Che Guevara: poodkrytí pravdy (TV film)

• Francie

Che Guevara, naissance d'un mythe

Che Guevara, Beyond the Myth

Dokumentární / Životopisný

Francie, 2017, 52 min

Ernesto 'Che' Guevara (a.z.)

Pozrel som si ten dokument, lebo ma vlastne zaujímalo KTO TO JE, ten Guevara. Vedel som, že ho mnohí majú na tričkách, jeho podobizeň je v spoločnosti všeobecne známa a hanbil som sa za to, že vlastne neviem čím tak dôležitým sa pričinil o svoju slávu. Dokument veľmi pestro a nenútene (aj keď je tam cítiť trošku politickú angažovanosť a moc veľkú a láskyplnú prezentáciu) zachytáva posledných 10 rokov, od jeho prvého zverejneného mediálneho záznamu, až po jeho smrť. Hoci som ku koncu trochu nechápal taký prudký zvrat, akým dokument a Guevarov život skončil, hodnotím ho ako niečo príznačné a poučné. Nie však niečo, o čom sa bude hovoriť tak dlho, ako o Cheovi. 3*(1.6.2018)

• Boulderman

Ať už je pravda kdekoliv, dokument si představuji jako objektivní záležitost. Nikoliv jako komunistickou propagandu o hrdinovi. Tohle je podobná sračka jako "Uloupené Kosovo" a může to potěšit jen zamindrákované extrémisty... Jedna hvězdička za stručný životopis, toť vše(16.8.2018)