Dokumentární / Hudební / Životopisný

Kevin Macdonald

Kevin Macdonald

Nelson Hume

Adam Wiltzie

Pekný a smutný dokument, no niečo mi tam ešte chýbalo k tej pravdivosti, viac faktov...(15.7.2018)

Nevím, jestli to bylo silným příběhem, bezvadným střihem nebo písněmi od Whitney, ale husina se teda dostavila mnohokrát. Dokument to možná nebyl úplně dokonalý, ale rozhodně u mě převládá dobrý dojem.(14.8.2018)

Tenhle dokument rozhodně nepatří k nejlepším. Vadí mi, že v něm vůbec nedostala prostor její nejlepší kamarádka Robyn Crawford, o které v dokumentu několikrát padla řeč. Rodinní příslušníci si několikrát ve svých výpovědích protiřečili. Že měla Whitney ráda sex - OK - ale k čemu tahle informace? O její hudbě se naopak příliš nemluví. Zato její barva pleti je tématem číslo jedna. Obklopená parazity, provdaná za zakomplexovaného manipulátora. Není divu, že spadla na dno, ze kterého už se nezvedla.(15.8.2018)

Vynikající dokument o Amy opět nepřekonán.(2.8.2018)

Whitney Huston mala zlato v hrdle a dar od boha. Je jednou z mala speváčok / spevákov, u ktorých už pri prvom zaspievanom slove dokázala vyvolať emóciu. Bohužiaľ mala okolo seba veľa démonov, manžela a bratov, ktorí drogovali a stiahli ju do drogového pekla. Bohatstvo, ktoré jej priniesol úspech, jej nepriniesol radosť, ale pokušenie. Svoju životnú púť skončila, keď sa rozhodla zmeniť, ale asi už bolo neskoro. Ešte smutnejšie je, že do drogového ošiaľu padla aj jej dcéra, ktorá zomrela len pol roka po nej. Keďže som Whitney naživo na koncerte nevidela, som rada, že natočila film the Bodyguard (Osobný strážca), kde bude navždy zachytený jej neuveriteľný a jedinečný talent. Tento film som videla mnoho krát (určite viac ako 10) a ešte mnoho krát si ho pozriem. Dokument Whitney je veľmi smutný, ale skvelo dokumentuje vzostupy a pády hviezdy, ktorá zažiari veľmi ojedinele.(3.8.2018)

Zoufalé pátrání po viníkovi či příčině pádu famózní Whitney Houston. Výpovědi všech zpovídaných nejsou absolutně přesvědčivé, autentických záběrů se divák dočká jen minimálně. Nic, co bychom si dávno nepřečetli nebo čeho bychom se dávno nedovtípili. Film zanechává hořkou pachuť a dojem, že všichni zůčastnění šli do tohoto projektu jenom pro to, aby se na jejím neštěstí obohatili. Ostatně tak, jak to dělali i za jejího života.(6.8.2018)

Každému, komu bylo v roce 1990 aspoň 15 let, tak musí mít tenhle dokument v srdci rezonovat.(7.8.2018)

Silný dokument. Dievča dostalo dar od boha, ktorý však doručoval zrejme samotný diabol a vypýtal si aj patričnú cenu za dobierku. vyrastala v silnej viere ale vždy s prítomnosťou temnej strany či už to bola prísna matka, sociálne pomery v gete, postavenie černochov v spoločnosti tej doby a na druhej strane okamžitý úspech, veľké peniaze a postupný pád na dno, drogy, emócie, vzťahy, média. Skrátka ten dar od boha si vyžiadal veľkú cenu, ktorú nedokázala uhradiť. Milovala svoju rodinu a rodina ju postupne ničila. jej smrťou sa moc nezaoberali a dokument hrá skôr na emócie ako na fakty, ale aj tak je to silné.(8.8.2018)