*. ()

bourec

Ty vole.Jak tady už někdo psal,televizní romance pro ženy za plotnou.Rubenovi bych to snad i odpustil,i když byl docela schopnej rejže filmový zábavy,ale Hartnett,ten úplně odbočil,a hraje v jednom hovně za druhym.A pravda je ,že po 30dnech,což byl jeho poslední film komerční zábavy,tak pak ještě tři filmy sem ho sledoval ze setrvačnosti,a pak už mě nezajímal.Taky k tomuhle škváru mě přilákal spíš Ruben.Je to ale děsně rozpláclá,slizká kravina pro děvčátka se šidítkem.Hrůza.20%. ()

angel74

Možná jde jen o prachobyčejný příběh jedné romantické lásky odehrávající se kdesi v Turecku na pozadí bojů první světové války, nicméně mě to celé opravdu dojalo. Navíc bylo i na co koukat. Za zmínku určitě stojí zdařilá výprava a úchvatné krajinné záběry. (70%) ()

Johnny.ARN

Nenechajte sa oklamať tak ako ja. Vojna tu hrá tretie husle. Čistokrvná romantika, zaláskovaný trojuholník a dofetený Ben, čo vlastne ani nemal čo hrať. Zápletka jak od Rosamunde, zvraty skoro žiadne, 2 akčné scény. Aspon lokácie a kostýmy boli fajn. 1 z 5 ()

KoRner

Úplne obyčajná romanca, ktorá sa odohrá iba tak náhodou popri jednej z najväčších genocíd moderných dejín a film o to skoro nezavadí! Keby tam nehrali známi herci, tak je to film zrelý pre nočnú hodinu niektorej z tunajších TV. ()

kolemjdouc

Byla jsem natěšená že zase uvidím svého oblíbence Hartnetta.Začátek byl docela slibný ale pak to sklouzlo do jednoduchosti.Scénář je poměrně kvalitní ale to je všechno.Jak je filtr na kamerách - už mě to nebaví. ()

woodsman

celkom solidne prijemne pozretie o zaciatku 1 svetovej vojny v turecku a o americanke ktora tam isla pomahat ludom do nemocnice ()

brumbrum

Priemerne, prijemne. V dobrej kvalite sa to da dopozerat; pribeh prostoduchy, vyprava pekna. Americky predzute az hroza, same klise, abnormalne "nahody", no ale pozeratelne ;-). 3* to da. ()

lemonova

Musím sa priznať, že som film nedopozerala, lebo to začala byť celkom fraška... potom som pozrela, kto to produkoval a pochopila som. Ale aj keď dejiny odhodíme stranou (čo vlastne asi nejde), filmársky mi to pripadá ako štandardná béčková romanca. Možno filmu krvidím, ale šancu mu už nedám. ()

mystrdat odpad!

Turecká propaganda a snaha o přepsání historie pomocí decentních kamer, melancholie války a Hartnettova ksichtu. ()