Aterrados

• angličtina

Terrified

Horor

Argentina, 2017, 90 min

Argentína boduje naozaj kvalitne. Vyzeralo to dobre už z obrázkov a film nesklamal. Začalo to naozaj z hurta a ten začiatok bol skvelý páčil sa mi asi najviac z filmu. Potom to troška upustila z tempa a prišli rozhovory ktoré neboli až tak zaujímavé a veľa sme sa nedozvedeli. Neskôr sa to však zas rozbehlo a keď sa rozdelili do domov tak to bolo skvelé.Atmosféra výborná lakačky chválim pretože masky boli parádne.Čakal som však viacej infarktových momentov. Herci nehrali zrovna skvelo ale na Argentínu som spokojný a palec hore, viac takýchto filmov.(22.6.2019)

• Houbiczska

Tak tohle byl neskutečný fail. Moje pocity během filmu: Začátek: Hm, to vypadá dobře, to budou **** Střed: Ok, pořád se nic neděje a je to o ničem, to budou *** Konec: Bože, na co jsem to koukal, * Doslova a do písmene - film absolutně o ničem, v celých 87 minutách se nic nestane (pokud teda nepočítám pár laciných lekaček , do počtu asi celkem 3, které jsou navíc předvídatelné a nezáživné) a film nudí čím dál víc. Úplně obecný příběh o nějakých domkách, kde se děje něco nadpřirozeného, wow. Hlavní postavy zahrány, jak kdyby do kastingu vybrali náhodné kolemjdoucí. Nula napětí, strachu nebo nějaké empatie k postavám. Scény na sebe nenavazujou a nedávají smysl, finále jak z jiného filmu, no tohle byla neskutečná ptákovina a tenhle film se vůbec nestydím vyhejtit...(28.3.2019)

Stavba příběhu je poněkud kostrbatá a herci jsou někde na úrovni béčkové bulharské produkce, ale jakmile dojde na bubáky a jejich neplechy, je se na co dívat. Aterrados je dalším důkazem toho, že když se to umí, mohou fungovat i cinkající příbory a bouchání na zeď. Rugna ale přidává i solidního bubáka, kterému stačí minimum make-pu a správný vykukovací timing a podařily se i lekačky. Škoda, že toho strašení nebylo víc. 65%(27.3.2019)

Nesourodý mix výborných hororových scén, které ale dohromady téměř vůbec nefungují. Aterrados se mimo tento atribut může pochlubit zajímavým nápadem, zpracováním, kamerou a hereckými výkony, které velmi zdatně konkurují těm v brakových telenovelách. Je ale vážně na škodu, že tvůrci tohoto zajímavého nápadu nevyužili ještě o pořádný kus více. Takto je to tedy jen další průměrný počin, na který si za pár měsíců vzpomene jen málokdo. Škoda.(25.3.2019)

• ricci.s

Nič, či už Španieli alebo Argentínci sa tento rok nedokážu vymaniť z priemeru až podpriemeru. Tento horor rozhodne nie je nakrútený za veľký peniaz, ale potenciál som cítil. Je tu totiž načrtnutých viacero príbehov, ktoré súvisia s paranormálnou aktivitou. Úvodná pasáž, kde je pekne krvavo zmasakrovaná žena, nastavila latku neskutočne vysoko. Lenže potom, s výnimkou dvoch-troch zjavení, prípadne jedného malého navrátilca zo záhrobia, už tento film neponúkol takmer nič. Jednotlivé segmenty navyše vôbec nedržia pokope a žiaden z nich nijako nevyvrcholí. V závere by sa nejaké náznaky našli, takže som zbystril pozornosť, ale neprišlo to. Jedna dobrá scéna ešte dobrý horor neurobí.(31.8.2018)

• - Americký remake tohto hororu bol ohlásený len dva mesiace po premiére filmu v USA. Tá bola 21. septembra a remake bol potvrdený na prelome novembra a decembra. [Zdroj: dailydead.com] (Marceloo)

• - Celosvětová premiéra filmu proběhla 27. října 2017 na filmovém festivalu Morbido v Mexiku. (Stoka)