silentname

"Candy Jar" je podľa mňa film, na ktorý niekto vymyslel rating - "Mixed bag." Neviem ako lepšie by som to povedal, lebo presne také sú moje pocity z tohto filmu. Najprv som mal pocit, že ma film unudí na smrť a otrávi neskutočne rýchlymi monológmi, ktoré sa nedali počúvať. Najmä, keď tak všetci musia rozprávať, aby dali čo najviac faktov do ôsmich minút svojich rečí. A musím priznať, že ma to skutočne frustrovalo. A jediné nad čím som rozmýšľal bolo, že prečo pozerám tento film, keď existuje oveľa lepšia verzia komédie a drámy o študentoch, ktorí využívajú svoje talenty v rámci diskusie a rečí. A ten film sa volá "Speech & Debate". A vlastne prečo to? Lebo hlavný hrdina chce ísť na Yale a hrdinka zase na Harvard. Potom sa ale niečo udeje. Nebudem to spoilovať, pokiaľ chcete vidieť tento film, no povedzme aspoň to, že naši obaja hrdinovia si prečítajú správu a od toho momentu ide film hore. Veľa sa toho potom udeje a konečne to začína byť zaujímavé. Postavy sa konečne niekam posúvajú, začínajú byť symaptickejšie, začínajú medzi sebou viesť normálne dialógy a pôsobí to oveľa uveriteľnejšie. Filmu len trvalo akosi moc dlho, aby sa k tým scénkam dostal. Kým v prvej polovici som našiel dokopy 3 sympatické postavy, tak v druhej polke sa konečne posunú aj ostatné postavy správnym smerom a nebudú reprezentovať len nudné stereotypy, ktoré potrebujeú rýchlo rečniť a ísť na výšku. A dialógom sa dostáva uveriteľnosť a aj sila. Takže v tom film chválim. Neviem či to síce dokáže zachrániť celý film, no minimálne to dokáže zdvihnúť dojem a zodvihnúť sa z prachu. Hodnotenie: C+ ()

PoprockCZ

Americká debata je řádně střelená - facts over feeings. Hlavní myšlenkou filmu je honba lidí za prestiží (přijetím na školu), což reálně opravdu zas taková výhra není. Někdy je potřeba si uvědomit, že nalinkovaný život společností kolem nás není to pravé a raději tak zamířit tam, kam cítíme, že je to správné. K filmu jako takovému - hodně klišé příběh (bohatý a chudá se nesnáší, a pak dají dohromady). ()