Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jamar (Ario Bayu) a Suwo (Yoshua Sudarso) jsou synové zavražděného indonéského sultána Hamzy (Mike Lucock). Po jeho smrti je odvezl jejich strýc Arana (Tio Pakusadewo) ze země, aby jim zachránil život. Po letech strávených v Americe se vrací zpět do vlasti, aby našli muže jménem Van Trach (Reinout Bussemaker) a pomstili se mu za smrt svých rodičů. Po příjezdu zjišťují, že Van Trach stále ovládá dané území a jeho gang vykořisťuje, mučí a zabíjí místní obyvatele. (LangiJ)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (16)

Fr 

všechny recenze uživatele

„POMSTA JE SPRÁVNÁ VĚC...“ /// Bojový umění a krása indonéský země. Žádný špinavý a přelidněný města, ale venkov počátku 19.století, kde utlačovaní domorodci úpí pod nadvládou hamižnejch Holanďanů. Takže dlouho žádná řežba, ale dostáváme příběh…. OK, celkem to jde. Když dojde na akci, je celkem super. Tak jak od těhle žluťáků vočekáváme. Svižná a nechybí krev. Jen občas je to takový… jakože tlačej na pilu, která je už zatlačená na maximu. A ty jejich myšlenkový pochody… to bych se s (dovolením…) zasmál… K čemu je pak solidní příběh, když se nevyhne logickejm výkyvům v chování? Vo akci tady sice jde…, ale až v druhý řadě. Ovšem (jak říkám…) když nastane její čas – je to krvavá indonéská zabijačka. Celý je to laděný do westernovýho stylu, kterej tomu sluší. Prostě taková píčovina, která se za hoďku vykouří (sama) z hlavy. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chystám se osvobodit svůj lid. (Ty more? Eržika říkal…) 2.) Zjistím, že v Indonésii kovbojové nejezděj na koních. 3.) Thx za titule ,,langi“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

Yoshitsune 

všechny recenze uživatele

Docela příjemná a rychle utíkající rádoby kovbojka, která má sice hned několik Indonéských hvězdných herců, ale dost se drží při zemi, za což může rozpočet a hlavně i menší kreativita tvůrců. Takže sem tam, nějaké gore, namyšlený záporák, čtyř hlavňová brokovnice a podobné jobovky a jedna malá exploze, sou těmi největšími lákadly. Po akční stránce, opět to vyvrcholilo v polovině a finále sice neni špatné, ale neni tak intenzivní jako dostaveníčko v baru. Hlavní hrdinové a jedna z kladných vedlejších postav, se dost snaží a předvádí docela dobrý herecký výkon. Průměrnější tři. ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Podle názvu by se mohlo zdát, že se jedná o western z divokého západu, ale tento příběh je od amerických pamp a prérií vzdálen tisíce mil. Odehrává se totiž na ozemí koloniální Jávy (dnešní Indonésie) na konci devatenáctého století. Příběh sám je asijsky jednoduchý i způsob jakým je předkládán. Sice je v tom hodně ten východ cítit, ale na stranu druhou jsem tam vnímal i snahu dát tomu západní šmrnc, což se v rámci možností podařilo. Nad některými momenty ale bohužel nezbyde než kroutit hlavou a něco divák nepochopí vůbec (třeba kde se vzal ten muničák v džungli na konci). Závěrečná bitka byla ehm taková prostě po sté omletá písnička. Nejprve zpomalené významné zacvakávání řemenů nasr-štvaných hrdinů, zasouvání nábojů do nábojových pásů, natahování pojistek zbraní se schválně hlučným cvaknutím po vzoru Ramba (podotýkám zbraní mnohahlavňových včetně teleskopického - dokonce! - předchůdce granátometu M79 ). Hrané pasáže nic moc, hrdiny bych raději nechal mlčet a už vůbec bych jim nedovolil projevovat emoce. Sice to nemělo klasickou asijskou afektovanost, ale i tak. O to více je ale nutno ocenit všechny ty bojové scény a bitky. Ty byly na vysoké úrovni a pro nějaký ten šplíchanec krve či zásek se opravdu nešlo daleko... Mně byl nejsympatičtější záporák Van Trach. Jednak byl správně ironický a také i občas vtipný. Oni to tam ti Holanďané vůbec neměli jednoduché... Nu, teď tam mají svobodu a bordel. Stejně jako všude odkud odešel bílý muž (může se to ještě používat? není to rasistické vůči kolonialistům?). Tak dobrá ... dodkud neodešli Evropané. Být Indonésanem, Thajcem atd.. asi bych byl z filmu nadšen. Pro ně jsou Jamar a Suwo takoví Jánošíci. Já dříve těmhle porobeným národům také fandil. Začalo to velmi brzy už Sandokanem! Ale dnes, když si vezmu mapu světa a podívám se jak to bylo před druhou světovou válkou a jak je to dnes, jsem nucen na nejeden ,,ozvobozenecký'' boj za svobodu vlastního lidu nahlížet jinou optikou. Film je ale solidní průměr a Indonésané docela překvapili. Dávám za 3 panáky škorpíkové pálenky. * * * ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Mírně zábavný spagetty western. Buffalo Boys končí trochu zbaběle, když se soustředí na akční zápletku místo na téma oslava násilí nebo místo něho kulturní normy zdůrazňující respekt a harmonii. Fanouškům asijských filmů způsobí tato barevná popcornová zábava závrať Jeden z nejlepších indonéských filmů za poslední roky. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Indonésie je čím dále ambicióznější a tentokrát mi udělala radost solidním dobovým Westernem, který se nese ve stylu 7 statečných, s tím rozdílem, že zde jsou pouze dva. Film má atraktivní vizuál, velmi sympatické kladné hrdiny i skvělé záporáky, kde se mimochodem objeví i známá tvář z Raidu. Trošku mě mrzelo, že akce zde ve výsledku není priorita, ale finále je řádně nabušené a dojde jak na skvělé přestřelky tak na schopné souboje a krví se vůbec nešetří. Bavilo mě to. 75% ()

Galerie (13)

Zajímavosti (1)

  • Oficiálny singapurský kandidát na Oscara v kategórii Najlepší cudzojazyčný film za rok 2019. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama