Che Guevara: poodkrytí pravdy

(TV film)
  • Francie Che Guevara, naissance d'un mythe (více)

Padesát let po smrti tohoto hrdinského partyzána se pokusíme analyzovat mýtus, jímž je opředen. Prostřednictvím natočených svědectví, dosud neodvysílaných dokumentů a málo známých archivních záznamů vám přiblížíme příběh muže, který se stal obětí své pověsti. Che byl ústředním autorem vlastní legendy od hagiografií po karikatury. Jako milovník filmů, spisovatel a fotograf neustále dramatizoval vlastní život, aby vytvořil mýtus, který ho přežije. Soustředil pozornost na svou rodinu, práci či boj a stal se tak přední revolucionářskou postavou na celém světě. Dokonce nám představil i svou temnější stránku. S bojovým oděvem, neupravenými vousy a kubánským doutníkem v ústech vytvořil image vznešeného, avšak poněkud ušpiněného partyzána. Chopil se vlastního obrazu buřiče připraveného vrhnout se na svět se zbraní v ruce. (Viasat)

Arsenal83

Kvalitný dokument, napriek tomu, že ide viac menej o ľavicový pohľad, ktorý Guevaru glorifikuje, hoci pre mňa bol normálnym revolucionárom, čiže vrahom. Dokument prináša ucelenejší pohľad aj do interesovania sa amerických záumov do cudzích politík a vlastne odôvodňuje ten Che Guevarov boj. Doteraz som tie tričká s jeho podobizňou odsudzoval, teraz už ten pohľad, že šlo o boj za slobodu chápem lepšie. ()

G04T

Nechutná ultralevicová propaganda. V dokumentu vypráví jenom marxisti, jak jinak taky.. Ty svinstva, co tenhle zmrd dělal, tam vůbec nezazněly, hlavně že se to jmenuje "Poodkrytí pravdy"... Ničemu v tomhle dokumentu radši nebudu věřit a kouknu na něco jinýho. Dvě hvězdy dávám za archivní záběry ()

Boulderman

Ať už je pravda kdekoliv, dokument si představuji jako objektivní záležitost. Nikoliv jako komunistickou propagandu o hrdinovi. Tohle je podobná sračka jako "Uloupené Kosovo" a může to potěšit jen zamindrákované extrémisty... Jedna hvězdička za stručný životopis, toť vše ()

belinko

Pozrel som si ten dokument, lebo ma vlastne zaujímalo KTO TO JE, ten Guevara. Vedel som, že ho mnohí majú na tričkách, jeho podobizeň je v spoločnosti všeobecne známa a hanbil som sa za to, že vlastne neviem čím tak dôležitým sa pričinil o svoju slávu. Dokument veľmi pestro a nenútene (aj keď je tam cítiť trošku politickú angažovanosť a moc veľkú a láskyplnú prezentáciu) zachytáva posledných 10 rokov, od jeho prvého zverejneného mediálneho záznamu, až po jeho smrť. Hoci som ku koncu trochu nechápal taký prudký zvrat, akým dokument a Guevarov život skončil, hodnotím ho ako niečo príznačné a poučné. Nie však niečo, o čom sa bude hovoriť tak dlho, ako o Cheovi. 3* ()

protonpost odpad!

Takový tendenční brakový dokument, jak milovaný hrdina bojuje proti zlím kapitalistům, byl vlastní komunistické propagandě. ()