Reklama

Reklama

Z hříček o královnách


Nevěra po císařsku (útržek římský) (E02)

(epizoda)

Obsahy(1)

Rok 62. Mladá císařovna Octavia (T. Brodská) žije mimo Řím, neboť její manžel, císař Nero, má novou milenku. Přivykla poměrům, které se na římském dvoře ujaly, všechny ty vraždy a nevěry, ale sama takto žít neumí. Vždyť dokonce Agrippina (L. Horáková), její tchyně a vlastní Neronova matka, prý byla zabita na rozkaz svého syna. Octavia žije sama jen se svými otrokyněmi, když se náhle ohlásí velitel loďstva a její bývalý učitel Anicetus (L. Munzar). Co může císařovna čekat? Bude to triumfální návrat do Říma, nebo smrt z rukou Neronova přisluhovače? V brilantním dialogu Octavie a Aniceta ožívají motivace činů hlavních hrdinů, ale je to jen "útržek" minulých časů, a autor si tu pohrál s možným vysvětlením historických faktů... (Česká televize)

(více)

Recenze (17)

topi 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Takhle krásně dokázal televizní hry točit jen Oldřich Daněk. Historicky zajímavé, stejně tak i výborně herecky obsazené. A ty ateliérové kulisy mají zkrátka svoje kouzlo. Tenhle příběh vypráví o císařovně Octavii (Tereza Brodská), kterou přijde navštívit (nebo zabít?) velitel loďstva a její bývalý učitel Anicetus (Luděk Munzar). ()

dr.fish 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Oldřich Daněk dokáže napsat skvělé dialogy i v případě vcelku nezáživného setkání císařovny s velitelem loďstva. Útržek je velmi "divadelní", ale po pěti deseti minutách strhne, a drží diváka až do konce. I když jsem měl pocit, že Brodská ve své roli "plave", Munzar vše zachránil a byl opět (!) bezchybný. 80% ()

Reklama

NinadeL 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Omamně báječné klasické antické drama s pikantní Terezou Brodskou, mateřsky dojemnou Janou Brejchovou a vynikajícím stoickým Luďkem Munzarem. Skvělé, báječné, úžasné. A tentokráte se nedržíme výlučně jen interiéru, ale jsme odvážně poctěni i prostřihy do exteriéru. Neronova doba Daňkovi svědčí. Útržky jsouť nade vše. ()

Marthos 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Prozaik, dramatik a scénárista Oldřich Daněk si v celé své tvorbě libuje v rozvíjení historického detailu. Na základě spolehlivých faktografických znalostí a důkladné poučenosti v reáliích rozvíjí uměleckou fantazii nad různými klíčovými momenty dějin, a ne nepodoben starému Scribovi, připisuje přitom významnou roli shodě náhod. Takové vlastnosti má i jeho římský útržek z úspěšného televizního cyklu o královnách, kterému tentokrát vévodí skvělé herecké výkony mladinké Terezy Brodské a zkušeného Luďka Munzara v roli obávaného velitele loďstva. Jaká doba, takoví lidé. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Oldřich Daněk v sobě nezapře zkušeného autora s citem pro dramaticky vyhrocený konflikt týkající se základních principů morálky, výborně napsané dialogy a se schopností vyhmátnout z historických událostí to nadčasové. Televizní inscenace z doby římského císařství pojednává o jeho oblíbeném tématu moci neomezované zákony ani ohledy. Despota se chce zbavit dvou poddaných ve svých službách a jedin, co k tomu potřebuje, je najít vhodnou záminku. Zlo má ale na výběr... Celkový dojem: 90 %. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama