The Woman in White

Epizody(5)

mac000

Moderními televizními prostředky je zachycen děj klasického viktoriánského temného románu Wilkie Collinse Žena v bílém. Britská herečka Olivia Vinall hraje dvojroli Lady Laury Glyde, neštastně provdané za tajemstvím obestřeného sira Percivala Glydea, a záhadné Anny - "ženy v bílem". Anna se zjevuje v rodiném sídle Laury, aby ji varovala před Percivalem Glydem prostřednictvím mladého malíře Waltera Hartrighta, působícího zde jako učitel hudby a malířství Laury a její nevlastní sestry Marian. Ale sňatek byl dohodnut a smluvně zpečetěn již předem a Marian ani Walter, který se po dobu pobytu na panském sídle v Limmeridge House do Laury zamiloval, mu nemohou zabránit...Román W.Collinse se dočkal mnoha filmových i televizních adaptací a posloužil i jako předloha stejnojmennému muzikálu Andrew Lloyd Webbera, který se - s nepříliš velkým úspěchem - uváděl rok a půl (2003- 2005) v londýnském West Endu a pouhé tři měsíce na Broadwayi v New Yorku. Na podzim 2017 byl v Londdýně uveden znovu, avšak pouze na necelé čtyři měsíce. ()

rasttea

Na tento seriál jsem se těšila, ale jak to tak bývá..... Dávám hvězdy čtyři pouze z úcty k filmařskému řemeslu. Pocitově bych nejraději dala o hvězdu méně. Přiznám se, dodívala jsem se na všechny díly jen kvůli Benovi a rozluštění zápletky. Lokace krásné, kostýmy úchvatné, kamerové záběry pěkné, temnota zachycena věrohodně, zláči byli tak zlí, že jsem je opravdu nenáviděla, tudíž herecky vše sedělo, scénáristicky to bylo bohužel černobílé. Zkrátka to nebylo ono. Je to temné dílo, natahovat temnotu na 5 dílů bylo už zbytečné. Máme kolem sebe už tolik zla, že zřejmě jako ochranný reflex jsem příběh vnímala jakoby napůl a přes štít, ale to je můj problém. A mám pocit, že kdybych byla bývala četla předlohu a znala rozluštění, tak se nedodívám ani kvůli Benyho očím. A to by byla velká škoda. ()