Gekidžóban Kjókai no kanata: I'll Be Here – Kako hen

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy

Japonsko, 2015, 82 min

Taiči Išidate

Džukki Hanada

Když jsem zjistil, že je tento film vlastně jen opakováním toho co se událo v anime Kyōkai no kanata z roku 2013, tak se mi do toho moc nechtělo. Ale vzhledem k faktu, že filmové pokračování s názvem Gekijō-ban Kyōkai no kanata: I'll Be Here - Mirai-hen již také vyšlo, tak jsem si řekl, že se na oba filmy podívám zároveň. Jistě nacpat příběh seriálu, který má 12. dílu do hodiny a půl se v podstatě moc nedá a je jasné, že autoři museli rázně zkracovat. Naštěstí se jim to dle mého docela povedlo a vybrali opravdu jen to nejdůležitější. Takže jsem si zopakoval to co se událo v seriálu a výsledný dojem je v podstatě stejný. Měl jsem rád ústřední dvojici a především Mirai jsem si oblíbil velmi. Líbil se mi ten tajemný a poměrně originální příběh a líbila se mi i ta dle mého poměrně povedená romantika. Vzpomněl jsem si i na to, že od plného hodnocení mě již v roce 2013 odradil nepříliš povedený závěr a obzvláště úplný konec, který slouží jako políček všem těm emocím, které se tam odehráli a tak jsem i zde byl z toho finále opět lehce rozladěn. Každopádně hudba i animace dobrá a u mě je prostě Kyōkai no kanata i ve filmovém provedení nadprůměr. 7/10(11.10.2015)