Nevěra po císařsku (útržek římský) (E02) (epizoda)

Drama / Historický

Česko, 1994, 53 min

Režie:

Oldřich Daněk

Scénář:

Oldřich Daněk

Kamera:

Alois Nožička
(další profese)
 • Snorlax
  *****

  Dvě tuniky, pár sloupů, něco schodů, jeden bazének a tím je výprava v podstatě hotová. Jenže pak si ty dvě tuniky obléknou Brodská s Munzarem a začne něco, z čeho se vaří voda v bazénku, sloupy se ohýbají a schody rovnají. Dialogy vycizelované na nanometr přebíhají mezi dvěma hlavními aktéry s takovou intenzitou, že mi to málem shodilo televizi na zem. Precizní Daněk ve vrcholné formě.(2.2.2013)

 • NinadeL
  *****

  Omamně báječné klasické antické drama s pikantní Terezou Brodskou, mateřsky dojemnou Janou Brejchovou a vynikajícím stoickým Luďkem Munzarem. Skvělé, báječné, úžasné. A tentokráte se nedržíme výlučně jen interiéru, ale jsme odvážně poctěni i prostřihy do exteriéru. Neronova doba Daňkovi svědčí. Útržky jsouť nade vše.(29.7.2011)

 • lubospoti
  ***

  Výprava v této sérii o královnách je vcelku nepodstatná, člověk se stejně soustředí na něco úplně jiného - na skvěle napsané dialogy. A nejinak je tomu i v tomtu filmu. Narozdíl od jiných "útržků" mi tu však trochu chybí ona pověstná jiskra mezi hlavními představiteli.. Oba hrají dobře, o to nic, ale ta chemie mezi nimi mi tam chyběla.(14.10.2013)

 • topi
  ****

  Takhle krásně dokázal televizní hry točit jen Oldřich Daněk. Historicky zajímavé, stejně tak i výborně herecky obsazené. A ty ateliérové kulisy mají zkrátka svoje kouzlo. Tenhle příběh vypráví o císařovně Octavii (Tereza Brodská), kterou přijde navštívit (nebo zabít?) velitel loďstva a její bývalý učitel Anicetus (Luděk Munzar).(10.7.2017)

 • dr.fish
  ****

  Oldřich Daněk dokáže napsat skvělé dialogy i v případě vcelku nezáživného setkání císařovny s velitelem loďstva. Útržek je velmi "divadelní", ale po pěti deseti minutách strhne, a drží diváka až do konce. I když jsem měl pocit, že Brodská ve své roli "plave", Munzar vše zachránil a byl opět (!) bezchybný. 80%(8.11.2011)