Nevěra po císařsku (útržek římský) (E02) (epizoda)

Drama / Historický

Česko, 1994, 53 min

Režie:

Oldřich Daněk

Scénář:

Oldřich Daněk

Kamera:

Alois Nožička
(další profese)
 • lubospoti
  ***

  Výprava v této sérii o královnách je vcelku nepodstatná, člověk se stejně soustředí na něco úplně jiného - na skvěle napsané dialogy. A nejinak je tomu i v tomtu filmu. Narozdíl od jiných "útržků" mi tu však trochu chybí ona pověstná jiskra mezi hlavními představiteli.. Oba hrají dobře, o to nic, ale ta chemie mezi nimi mi tam chyběla.(14.10.2013)

 • Snorlax
  *****

  Dvě tuniky, pár sloupů, něco schodů, jeden bazének a tím je výprava v podstatě hotová. Jenže pak si ty dvě tuniky obléknou Brodská s Munzarem a začne něco, z čeho se vaří voda v bazénku, sloupy se ohýbají a schody rovnají. Dialogy vycizelované na nanometr přebíhají mezi dvěma hlavními aktéry s takovou intenzitou, že mi to málem shodilo televizi na zem. Precizní Daněk ve vrcholné formě.(2.2.2013)

 • flanker.27
  *****

  Úvahy těch, co nemají možnost volby. A přece si najdou čas přemýšlet o tom, zda se ne pro Řím, ale pro ně osobně něco změní, dodají-li obvinění, o kterém každý v Římě ví, že je falešné, na pravdivosti. Pro Aniketa bude lež znamenat, že si zachoval alespoň kousek cti. Bude se dívat na císaře a bude vědět, že božský Lucius, přezdívaný Nero, je prolhaný zbabělec. Navzdory Fortuně, která se nestará o to, zda je někdo čestný nebo nečestný, pro Aniketa to význam má.(20.11.2017)

 • dr.fish
  ****

  Oldřich Daněk dokáže napsat skvělé dialogy i v případě vcelku nezáživného setkání císařovny s velitelem loďstva. Útržek je velmi "divadelní", ale po pěti deseti minutách strhne, a drží diváka až do konce. I když jsem měl pocit, že Brodská ve své roli "plave", Munzar vše zachránil a byl opět (!) bezchybný. 80%(8.11.2011)

 • topi
  ****

  Takhle krásně dokázal televizní hry točit jen Oldřich Daněk. Historicky zajímavé, stejně tak i výborně herecky obsazené. A ty ateliérové kulisy mají zkrátka svoje kouzlo. Tenhle příběh vypráví o císařovně Octavii (Tereza Brodská), kterou přijde navštívit (nebo zabít?) velitel loďstva a její bývalý učitel Anicetus (Luděk Munzar).(10.7.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace