• Nový Zéland

Kevin Macdonald

Kevin Macdonald

Nelson Hume

Adam Wiltzie

Whitney Huston mala zlato v hrdle a dar od boha. Je jednou z mala speváčok / spevákov, u ktorých už pri prvom zaspievanom slove dokázala vyvolať emóciu. Bohužiaľ mala okolo seba veľa démonov, manžela a bratov, ktorí drogovali a stiahli ju do drogového pekla. Bohatstvo, ktoré jej priniesol úspech, jej nepriniesol radosť, ale pokušenie. Svoju životnú púť skončila, keď sa rozhodla zmeniť, ale asi už bolo neskoro. Ešte smutnejšie je, že do drogového ošiaľu padla aj jej dcéra, ktorá zomrela len pol roka po nej. Keďže som Whitney naživo na koncerte nevidela, som rada, že natočila film the Bodyguard (Osobný strážca), kde bude navždy zachytený jej neuveriteľný a jedinečný talent. Tento film som videla mnoho krát (určite viac ako 10) a ešte mnoho krát si ho pozriem. Dokument Whitney je veľmi smutný, ale skvelo dokumentuje vzostupy a pády hviezdy, ktorá zažiari veľmi ojedinele.(3.8.2018)

Nevím, jestli to bylo silným příběhem, bezvadným střihem nebo písněmi od Whitney, ale husina se teda dostavila mnohokrát. Dokument to možná nebyl úplně dokonalý, ale rozhodně u mě převládá dobrý dojem.(14.8.2018)

"Whitney" má podľa mňa v prvej polke trošku problém udržať pozornosť diváka a pôsobí skutočne veľmi dlho, no keď sa konečne dostaneme za 80-te roky a posunieme sa ďalej, veci sa začnú hýbať správnym smerom, tempo sa zdvihne a celkovo som zrazu mal pocit, že sa dívam na veľmi dobrý dokument. Nemôžem povedať, že by veci v prvej časti dokumentu neboli zaujímavé. Rozhodne majú svoje momenty a človeku to pomôže trošku lepšie pochopiť v akom svete Whitney Houston vyrastala, čím si prešla a ako sme sa postupne dostali do situácie, v akej sme ju mohli vidieť posledné roky jej života. A podobne ako v prípade "Amy" aj v tomto filme ma skutočne udivuje, ako si dokážu ľudia robiť srandu z cudzieho nešťastia a robiť si z toho srandu. A absolútne nebrať na človeka ohľad. Humor je skvelá vec, no nikdy mi neprišlo vtipné, keď si niekto robil žarty z niekoho nešťastia. Viete si predstaviť, že by si zrazu začali robiť srandu z ľudí, čo spáchali samovraždu, alebo boli zatvorení na psychiatrii, lebo však sranda musí byť? Však by boli okamžite označení ako bezcitní. Všetko musí mať správne načasovanie, no súčasne by to nemalo byť nejako urážlivé. Alebo by to nemalo druhých zraniť. Takže to na okraj som mal potrebu povedať. Musím povedať, že je tu skutočne ukázané ako sa dá padnúť zhora dole a najmä aj to, že ak človek chce niečo zmeniť, tak to musí chcieť zmeniť kvôli sebe. Kvôli vlastnému zdraviu, kvôli vlastnému životu. Pamätám si, keď som mal pocit, že Whitney si úplne zničila kariéru aj život. A bolo mi to ľúto. Tak ohromného hlasu, tak veľkého talentu. Možno by som ocenil, keby sa dozvieme trošku viac o jej skladbách, no celkovo mám pocit, že film je v niektorých miestach až moc obsiahly. Keby sa skrátil, alebo keby sa to trošku tematicky upravilo, myslím, že by ma to chytilo viac. Za pozornosť určite stojí, ale mám pocit, že to mohlo byť aj lepšie. Hodnotenie: B(3.10.2018)

Tenhle dokument rozhodně nepatří k nejlepším. Vadí mi, že v něm vůbec nedostala prostor její nejlepší kamarádka Robyn Crawford, o které v dokumentu několikrát padla řeč. Rodinní příslušníci si několikrát ve svých výpovědích protiřečili. Že měla Whitney ráda sex - OK - ale k čemu tahle informace? O její hudbě se naopak příliš nemluví. Zato její barva pleti je tématem číslo jedna. Obklopená parazity, provdaná za zakomplexovaného manipulátora. Není divu, že spadla na dno, ze kterého už se nezvedla.(15.8.2018)

Vynikající dokument o Amy opět nepřekonán.(2.8.2018)

Zoufalé pátrání po viníkovi či příčině pádu famózní Whitney Houston. Výpovědi všech zpovídaných nejsou absolutně přesvědčivé, autentických záběrů se divák dočká jen minimálně. Nic, co bychom si dávno nepřečetli nebo čeho bychom se dávno nedovtípili. Film zanechává hořkou pachuť a dojem, že všichni zůčastnění šli do tohoto projektu jenom pro to, aby se na jejím neštěstí obohatili. Ostatně tak, jak to dělali i za jejího života.(6.8.2018)

Pekný a smutný dokument, no niečo mi tam ešte chýbalo k tej pravdivosti, viac faktov...(15.7.2018)

Každému, komu bylo v roce 1990 aspoň 15 let, tak musí mít tenhle dokument v srdci rezonovat.(7.8.2018)

Silný dokument. Dievča dostalo dar od boha, ktorý však doručoval zrejme samotný diabol a vypýtal si aj patričnú cenu za dobierku. vyrastala v silnej viere ale vždy s prítomnosťou temnej strany či už to bola prísna matka, sociálne pomery v gete, postavenie černochov v spoločnosti tej doby a na druhej strane okamžitý úspech, veľké peniaze a postupný pád na dno, drogy, emócie, vzťahy, média. Skrátka ten dar od boha si vyžiadal veľkú cenu, ktorú nedokázala uhradiť. Milovala svoju rodinu a rodina ju postupne ničila. jej smrťou sa moc nezaoberali a dokument hrá skôr na emócie ako na fakty, ale aj tak je to silné.(8.8.2018)

Na tento dokument jsem se opravdu těšila, ale celkový dojem byl spíše zklamáním. Zpěvačka formátu Whitney Houston si jistě zaslouží věrnější a autentičtější výpověď o svém životě. Na to, kolik lidí v dokumentu vystupuje se vlastně nedozvídáme nic moc nového. Spíše to budí dojem, že si okolí na jejím životě chce přihřát polívčičku i po její smrti. Výpovědi si navíc mnohdy protiřečí.***(23.8.2018)