Velké prázdniny

• Francie Les Grandes grandes vacances (více)

Epizody(10)

Podmanivý příběh dvou sourozenců, kteří prožívají své nejdelší prázdniny u prarodičů na venkově v Normandii během druhé světové války. V létě roku 1939 opouští Ernest a Collete svůj pařížský domov v domnění, že jako obvykle stráví zbytek letních prázdnin u své babičky s dědečkem. Jejich pobyt se ale tentokrát navzdory všem očekáváním protáhne až do roku 1944, protože ve Francii propuká druhá světová válka. Tatínek Robert odchází bojovat na frontu, vážně nemocná maminka Lucie se léčí v sanatoriu, proto Ernest a Collete zůstávají po celou dobu války u svých milovaných prarodičů. Na pozadí válečných událostí prožívají oba sourozenci ve svém venkovském útočišti velká dobrodružství a poznávají nové kamarády. Jejich příběh byl inspirován vyprávěním a vzpomínkami skutečných pamětníků, kteří prožili své dětství během druhé světové války. (Česká televize)

Recenze uživatele Kri-kri k tomuto seriálu (1)

Velké prázdniny (2015)

Po delší době celkem zajímavý a inteligentně podaný seriál odehrávající se v době, kdy byla Francie okupována nacistickým Německem. Na animák velmi odvážné a těžkopádné téma, ale je vidět, že i s tím si Francouzi dokážou poradit a že stále umí točit seriály, co mají hlavu a patu. Ovšem na rozdíl od ostatních hodnotících budu přece jen trochu kritický a plný počet ode mě nečekejte. Co se mi zde nelíbí je animace. Připadá mi velmi jednoduchá a fádní, postavy vypadají jako z nějakého podprůměrného animáku z Fox Kids ve stylu Co je Andy, což zbytečně celkový dojem a požitek ze seriálu sráží. Nelíbí se mi ani ty miniaturní oči (či spíš jen malé černé tečky místo očí, asi už jsem moc ovlivněn velkýma očima u Anime). Počet epizod je nezvykle malý, slušelo by se zarovnat je alespoň na klasických 13 dílů, čímž by se některé dějové linky mohly trochu více rozvinout a řádně ukončit. Dávám tedy mírný nadprůměr lepší 3 * a 65%. ()